wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

7 godzin temu, Azor07 napisał:

Jak chcesz kredę to dzwoń do Drugnia Rządowa wozi tam Radek mi w zeszłym roku 5 aut przywiózł . A jak Morawicę czy Radkowit to do bialy2005

Właśnie bede to robił. Dziekuje za namiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Azor07 napisał:

Jak chcesz kredę to dzwoń do Drugnia Rządowa wozi tam Radek mi w zeszłym roku 5 aut przywiózł . A jak Morawicę czy Radkowit to do bialy2005

Może to ten sam "Radek" z Bodzentyna, o którym @samsung wspomina.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
33 minuty temu, mraukot napisał:

Może to ten sam "Radek" z Bodzentyna, o którym @samsung wspomina.. ?

Na pewno nie jest z Bodzentyna mieszka ode mnie ok 7 km oni nie mają swoich aut tylko polecają ,on przywiózł mi taniej ,bo jedno auto przywióz z innej firmy to więcej zapłaciłem (wiadomo duża firma ,kierowca , jechał dłuższą trasą) ,a Radek wozi sam . Na plus miła pani która przyjmuje zamówienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Nie no to jest chyba z tej Drugni, bo Bodzentyn to rzut kamieniem stamtąd. Skąd mają takie parametry i przede wszystkim cenę, to nie wiem. I dlaczego klasyfikują to jako kredę 06a? Na stronie kopalni są podobnie wyglądające certyfikaty.

Edytowano przez karban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Bodzentyn też blisko Morawicy i Radkowit (koło Chęciny ).Szkoda tylko że wszystko pod chmurką . U mnie na dzierżawie gdzie nic nie rosło ph 3.7 i 4.3 teraz pszenżyto było (sypane dwa razy po ok 3 tony na ha ) teraz mam dać Radkowit  od bialy2005. Na ateście pisze że dla kopalni Drugnia Rządowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
Azor07 napisał:

2 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Napisał że zakryte ze względów handlowych...

 

 

 

Jak tak przeglądam olx to dochodze do wniosku że 90% tych ogłoszeń to wałek... niby ok fajnie ale tak naprawdę to nie wiadomo co dostaniemy. Tak jak wcześniej tu pokazywałem te atesty są obiecujące ale czy prawdziwe? 

Nie wiem może jestem przewrażliwiony ale jedzie mi to wałem. Ciężko poszukać dobrą krede w ok cenie. Zastanawiam się czy lepiej nie ściągnąć tego z jakieś kopalni no chyba że macie jakiś namiar na kogoś zaufanego wschodnia polska podkarpackie małopolska świętokrzyskie te rejony? 

Nie chce kupować badziewia bo każdy grosz sie liczy w tym biznesie a tu kanty ładne można robić

Jak chcesz kredę to dzwoń do Drugnia Rządowa wozi tam Radek mi w zeszłym roku 5 aut przywiózł . A jak Morawicę czy Radkowit to do bialy2005

ja dzwoniłem do drugni i dali mi numer do jakiegoś Sebastiana, ale jeszcze nie dzwoniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Panowie które wapno lepsze Bukowa Morawica Radkowit standard? Chodzi o odkawaszenie. Ostatnie wapnowanie 15 lat temu. Gospofarstwo przejęte po ojcu. Z tych kopalni mam ofertę od przewoznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, damian12345 napisał:

ja dzwoniłem do drugni i dali mi numer do jakiegoś Sebastiana, ale jeszcze nie dzwoniłem

Mi Pan napisał ze nie jest z kopalni ta kreda tylko z zakładu przerobu kredy. I ze jak chce z kopalni to mi dadzą dobra cene.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Weźcie przez jakaś sprawdzona firmę albo bezpośrednio z kopalni. Np morawica organizowała kiedyś transport

a nie jakieś janki Sebastiana 

przywiezie wam gowno w cenie wapna 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kto wozi dobre wapno do wojewodztwa lodzkiego blisko lodzi i jaka cena za tira z dowozem no i jakie najlepesze wapno do poniesienia pH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
Dnia 3.08.2020 o 15:45, mariuszzz napisał:

Zgadzam się z tym co Pan pisze o kredzie bo to oczywiście prawda.

Młoda geologicznie kopalina itd.

Doskonała jako wapno nawozowe ale jeśli chodzi o szybkość zmiany pH badania tego nie potwierdzają.

Proszę. Poniżej wyniki badań różnych rodzajów wapna w IUNG właśnie pod kątem szybkości zmiany pH.

To były badania laboratoryjne, wazonowe a więc bardzo dokładne.

Próba kontrolna, nr 10 to wapno tlenkowe 60% CalKal.

Wapniak Kornicki czyli znana i popularna kreda z Kornicy to nr 8 jest 3 od końca. Niewiele lepsza od Kujawitu czyli zwykłego wapna węglanowego. O wiele szybciej podnosi pH kreda luzem z Bełchatowa.

Zmiana pH po 1 miesiącu jest najwyższa w przypadku mączki wapiennej czyli twardej skały ale zmielonej na proszek.

Nawet dobrze zmielony dolomit czyli Radkowit Premium podnosi pH znacznie szybciej niż kreda z Kornicy.

I nie ma tu żadnej niespodzianki,

O szybkości działania wapna węglanowego ( a kreda też takim jest) decyduje w pierwszym rzędzie rozdrobnienie. Mniejsze znaczenie ma czy to dolomit czy kreda.

Granulaty z definicji działają najwolniej bo zawsze dochodzi czas na rozpuszczenie granul. Wapno luzem zawsze ma tu przewagę nad granulatem.

 

 

1. Dolokorn
2. Radkowit Premium
3. Kujawit
4. Kopalnia Drugnia Rządowa
5. Bełchatów
6. Cukrownia Kruszwica
7. Pyżyce
8. Wapniak Kornicki
9. Mączka wapienna Labtar

image.png

W Bełchatowie nie mają już kredy, tylko wapno nawozowe z kredy 38% CaO. Nie wiem czy to odpowiada tej rewelacji z tabelki wyżej. Granulacja poniżej 15 mm, gościu poleca siać rozrzutnikiem, więc trochę podejrzane to. I znowu w kropce jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
masa24 napisał:

Weźcie przez jakaś sprawdzona firmę albo bezpośrednio z kopalni. Np morawica organizowała kiedyś transport

a nie jakieś janki Sebastiana 

przywiezie wam gowno w cenie wapna 

dzwoniłem bezpośrednio do kopalni, tylko że oni nie mają transportu i polecił mi przewoźnika, z którym współpracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał92    0

mam działkę 3,5 ha, wszędzie oferują ilości całosamochodowe, czy mogę rozsiać 27 ton na te 3,5 ha, wyjdzie prawie 8 ton na hektar, wapno planuję kupić magnezowe, wczoraj wysłałem próbkę gleby do badania. Wszędzie oferują ilości całosamochodowe, pewnie można się dogadać że mniej ale transport tyle samo będzie kosztował. Co radzicie?
jak z dofinsowaniem? jak w zaleceniach będzie np. 2.5 tony CaO, tj ok.5 ton wapna tj. 17,5 tony na działkę to nie będzie problemu że na fakturze będzie więcej (27 ton)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21

Fakturę będziesz miał na 27 ton, a zwrócą ci na jej podstawie tyle ile będzie w zaleceniach dla tej działki. Czyli przywołując twój przykład zwrot do 5 ton, reszta z twojej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Rozsiej połowę a resztę za rok, lub połowę po sciernisku potem po orce przed zasiewem resztę.

Edytowano przez GRZES1545
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Dokładnie podiel dawki przed i po orce lub nawet za rok tak aby było na górze i dole warstwy ornej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

sierpniowy numer top-agrar poswiecony jest wapnowaniu- tak streszcze w paru zdaniach.

 najwazniejsze w wapnowaniu jest woda ,czas, rozdrobnienie , dokladnosc rozsiania i wymieszania z gleba -samo wapno ma trzeciorzedne znaczenie.

najlepsze jest tlenkowe-na gleby srednie i ciezkie. 

potem kreda piszaca i jeziorna

na koncu weglanowe-jesli jest odpowiednio zmielone  nie jest duzo gorsze niz pozostale i ma zdecydowana przewage cenowa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Komu się chce jeździć rcw po orce? Przecież to tragedia, nastepnie siew znów tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No tak te małe kółka słabo chkdzą po miękkim ale sa rozsiewacze na większych kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o manewrze że na działkę ph 3.9 walne krede sypką w ilości 3 tony czystego składnika i zrobię podorywkę  potem na tą podorywke kolejne 3 tony czyli 6 ton czystej kredy ( pewnie z 12 ton wyjdzie w sumie ogolnie kredy) tak zostawie i dopiero początek października npk i siew? Taka strategia da lepszy efekt czy lepiej więcej za 1 razem i to wymieszać? 

Ps. Drugia rzadowa wystawiła ogloszenie. Takie parametry ma kreda 06a 

Badania wykonane w OSCH-R w Kielcach o nr 699/18 z dnia 19.12.2018r, określiły w kredzie nawozowej odmiany 06a zawartość CaO 53,9%, reaktywność 79,33%, a liczbę zobojętniania 51,65. Atest nr 41/18.
Produkt Litho-Creda uzyskał pozytywną opinię w zakresie wymagań ilościowych i jakościowych, uzyskał świadectwo kwalifikacji produktu do stosowan

 

 

Reaktywność prawie 80%? Brać to? Jeszcze zostaje ten radek ale coś od wczoraj nie odpisuje

 

 

Screenshot_20200806-063536_OLXpl.jpg

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Jak na dofinansowanie to warto kredę brać bo jest we wniosku jako  CaO 35%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Zależy jaka kreda i skąd. omya Agrocarb 90 luz ma 45%

jaki masz poziom dotacji i w jakiej cenie kupisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj