wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

sznajdik    573

Daj pierwszą jak piszesz a drugą po orce a nawet na wierzchu na zimę może zostać będzie w dwóch warstwach ziemi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siał ktoś RCW wapno węglanowe pyliste ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Może ktoś na szybkości opisać proces pozyskiwania dopłaty do wapna? 

Mam wyniki z lata 2018 roku. Kupilem wapno Kujawit w lipcu. 

Jak to rozwiązać?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

damian12345 napisał: Pyliste chyba cysternami wożą. Jutro mam dostawe Opolwiaka standart i będe siał rcw Tarwap drobny z Labtar'u (frakcja poniżej 0,1mm) mogą mi przywieźć wanną. Praktycznie to samo co Opolwiak Premium (tylko cysterną), bo zakłady obok siebie i te same złoża eksploatują U kogo zamawiasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
27 minut temu, Bartek933 napisał:

Tu masz wszystko dokładnie opisane: http://www.schr-poznan.com/

Dostał ktoś kasę przed decyzją?

Nie wiem czy wniosek na modernizację nie jest prostszy 🤣

Maskara. Czytania, a czytania. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie jest najgorzej, najlepiej że ja już miałem cały plik wydrukowany a tu SMS od pracownika że jeden papierek się zmienił i dodatkowo wydruk z kalkulatora


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
damian12345 napisał:

techmot

Zamawiałem u nich kilka razy (zawsze węglan 04 z Lhoist Górażdże) ale teraz pytałem bezpośrednio w Labtarze w Tarnowie Op. Z tego co pamiętam, to jesteś z ok. Ujazdu.. Norberta K. znasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
8 minut temu, Bartek933 napisał:

Nie jest najgorzej, najlepiej że ja już miałem cały plik wydrukowany a tu SMS od pracownika że jeden papierek się zmienił i dodatkowo wydruk z kalkulatora

wymyślaja jeszcze wydruk z kalkulatora przecież to całkiem zbędny papier i bez sensu to jest przeciez i tak we wniosku sa dane co do kwoty za t, zawartości % Ca0+Mgo i kwoty więc mogą to bez problemu sprawdzić bez tego dodatkowego papieru , swoją drogą w którym OSCHR to wymagają bo też się wybieram niedługo złożyc wniosek??? 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Każdym. Właśnie czytałem "zmiany wymaganych dokumentów" do wniosku.

I to ma być jeszcze plik Excel na płycie lub przesłany na maila


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
8 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Zależy jaka kreda i skąd. omya Agrocarb 90 luz ma 45%

jaki masz poziom dotacji i w jakiej cenie kupisz 

Ja brałem kredę i w ateście jest CaO 53,9 %,a że to odmiana 06A to we wniosku jest ,35% 

IMG_20200806_223427.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
mraukot napisał:

damian12345 napisał:

techmot

Zamawiałem u nich kilka razy (zawsze węglan 04 z Lhoist Górażdże) ale teraz pytałem bezpośrednio w Labtarze w Tarnowie Op. Z tego co pamiętam, to jesteś z ok. Ujazdu.. Norberta K. znasz ?

znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
16 minut temu, Azor07 napisał:

Ja brałem kredę i w ateście jest CaO 53,9 %,a że to odmiana 06A to we wniosku jest ,35% 

IMG_20200806_223427.jpg

Omya kornica do połowy sierpnia ubiegłego roku miała podobnie w  ateście ok 50 a do wniosku 35%.

Potem już szła jako odmiana b.1.5g i 45% do wniosku

Ale mi to akurat było na rękę i do zmiany zrobiłem zapas na wszystkie dzialki :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
22 godziny temu, Bartek933 napisał:

Tu masz wszystko dokładnie opisane: http://www.schr-poznan.com/

Dostał ktoś kasę przed decyzją?

Ja składałem wniosek 31.12 19 kasa przyszła chyba marzec kwiecień coś takiego a decyzji jak nie było tak i nie ma o papierach nie wspomnę aż musiałem kopię badań brać z oschr-u do kolejnego wniosku

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

a jak liczą powierzchnię gospodarstwa? Cała powierzchnia pobranych próbek? Czy powierzchnia tylko próbek poniżej 5,5 ph, czyli tych do dofinansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

https://www.olx.pl/oferta/kreda-nawozowa-z-kornicy-luzem-cala-polska-CID757-IDnXAXY.html Co powiecie o tym wapnie/kredzie? Jak ono się ma do np. Radkowit premium? Niestety radkowit dostępny dopiero w połowie października


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Panowie co będzie lepsze na do zastosowania na glebę lekka z ph w okolicy 5.

  • OrCal phRegulator 
  • kreda z dwikóz CaO 40% Typ G1
  • wapno nawozowe z magnezem Nawotar 
  • Wapno nawozowo węglanowe odmiana 04?
Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
13 minut temu, GRZES1545 napisał:

A co masz w zasobnosci ziemi, Mg na jakim poziomie?

Mg raczej na niskim. Magnez i potas uzupełnię kizerytem i solą potasową. Teraz mi chodzi i regulację pH i tak się zastanawiam co byłoby najlepszą opcją z tych które podałem.

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj