wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    505

U mnie coś zdrozalo ale nie aż tyle. chyba za tanio wożę😃 to że zdrożeje od nowego roku to było do przewidzenia bo wszystko zdrozalo głównie energia która na kopalni stanowi duży koszt. koszt pracy tez podskoczy.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Pitraszek    271
13 minut temu, andrzej612b napisał:

Heh a kto w styczniu sieje wapno 

Rok temu brałem wapno na jesieni po 2900 zł  za łódkę a teraz 4300 zł we wrześniu. Na pytanie czemu tak drogo

Panie bo to i tamto, wszystko drożeje

Fakt że robię dofinansowanie na zwrot ale nikt nie da mi zapewnienia że te zwrot uzyskam

"Wszystko drożeje" i to jest właśnie powód podwyżek. Jedno ciągnie drugie. Przykładowo paliwo metale

Wiadomość z agroFakt.pl

Roxer    56
1 godzinę temu, andrzej612b napisał:

Heh a kto w styczniu sieje wapno 

Rok temu brałem wapno na jesieni po 2900 zł  za łódkę a teraz 4300 zł we wrześniu. Na pytanie czemu tak drogo

Panie bo to i tamto, wszystko drożeje

Fakt że robię dofinansowanie na zwrot ale nikt nie da mi zapewnienia że te zwrot uzyskam

Że jak? Cena z września tego roku 4300 zł za 25t Radkowitu?

EmilPlayP    34

Mam pytanie czy jeśli pod qq wapno poszło na orkę wczoraj to dobrym pomysłem jest przejechać włóko tak aby wyrównać wszystkie przejazdy i nie wywiało? Poszło ponad 5 t standard cal

Przemoooo    11

Lepiej broną przejechać albo jakimś kultywatorem agregatem żeby to wymieszać i zostawić rowki żeby się woda miała gdzie zatrzymać 

EmilPlayP    34

Dawany był obornik, później talerzówka i orka dlatego nie chciałbym tego mieszać zbyt głęboko. Zastanawiam się tylko nad zostawieniem na zimę tego jak jest - sporo przejazdów, albo lekko wyrównać włóko

rtt77    17

Premium okryte agrowłókniną. Koszt przykrycia 25 ton to jakieś 90zł. Wapna nie wywiewa, a woda sobie przenika. 

DSCN0913.JPG

karino25    74

dlaczego? rcw bez problemu rozsiejesz . lepiej mokre niż suche tym bardziej premium bo by poszło na całą wioskę. Agrest wstawiał fotę zero strat

• Like 1

MatiRol92    59

ja tam wole rozsiewać suche, przy mokrym to potrzebna jest druga osoba na rozsiewacz, bo sie co chwile zapycha, bynajmniej tak jest u mnie. Tzn nie mówie, jakiś tam deszczyk nie jest zły, bo wilgotna bedzie tylko górna warstwa. Gorzej jak wapno całe zamoknie.

Michal014d    75

Co do przykrywania pryzm z wapna to czym najlepiej żeby niezamokło? Wystarczy najtansza folia taka podobna do workow na zboze? Czy moze fliz na bele lepszy bedzie do okrycia?

Agrest    15745
38 minut temu, Michal014d napisał:

Co do przykrywania pryzm z wapna to czym najlepiej żeby niezamokło? Wystarczy najtansza folia taka podobna do workow na zboze? Czy moze fliz na bele lepszy bedzie do okrycia?

Jak psy nie podziurawią i wiatr nie rozerwie to nawet i gruba folia malarska zabezpieczy. Masz czarną folię budowlaną, masz chińskie niebieskie plandeki ...

Michal014d    75
Przed chwilą, Agrest napisał:

Jak psy nie podziurawią i wiatr nie rozerwie to nawet i gruba folia malarska zabezpieczy. Masz czarną folię budowlaną, masz chińskie niebieskie plandeki ...

Z duzych to tylko czarna po pryzmach kiszonek. Ale zastanawiam sie nad kupnem tych tanich niebieskich tyle że je wiatr rozciaga i rozrywa łatwo ale to ze stogow bel a z wapnem moze byłoby lepiej bo blizej ziemi 🤔

Agrest    15745

Te plandeki boją się słońca i wiatru, a i wodę przepuszczają.

karino25    74

ktoś wie gdzie dostane wapniak kornicki albo koszelowski w rejonie WLI lub okolicy ?

Dzwonię po składach i nie mają.

jarecki    2908

dopłata do tony wapna jest 300 zł , jesli kupie wapno granulowane po 360 zł co ma 90 % o takie coś .
CaCO3 - min. 90%
CaO - 52%                     to ile dostane zwrotu  jesli dam tone na ha . ph pola 5,1           

karino25    74

jak dasz tonę wapna na ha czyli ok 0,5 tony czystego składnika to zwrotu dostaniesz 150 zł

wg mnie

• Thanks 1

pawel885    2144

Dostajesz zalecenia co do potrzeb wapnowania na określone działki i tego radził bym się trzymać. Zwrot do 300zł za tonę czystego składnika 

Frontier    42
1 godzinę temu, jarecki napisał:

dopłata do tony wapna jest 300 zł , jesli kupie wapno granulowane po 360 zł co ma 90 % o takie coś .
CaCO3 - min. 90%
CaO - 52%                     to ile dostane zwrotu  jesli dam tone na ha . ph pola 5,1           

Nic nie dostaniesz zwrotu bo jak napisałeś masz ph 5,1 a dają do pól z ph rownym lub mniejszym niż 5.

• Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez michalkowalski115
      Witam. Chciałbym się poradzić odnośnie zabiegu fungicydowego w rzepaku, otóż, nie przeprowadziłem zabiegu T1 gdyż moim zdaniem pogoda nie dopisywała, w nocy były przymrozki, w dzień też bez rewelacji, od kilku dni temperatura wzrosła. Rzepak jest w dobrej kondycji, nie widać oznak chorób, na szkodniki pryskałem. Na pierwszy zabieg miałem kupione środki Mondatak oraz Pecari, jednak w sklepie odradzali mi teraz to stosować i dostałem środek Greenlook 0.5l/ha oraz Tobias Pro 0.5l/ha. Chciałbym się was poradzić, czy taka mieszanka wystarczy? Czy jednak pojechać tą pierwszą opcją ?
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez grzybu19
      Cześć, czy ktoś z forumowiczów stosował to wapno i czy są po nim jakieś zauważalne efekty?
    • Przez bluemaster223
      Witam, szukam dużej firmy sprzedającej ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN i nawozy w województwie małopolskim, okolice Krakowa, Nowego Targu lub gdzieś tam. Firma powinna również oferować fizyczny odbiór.

Dziękuję Ci
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj