Skocz do zawartości

TomiAgroKujawy

Members
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutral

O TomiAgroKujawy

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Ursus 1614 + Agro masz SR 300

  Śliczny zestaw.
 2. Orka zimowa Niemeyer N15G

  Kolega Rolnik1973 radzi sobie bardzo dobrze, zero długów, a to, że dobrze wypowiada się o wszystkim, co polskie, to tylko dobrze o nim świadczy. I nie pracuje w niedziele, ale widocznie jest za słabo rozwinięty, bo bamber z krwi i kości MUSI robić niedzielami, inaczej to małorolny :D
 3. Orka zimowa Niemeyer N15G

  Pierdoli..e, bo macie stare ciapki, puste galerie i żal wam dupę ściska, że Kolega Rolnik1973 ma zajebistego Ursuska z przednim napędem i potrafi, w odróżnieniu do tu obecnej gimbazy, ładnie ustawić pług.
 4. Orka zimowa Niemeyer N15G

  Super kryje, brawo Kolego
 5. Pszenica Ozima i jara

  Robił ktoś jesienny zabieg fungicydowy T zero w zbożach? Co polecacie?
 6. rzepak

  Dokładnie Kolego, jak widzę foty, gdzie trzeba szukać rzepaku po polu, a ktoś wali caryxy z toprexami i pyta co teraz zrobić, to śmiać mi się chce :)
 7. rzepak

  Dla mnie śmieszne jest takie myślenie. Nikt nie każe nikomu siać 300kg pszenicy, bo to nierentowne i w ogóle za gęsto. Ale w 2014 roku miałem pszenicę wysianą w tej ilości (pomyłkowo) i dała...10 ton. Tak, dziesięć ton z hektara. Fakt, że parametry typowej paszówy, ale nie piszcie, że pszenica wysiana powyżej 200 kg będzie sypać do 5 ton, a ta z rzadszego siewu od razu 10, czyli 100 procent więcej. Podobnie z rzepakiem, łodygi będą cieniutkie, pewnie wylegnie lub pochyli się mocno, ale spokojnie może złapać 4 tony z ha przy wysianiu 8 kg. Panowie, bądźmy poważni.
 8. rzepak

  Co wy za głupoty gadacie, dorabiacie sobie jakieś chore teorie, dawniej siało się po 8-10 kg i rzepak sypał po 4 tony, wielcy spece :)
 9. rzepak

  No tak, lepiej spalić roundupem :)
 10. rzepak

  Zmarnowane 5 ha. Rzepak dałby spokojnie ponad 4 tony, przeżywacie z tym gęstym siewem.
 11. Pszenica Ozima i jara

  Zdarzają się jak po większości jesiennych zabiegów.
 12. Pszenica Ozima i jara

  Komplet nie załatwi rzepaku, nawet w dawce 0,5 l. Dodaj po 3-4 gramy Gleanu i rzepak spali na 100 %. Myślę, że nawet 2 gramy załatwiłoby rzepak, skoro niekiedy ludzie niszczą wyrośnięte plantacje samymi popłuczynami po sulfonylomocznikach.
 13. Opryski rzepaku i innych oleistych

  1,25 metazanexu + 0,3 navigatora
×