wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Michal014d    79
38 minut temu, jaco512 napisał:

W grudniu wyszło po 139zł, teraz nie wiem.

Ta cena co podałeś to z dowozem ile km? I czy netto czy brutto.

RolAnonim    52

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/ekonomista-wyjasnia-co-oznacza-dla-rolnikow-0-proc-vat-na-nawozy,114909.html

zgodnie z tym artykułem to moim zdaniem na 95% tak, będzie wapno na zerowym wacie

Na fakturze jest chyba wapno plus transport, rozumiem że na kopalni bedzie bez vatu ale za transport też liczą 8% a ten kto transportuje nie będzie musiał odprowadzić vatu ze swojego transportu.

Ogólnie to na ekonomii się bardzo nie znam, na fakturowaniu też(23l)  więc nie oczarniajcie mnie za bardzo jak źle coś powiedziałem

24 minuty temu, Michal014d napisał:

Ta cena co podałeś to z dowozem ile km? I czy netto czy brutto.

pewnie brutto, on ma bliżej

Jutro będę dzwonił i się pytał to ci napisze, ja z podlaskiego(zambrow) 320km

RolAnonim    52

szczerze powiedziawszy ciężko coś dostać, za morawice mam oferte 110 brutto a  za radkowit premium cenią się najtaniej 148brutto. Trochę przy bogato 😮

Wiadomość z agroFakt.pl

Michal014d    79
26 minut temu, RolAnonim napisał:

szczerze powiedziawszy ciężko coś dostać, za morawice mam oferte 110 brutto a  za radkowit premium cenią się najtaniej 148brutto. Trochę przy bogato 😮

Podaj telefon do radkowitu jak mozesz bo oni sami dostarczają czy prze dealerow trzeba typu agrolok? Jakby za taka cene jak podales do mnie przywiezli to bym moze sie zdecydował ale do mnie troche km wiecej.

bialy2005    512

Jak ktoś potrzebuje Radkowi standard, premium, Morawice, Bukowa czy Jazwice to zapraszam na PW lub 602 888 262

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

maciej    164

jak na mokrą łąkę wysiejesz to już nic go nie ruszy

Pitraszek    273

Trochę deszczu i na wierzchu się zrobi skorupa. A jak poleci to masz zasiane za free

bialy2005    512

Wystarczy rosa i już nic go nie zwieje z powierzchni ziemi.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

RolAnonim    52

a można przenawozić glebe  magnezem? Jeśli mam mam ph około 5 czyli wychodzi zależy od gleby ale coś około 6t np premium

Magnez na większości średni

Agrest    16336
Napisano (edytowany)

Zabużasz stosunek K:Mg. Oba pierwiastki są dla siebie antagonistyczne. Jak przegniesz z magnezem to będziesz mysiał dawać chore dawki potasu żeby był on dostępny.

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

RolAnonim    52

dobrze wiedzieć, teraz wyczytałem że stosunek K:Mg pownien wynosić 3:1(4:1) a z tego co widze to teraz miejscami mam nawet magnez większy niż potas 🙂 

a to zasługa niskiego potasu. Mam zdjęcie zasobności w formie obrazka w galerii.

Czyli dla mnie magnezowe nie jest zbyt dobrym pomysłem.  

RolAnonim    52

A miał ktoś do porównania wapno morawica i nordkalk standard? Jest jakaś różnica?

drobny    150

Zaorałem na jesień kawałek wieloletniej łąki i wczoraj przyszły wyniki.Na tym kawałku posiałem pszenicę i przedsiewnie poszło 200kg poli 6.Ile dać jeszcze soli? bo jak widać potas tragedia

Bez tytułu.jpg

Michal014d    79
2 godziny temu, RolAnonim napisał:

A miał ktoś do porównania wapno morawica i nordkalk standard? Jest jakaś różnica?

U mnie na rejonie morawica sie "przejadla" i teraz nordcalc króluje jest tez lepiej zmielony ale to zalezy jak trafisz bo i morawica "czasem" byla spoko zmielona. 

mariusz4321    80

Ja też zauważyłem, że wapno z Morawicy to od dnia zależy. W tym roku miałem dwie dostawy i o ile pierwsza była ok to w drugiej zmielenie pozostawiało wiele do życzenia.

RolAnonim    52

Gdzieś we wcześniejszych wpisach ktoś napisał ,że w morawicy frakcja grubsza mieszana jest z drobniejszą a więc może po prostu źle wymieszają/zmienią proporcje i różnie wychodzi

bialy2005    512

nie zależy od dnia nic nie mieszają. Tylko jest 2 zaklady i tylko na jednym jest tzw. mlyn gdzie towar zawsze jest dobry bo jest domielany.a jak zamawiacie nie wiadomo gdzie oni biorą auta spedycyjne więc nie stoja w kolejce kilka godzin do młynka tylko ładuja z haldy zwykle 0-2.

RolAnonim    52
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, bialy2005 napisał:

nie zależy od dnia nic nie mieszają. Tylko jest 2 zaklady i tylko na jednym jest tzw. mlyn gdzie towar zawsze jest dobry bo jest domielany.a jak zamawiacie nie wiadomo gdzie oni biorą auta spedycyjne więc nie stoja w kolejce kilka godzin do młynka tylko ładuja z haldy zwykle 0-2.

Pewnie te z młynka droższe? O ile?

Edytowano przez RolAnonim

bialy2005    512

cena taka sama tylko kwestia kolejki w sezonie nawet kilkanaście godzin

• Like 1

EmilPlayP    34
Dnia 15.01.2022 o 17:03, drobny napisał:

Zaorałem na jesień kawałek wieloletniej łąki i wczoraj przyszły wyniki.Na tym kawałku posiałem pszenicę i przedsiewnie poszło 200kg poli 6.Ile dać jeszcze soli? bo jak widać potas tragedia

Bez tytułu.jpg

Mam ten sam problem, pH 7.2 wszystko na wysokim bądź bardzo wysokim poziomie ale potas tragedia i też po wieloletniej łące. Na jesieni poszło 200 kg 7-20-30 i jak warunki pozwolą to jeszcze w styczniu bądź luty pójdzie 150 kg soli. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez bondek77
      Witam. Coraz częściej się mówi o ekologicznych formach poprawy żyzności gleby, więc moją uwagę przykuły Efektywne Mikroorganizmy. Szukałem wielu informacji na temat ich namnażania, ponieważ gotowe aktywne EM są drogie, bo aż 120 zł za 20 litrów co starcza na 0,5 ha. Na rynku dostępne są również koncentraty, którymi się sporządza aktywne EM, ale one są równie drogie jak gotowe EM. Czy może ma ktoś więcej informacji na temat namnażania tych mikroorganizmów, czy z wcześniej przygotowanych już aktywnych EM, możemy dalej sporządza (nawet w nie skończonośc) rozcieńczając je z wodą i poddawac je fermentacji, czy za każdym razem musimy kupowac gotowe koncentraty? Bo jeśli tak to niestety ta forma nawożenia nie znajdzie swoich zwolenników ponieważ jest za droga.
    • Przez Sobolxx
      Witam. 
      Kupiłem nowy dom na działce 10a. Dom ten soti na działce, na której wcześniej rosła pszenica. Teraz wzialem się za ogarnianie podwórka. Skosilem wszystko, z grzebałem glebogryzarka, wyrównałem, posiałem trawę i ubiłem. Oczywiście wraz z nową trawa wychodzą również różne chwasty i gdzieniegdzie pszenica. 
      Czym mogę pozbyć się tej pszenicy żeby nie rosła? Czym pozbyć się chwastów? Nowej trawy jeszcze nie kosiłem bo jeszcze na tyle nie urosla ale pomyśleć już trzeba czym się pozbyć tego dziadostwa z podwórka. 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi. 
    • Przez KULAWA_KOZA
      Witam.Panowie , od 2 lat mam kilka drzewek i ciągle mi chorują na wiosnę , podpowiedzcie może czym to pryskać i co to za choroby bo już brakuje mi pomysłu ......drzewka naorzone zawsze na wiosnę nawozem NPK.
      Ps.moja zona ma róże i popatrzcie co się stało ........co to jakiś robak czy choroba?

C.d

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj