wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Pstrąg    15
9 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Z zarezerwowanej puli zostały mi 2 radkowity premium na ten tydzień, zapraszam jeżeli ktoś jest zainteresowany.

jaka cena 17-330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
danielhaker napisał:

3 godziny temu, bialy2005 napisał:

zależy skąd załadują na morawicy jest kilka opcji my lądujemy tylko z młyna a można zaladowac bez domielania z hałdy zwykle 0-2. Kierowca ze spedycji nie chce stać w kolejce więc ładują co popadnie aby szybciej:)

Gdyby ktoś miał wątpliwości, to tak wygląda Morawica od Łukasza 👌

Ale co tutaj ma wyglądać ??? rozsiew wapna z 300 - tu metrów ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

Można zakupić wapno przed zrobieniem badań i później składać o dofinansowanie? Czy muszą być badania, a dopiero później zakup wapna?

tak ,rok ważna f-ra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Panowie duza różnica jest pomiędzy radkowitem premium, a mix ? 

Cenowo prawie 1000 zł różnicy u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mix to tak na oko pomieszany premium i standard


różnica w cenie 25zl bodajrze

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

Kupował ktoś może w wapna świętokrzyskie , ogłaszają się na OLX ?? warto sobie nimi głowę zawracać , a może ktoś poleci pewnego dostawcę . Ja podkarpackie na pograniczu świętokrzyskiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie proszę o poradę. Chciałbym w tym roku na poczatek zwapnować 2 ha pola na których pH waha się od 3,8 do 4,2. Gleba klasy IVa, w dobrej kulturze i średniej zasobności w składniki. Mam badania gleby z przed 2 lat. Bez problemu wyciagam mimo tak niskiego pH plon pszenicy na poziomie 5t/ha przy 100kg N/ha przy zmianowaniu owies/ziemniaki. Jakie wapno granulowane polecacie? Jest sens bawić się w ten cały program do wapnowania. Chciałbym w tym roku dowalić na ściernisko odpowiednią dawkę bo udało się kupić PK na jesienne zasiewy w korzystnej cenie i zostało trochę puli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Nie mam innej możliwości bo nikt nie posiada w okolicy chociażby RCW. Zdaje sobie  z tego sprawę niestety że tanio nie będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Granula i program wapnowania to mija się z celem, tak jak kolega wyżej napisał. Jak już jesteś zdecydowany, to tylko kreda - kup tylko jakoś porządna, odmiana 06a, która będzie prawdziwa kredą, która zadziała szybko i przy tym pH to tak 1t/ha bym rzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

przy tym pH trzeba dać około 4.5 czystego CaO na hektar, czyli 9 ton przeciętnego wapna. w granuli koszt kosmiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909
9 godzin temu, RAMZES9107 napisał:

Nie mam innej możliwości bo nikt nie posiada w okolicy chociażby RCW. Zdaje sobie  z tego sprawę niestety że tanio nie będzie....

Rozrzutnik pewnie ktoś ma. A jak nikt nie ma rcw lub rozrzutnika to kup i będziesz jeszcze na tym zarabiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
RAMZES9107 napisał:

Chciałbym w tym roku dowalić na ściernisko odpowiednią dawkę bo udało się kupić PK na jesienne zasiewy w korzystnej cenie i zostało trochę puli...

i ten PK zostaw na kolejny sezon bo nie ma sensu go rozsiewać przy takim pH. lepiej teraz zainwestować w dobre wapnowanie, szczególnie że pK aktualnie swoje kosztuje

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Na ściernisko rozsiałem ok 600kg kredy granulowanej ( pH około 5) jesienią miało być siane pszenżyto ale plany się zmieniły i prawdopodobnie będzie owies. Ta kreda rozsiana teraz da jakiś efekt wiosną czy raczej znikomy i zima jeszcze dorzucić np 200kg wapna magnezowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

6 miesięcy trwa pełne rozłożenie kredy odmiany 06a i właśnie po 6 Msc w pełni zaczyna działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
oo, to w tym przypadku by było idealnie ale siejąc pod zboża zimowe we wrześniu to efekt będzie dopiero na przyszły rok? czy kreda poprostu stopniowo działa podczas tych 6 mieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

chyba trochę dłużej, siałem wapniak kornicki, po ponad roku mogę wydłubać kulki kredy z ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54

Koledzy ph 4.4 na V klasie co dać żeby było efektywniej? Jedni mówią że czysty węglan bo z magnezem to dolomity i długo będzie się rozkładał a inni że z magnezem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1311
12 minut temu, Przemq napisał:

Koledzy ph 4.4 na V klasie co dać żeby było efektywniej? Jedni mówią że czysty węglan bo z magnezem to dolomity i długo będzie się rozkładał a inni że z magnezem?

ja na kl. 5,6 daje dolomity mielenie 0-2 jak jest , jak nie ma to 0-4 , albo z pod Kielc węglanowe rozkłada sie dłuzej , daje 5-8t/ha  , ale dodatkowo mozna dac granuli  zmienic z Ph4,4 "na szybko",

PS masz gline czy piasek?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Tlenkowe mocno pylą, wolę dać 2x więcej weglanowego, odkwaszanie i tak zależy głównie od ilości opadów po wapnowaniu

18 godzin temu, simsones napisał:

Kupował ktoś może w wapna świętokrzyskie , ogłaszają się na OLX ?? warto sobie nimi głowę zawracać , a może ktoś poleci pewnego dostawcę . Ja podkarpackie na pograniczu świętokrzyskiego .

Ja brałem, okolice gdzieś Morawicy bo złoża te same ale ceny różne, po dwóch latach mogę stwierdzić że działa robiąc próbki zwykłym płynem wychodzi kolor zielony co daje pH  gdzieś 6,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Tlenkowe pylą, ale raz mi zalało pryzmę, to się już tak nie kurzyło, i rozsiewacz sypał dalej niż na szerokość ciągnika. Natomiast jak zalało węglanowe to się zrobiło masło orzechowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

tlenek w ubiegłym roku jak mi zalało to właśnie nie zrobiło się masło tylko mokre granulki. ale to tylko po brzegach, całości bym się bał zmoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj