wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariusz4321    80

Właśnie akurat dotacja do wapnowania to była jedna z najmniej ''papierologicznych". Jedyny dokument z urzędu, który był potrzebny to zaświadczenie o pomocy de minimis. Ja akurat robiłem próbki na wszystkie pola w pierwszym roku trwania programu a składałem w drugim więc z fakturami za zakup nie było problemu. Dla świętego spokoju dokument wypełniał za 50 zł pracownik ODR więc interesowało mnie tylko wysłanie poleconego do urzędu. No i podsumowując to wapno, za które normalnie w moich stronach wychodziło około 70zł za tonę z dowozem po otrzymaniu zwrotu wyszło około 30 zł więc się opłaciło.

Agrest    16460

A ja się za wcześnie urodziłem na wszelkie zapomogi.

Regularnie wapnowałem i z ostatnich badań chyba 4 ha kwalifikowałoby się do dopłat. To cyrku robił nie będę bo szkoda czasu.  Kupiłem 3 auta wapna i rozsiałem. Dziś i na koniec tygodnia ma dojechać wapno na ten rok.

Martwi mnie prognoza na poniedziałek bo wiatr 12m/s a kupuję premium.

Miałem nie przykrywać ale będę zmuszony bo wiatr zabierze je ze sobą.

RolAnonim    52

Mi tam się opłaca , wapno do mnie po 120 , mało rolny. Powinno wyjść ponad 7tys zwrotu

A z racji że na nawozy spadł podatek, wapno kwalifikuje się jako nawóz?  Pytam bo nie wiem czy kupować czy wstrzymywać się do lutego

Wiadomość z agroFakt.pl

mariusz4321    80
2 godziny temu, Agrest napisał:

A ja się za wcześnie urodziłem na wszelkie zapomogi.

Regularnie wapnowałem i z ostatnich badań chyba 4 ha kwalifikowałoby się do dopłat. To cyrku robił nie będę bo szkoda czasu.  Kupiłem 3 auta wapna i rozsiałem. Dziś i na koniec tygodnia ma dojechać wapno na ten rok.

W moim przypadku to były jedyne pieniądze nie licząc suszowego otrzymane od państwa.  Chcąc nie chcąc wszelkie zapomogi, prowy, dofinansowania, itp. rodzą tylko patologie (moim zdaniem - każdy ma swoja opinie na ten temat). U mnie większość dofinansowania przypadłą na łąki torfowe a tam ph zawsze będzie niskie. Do tego  sporo kawałków z 5-6 klasą a tam chcąc nie chcąc zawsze będzie nie za wysokie ph. Patrząc na okolicę to ten program to był taki trochę strzał w kolano bo w większości wnioski złożyli ludzie, którzy i tak wapnowali pola aczkolwiek efekt polityczne zapewne został osiągnięty.

2 godziny temu, Agrest napisał:

Martwi mnie prognoza na poniedziałek bo wiatr 12m/s a kupuję premium.

Miałem nie przykrywać ale będę zmuszony bo wiatr zabierze je ze sobą.

U znajomego jak premium miało leżeć dłużej to opryskiwaczem plecakowym pryskał  po wierzchu i robiła się kilkumilimetrowa skorupa i wiatr tak nie zabierał.

migacz    196

Mi też nie chce się latać koło tej całej dotacji. Jakoś tak olałem temat i wapnuje co tam się gdzieś trafi.

RolAnonim    52

Co nazywacie lataniem? Chodzenie żeby zebrać próbki? Czy wypełnienie wniosku które będzie kosztować 100 zł jeśli da się komuś kto się zna.

Mi się najczęściej wydaje że to przez badanie gleby bo to trzeba zebrać i zapłacić. co przy tych cenach nawozów jest tyle co nic.

poosa21    611
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, yacenty napisał:

fajnie, ja mimo wszystko już mam duży niesmak. a pH w granicach 6 więc i tak bym nie dostał grosza

Bo ten program wspiera tylko słabsze pola, powinno być równo dla każdego bo np 5,5 pH dla piachu jest do przyjęcia, a dla ciężkiej ziemi to mizerny wynik.

Edytowano przez poosa21

sznajdik    563

Jak byś umiał pobrać próbki to też byś dostał dofinansowanie, oczywiście nic nie sugeruję

Michal014d    79
30 minut temu, poosa21 napisał:

Bo ten program wspiera tylko słabsze pola, powinno być równo dla każdego bo np 5,5 pH dla piachu jest do przyjęcia, a dla ciężkiej ziemi to mizerny wynik.

A z drugiej strony czemu wspierać dobre gleby gliny itp jak na nich i tak sie dobrze rodzi i tam trzeba być mistrzem żeby zbić ph do 5 przykładowo. Ty nie stracisz a rolnicy na 5-6klasach m.in ja milionów z tego też miec nie beda a plonowanie nigdy nie dorówna lepszym glebom...  pozatym na piachu to efekt tez nie bedzie dlugofalowy według glin wiec czego ci szkoda?

poosa21    611
1 godzinę temu, sznajdik napisał:

Jak byś umiał pobrać próbki to też byś dostał dofinansowanie, oczywiście nic nie sugeruję

3 ostatnie lata korzystałem z dofinansowania. 

Dlaczego jeden który dba o swoje pole ma nie dostać dofinansowania a drugi co do tej pory olewał wapnowanie dostanie? 

RolAnonim    52

Bo chodzi o to że taki co niedbał gdyby nie dostał dofinansowania to by nie wapnował

sznajdik    563

To jak korzystałes to o co ci chodzi swoje wyjąłeś i po temacie cały czas nikt nie będzie sponsorował

RolAnonim    52

Nie skorzystałem, jestem w trakcie zakupu a po badania. Jestem młody, gospodarstwo jeszcze nie na mnie.

Ale wiem jak to jest i jak myślą starsi ludzie😉

badanie: "bo to kosztuje"

Wapno i zwrot :"przecież się wapnowało tu i tam" ," a to papierologi tyle"

No i wyszło 32t CaO na 13 ha

Michal014d    79
20 minut temu, RolAnonim napisał:

Nie skorzystałem, jestem w trakcie zakupu a po badania. Jestem młody, gospodarstwo jeszcze nie na mnie.

Ale wiem jak to jest i jak myślą starsi ludzie😉

badanie: "bo to kosztuje"

Wapno i zwrot :"przecież się wapnowało tu i tam" ," a to papierologi tyle"

No i wyszło 32t CaO na 13 ha

E tam lepsze teksty ma moj staruszek "a po co to wapnować, cale życie ja tego nie robił i jakoś rosło" tylko pieniądze wywalasz nie wiadomo na co... i weź tu sie nie denerwuj a nic nie przetlumaczysz ojciec na czasach komuny sie zatrzymał.

• Sad 1

sznajdik    563

W tamtych czasach to chyba odgórnie przyjeżdżali i wapnowali ludziom

RolAnonim    52
Napisano (edytowany)
35 minut temu, Michal014d napisał:

E tam lepsze teksty ma moj staruszek "a po co to wapnować, cale życie ja tego nie robił i jakoś rosło" tylko pieniądze wywalasz nie wiadomo na co... i weź tu sie nie denerwuj a nic nie przetlumaczysz ojciec na czasach komuny sie zatrzymał.

Dokładnie, mój ma 63 i podobnie można usłyszeć

Lepiej sypnąć 3t wapna niż pół tony nawozu na ziemię co ma 4ph

Edytowano przez RolAnonim

Michal014d    79
8 minut temu, sznajdik napisał:

W tamtych czasach to chyba odgórnie przyjeżdżali i wapnowali ludziom

Wtedy darmo rozdawali a ludzie i tak w większości nie wapnowali... z tego co ojciec mówił to te wapno to jakoś dobre tez nie bylo tylko bryly jak kamień...

Gość   
Gość

...to jutro siew??

RolAnonim    52

A ja nie wiem czy nie poczekać, Ziemia i tak zamarznięta.

Może w lutym stanieje wapno no bo niby VAT zero, paliwo tańsze 60gr to i transport tańszy. Dobrze myślę?

Mikruss    525

juz widze jak transport bedzie tanszy hahah. Czkawką sie odbije za kilka miesiecy jak vat powroci i dopiero bedzie placz i lament.....

Gość   
Gość
Przed chwilą, 6465 napisał:

@Pafnucy i jak warto było w nocy wstawać?

no za darmo bym się nie zrywał.

strzechu    210

Jak sobie sam przywieziesz to Ci transport stanieje...

Dla firmy transportowej cena paliwa sie nie zmieni

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez bondek77
      Witam. Coraz częściej się mówi o ekologicznych formach poprawy żyzności gleby, więc moją uwagę przykuły Efektywne Mikroorganizmy. Szukałem wielu informacji na temat ich namnażania, ponieważ gotowe aktywne EM są drogie, bo aż 120 zł za 20 litrów co starcza na 0,5 ha. Na rynku dostępne są również koncentraty, którymi się sporządza aktywne EM, ale one są równie drogie jak gotowe EM. Czy może ma ktoś więcej informacji na temat namnażania tych mikroorganizmów, czy z wcześniej przygotowanych już aktywnych EM, możemy dalej sporządza (nawet w nie skończonośc) rozcieńczając je z wodą i poddawac je fermentacji, czy za każdym razem musimy kupowac gotowe koncentraty? Bo jeśli tak to niestety ta forma nawożenia nie znajdzie swoich zwolenników ponieważ jest za droga.
    • Przez Sobolxx
      Witam. 
      Kupiłem nowy dom na działce 10a. Dom ten soti na działce, na której wcześniej rosła pszenica. Teraz wzialem się za ogarnianie podwórka. Skosilem wszystko, z grzebałem glebogryzarka, wyrównałem, posiałem trawę i ubiłem. Oczywiście wraz z nową trawa wychodzą również różne chwasty i gdzieniegdzie pszenica. 
      Czym mogę pozbyć się tej pszenicy żeby nie rosła? Czym pozbyć się chwastów? Nowej trawy jeszcze nie kosiłem bo jeszcze na tyle nie urosla ale pomyśleć już trzeba czym się pozbyć tego dziadostwa z podwórka. 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi. 
    • Przez KULAWA_KOZA
      Witam.Panowie , od 2 lat mam kilka drzewek i ciągle mi chorują na wiosnę , podpowiedzcie może czym to pryskać i co to za choroby bo już brakuje mi pomysłu ......drzewka naorzone zawsze na wiosnę nawozem NPK.
      Ps.moja zona ma róże i popatrzcie co się stało ........co to jakiś robak czy choroba?

C.d

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj