wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszzz    50
40 minut temu, Samsung123321 napisał:

Rozumiem. To co chce zamowić jest 120 km odemnie. Te badania z 2018 roku wyglądają tak: 

Cena 50zl netto plus transport. 2650 do mnie na pole z transportem. 

Screenshot_20200803-183213_OLXpl.jpg

Patrząc na atest - doskonałe wapno!

Lekkie podejrzenia budzi u mnie ten wynik CaO, blisko 54%. To prawie maksymalna zawartość jaka występuje w przyrodzie. Wiadomo, że można przygotować extra partię do badania na przyjazd próbobiorcy z OSCHR;)

Ale też trudno zakładać, żeby faktycznie tego CaO było znacznie mniej. To się zresztą w kopalinach zawsze może wahać o kilka procent.

Podsumowując - patrząc na atest zdecydowanie kupować. Więcej CaO w tego typu wapnach Pan nie znajdzie.

Dla pewności proszę poprosić u sprzedawcy o bardziej aktualny atest, z tego roku i sprawdzić czy CaO jest też ponad 50%.

 

Edytowano przez mariuszzz
Uzupełnienie danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mariuszzz napisał:

Patrząc na atest - doskonałe wapno!

Lekkie podejrzenia budzi u mnie ten wynik CaO, blisko 54%. To prawie maksymalna zawartość jaka występuje w przyrodzie. Wiadomo, że można przygotować extra partię do badania na przyjazd próbobiorcy z OSCHR;)

Ale też trudno zakładać, żeby faktycznie tego CaO było znacznie mniej. To się zresztą w kopalinach zawsze może wahać o kilka procent.

Podsumowując - patrząc na atest zdecydowanie kupować. Więcej CaO w tego typu wapnach Pan nie znajdzie.

Dla pewności proszę poprosić u sprzedawcy o bardziej aktualny atest, z tego roku i sprawdzić czy CaO jest też ponad 50%.

 

Zamówie. 2650 brutto za 26 ton z dostawą na pole. Wydaje mi się ze ok. Poproszę jeszcze o aktualniejsze badania. Bo sprzedawca twierdzi ze robil tez prywatnie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego na tym ateście nie jest podany producent ( zleceniodawca badania) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mraukot napisał:

Dlaczego na tym ateście nie jest podany producent ( zleceniodawca badania) ?

Jutro ma mi wysłać aktualne bo to z 2018 roku. Zapytam i o to. Wstawię jutro aktualne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Pany jak widzicie takie coś żeby wysiać wapno z procesu odpylania kamienia ( dolomity ) przy produkcji masy bitumicznej na drogi? Mam dostęp po 10zł/t tylko wydaje mi się że minimum 10t/ha trzeba by tego sypać. Stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Trzeba by tego skład zbadać. Bo ja to myślę że szkoda paliwa na to żeby rozsiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, kellyq napisał:

Pany jak widzicie takie coś żeby wysiać wapno z procesu odpylania kamienia ( dolomity ) przy produkcji masy bitumicznej na drogi? Mam dostęp po 10zł/t tylko wydaje mi się że minimum 10t/ha trzeba by tego sypać. Stosował ktoś?

Jeśli jest to pył to za te pieniądze w ogóle bym się nie zastanawiał tylko brał jak najszybciej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli to pył z samego dolomitu, to masz tak jak mączkę wapienną. Tona .ujowo zmielonego dolomitu kosztuje kilkadziesiąt złotych, a tu za dychę masz tonę najbardziej reaktywnej frakcji ! Jak masz czym rozsiać i blisko po ten pył, to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
18 godzin temu, Rider napisał:

A macie jakiś sprawdzonych dostawców, czy kupujecie bezpośrednio z kopalni? potrzebuję jedno auto 24-26t najlepiej kredy,  łódzkie okolice kutna

Ankom Kielce tel 502 059 728. Maja Morawice, Bukową, Radkowit i krede z Drugni Rządowej. Ceny bardzo dobre. Często ampol czy agrolok przez nich zamawiają dodając swoją prowizje.

 

 

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisalem ze przesle dokładniejsze badania i mam.  O co zapytać sprzedawce??? Jak to wygląda? Brac ta krede??? 26 ton 2550 brutto z dostawą na pole

Atest kreda 6.20.jpg 001-1.jpg

Screenshot_20200804-111935_Poczta.jpg

Screenshot_20200804-110614_Poczta.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
5 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Wczoraj pisalem ze przesle dokładniejsze badania i mam.  O co zapytać sprzedawce??? Jak to wygląda? Brac ta krede??? 26 ton 2550 brutto z dostawą na pole

Atest kreda 6.20.jpg 001-1.jpg

Screenshot_20200804-111935_Poczta.jpg

Screenshot_20200804-110614_Poczta.jpg

Tak jak pisałem.

Sądząc po ateście -  świetne wapno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kreda 06a - odsiew pow.2mm - 8,7%, a przesiew pon. 0,5mm - 66,6 % ? Toż to chyba zwykły węglan 0,4 😋 Zapytaj handlarza o konkretne pochodzenie tego produktu (z jakiej kopalni to jest), a jeśli zacznie kręcić to niech wyp..dala kombinator jeden.. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, że na ateście wydanym przez OSChR nie był podany producent wapna (niezależnie od tego czy zleceniodawcą próby był bezpośredni producent, czy firma dystrybucyjna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mraukot napisał:

Kreda 06a - odsiew pow.2mm - 8,7%, a przesiew pon. 0,5mm - 66,6 % ? Toż to chyba zwykły węglan 0,4 😋 Zapytaj handlarza o konkretne pochodzenie tego produktu (z jakiej kopalni to jest), a jeśli zacznie kręcić to niech wyp..dala kombinator jeden.. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, że na ateście wydanym przez OSChR nie był podany producent wapna (niezależnie od tego czy zleceniodawcą próby był bezpośredni producent, czy firma dystrybucyjna)

Właśnie zapytałem o producenta. Zobaczymy co odpisze

Ps. Od 5 godzin milczy wiec zobaczymy

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mraukot napisał:

Kreda 06a - odsiew pow.2mm - 8,7%, a przesiew pon. 0,5mm - 66,6 % ? Toż to chyba zwykły węglan 0,4 😋 Zapytaj handlarza o konkretne pochodzenie tego produktu (z jakiej kopalni to jest), a jeśli zacznie kręcić to niech wyp..dala kombinator jeden.. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, że na ateście wydanym przez OSChR nie był podany producent wapna (niezależnie od tego czy zleceniodawcą próby był bezpośredni producent, czy firma dystrybucyjna)

Napisał że zakryte ze względów handlowych...

 

 

 

Jak tak przeglądam olx to dochodze do wniosku że 90% tych ogłoszeń to wałek... niby ok fajnie ale tak naprawdę to nie wiadomo co dostaniemy. Tak jak wcześniej tu pokazywałem te atesty są obiecujące ale czy prawdziwe? 

Nie wiem może jestem przewrażliwiony ale jedzie mi to wałem. Ciężko poszukać dobrą krede w ok cenie. Zastanawiam się czy lepiej nie ściągnąć tego z jakieś kopalni no chyba że macie jakiś namiar na kogoś zaufanego wschodnia polska podkarpackie małopolska świętokrzyskie te rejony? 

Nie chce kupować badziewia bo każdy grosz sie liczy w tym biznesie a tu kanty ładne można robić

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
3 godziny temu, mraukot napisał:

Kreda 06a - odsiew pow.2mm - 8,7%, a przesiew pon. 0,5mm - 66,6 % ? Toż to chyba zwykły węglan 0,4 😋 Zapytaj handlarza o konkretne pochodzenie tego produktu (z jakiej kopalni to jest), a jeśli zacznie kręcić to niech wyp..dala kombinator jeden.. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, że na ateście wydanym przez OSChR nie był podany producent wapna (niezależnie od tego czy zleceniodawcą próby był bezpośredni producent, czy firma dystrybucyjna)

Kupowałem kredę z kopalni Drugnia Rządowa i atest ma podobny http://kopalniadrugnia.pl/certyfikat/

Na polu obok miałem wysypana tez wywrotkę z Morawicy i różnica jest widoczna gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Chciałbym rozsiać wapno, tylko że nie mam sprzętu którym mógłbym je rozrzucić. I tu moje pytanie czy warto dawać granulowane? Jeśli tak to jakie i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Za 1 tonę granulowanego masz 10t węglanu to i na usługę myślę, że zostanie. Na potrzymanie pH jak komuś zależny żeby szybko w pole wejść, ewentualnie interwencyjnie pogłównie, ale nie na odkwaszanie. Napisz chociaż jakie masz wyniki z oschr.

 

Bym zapomniał. Jak granulowane to tylko kreda. 06a  

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
2 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Napisał że zakryte ze względów handlowych...

 

 

 

Jak tak przeglądam olx to dochodze do wniosku że 90% tych ogłoszeń to wałek... niby ok fajnie ale tak naprawdę to nie wiadomo co dostaniemy. Tak jak wcześniej tu pokazywałem te atesty są obiecujące ale czy prawdziwe? 

Nie wiem może jestem przewrażliwiony ale jedzie mi to wałem. Ciężko poszukać dobrą krede w ok cenie. Zastanawiam się czy lepiej nie ściągnąć tego z jakieś kopalni no chyba że macie jakiś namiar na kogoś zaufanego wschodnia polska podkarpackie małopolska świętokrzyskie te rejony? 

Nie chce kupować badziewia bo każdy grosz sie liczy w tym biznesie a tu kanty ładne można robić

Jak chcesz kredę to dzwoń do Drugnia Rządowa wozi tam Radek mi w zeszłym roku 5 aut przywiózł . A jak Morawicę czy Radkowit to do bialy2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jak większość ogłoszeń że zbożem, odbierasz a tam często więcej robaków jak samego ziarna 

A zboże niby prima sort Panie

 

A co do samego walka z dostawa wapna, poproś o Wz z kopalni do potwierdzenia. Chyba, że już pieczątka z kopalni będzie dla Ciebie też wałkiem? 😛

Ja zostawiam zawsze 1 kwit na rozładunku, a z samego towaru każdy klient jest zadowolony. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj