wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Mariu    34

Ja nie korzystałem z de minimis a suszowe miałem z publicznej pomocy,nie z de minimis. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Michal014d    75
29 minut temu, Agrest napisał:

Z każdej instytucji.

Nie każdy musi mieć. Jak nie kupuje ziemi, suszowych nie bierze to i nie będzie miał.

Tu wybierając odpowiednią pozycję można sprawdzić czy się coś miało

https://srpp.minrol.gov.pl/index.php?act=report

Próbowałem wczoraj tym ustrojstwem sprawdzić ale pokazywalo brak wyników albo cos zle robiłem albo nie mam nic z de minimis 🤔

24 minuty temu, Agrest napisał:

To masz czystą kartę.

A teoretycznie jak mam tzw czyta karte to nie trzeba jakiegos papieru potwierdzającego to? Czy poprostu nie wysylam nic z de minimis bo nic nie brałem. Wiem wiem troche naiwne i glupkowate pytania no ale chcę cos wiedziec zanim z doradca sie spotkam.

28 minut temu, Mariu napisał:

Ja nie korzystałem z de minimis a suszowe miałem z publicznej pomocy,nie z de minimis. 

Moze i masz racje. Muszę wszystko posprawdzac co  i jak.

Mariu    34

A nie możesz do odr podjechać żeby zrobili ten wniosek i niech szukają mi też w odr robili 50 zł kosztowało 

Agrest    15745

No chyba pamiętasz czy kupowałeś ziemię, brałeś dopłatę do materiału siewnego, suszowe, mrozowe???

Jeśli wybrałeś w rubryce de minimis I po wpisaniu imienia i nazwiska jest pusto to nie miałeś.

Aczkolwiek u mnie np nie pokazywało pomocy z urzędu skarbowego

Michal014d    75
2 minuty temu, Agrest napisał:

No chyba pamiętasz czy kupowałeś ziemię, brałeś dopłatę do materiału siewnego, suszowe, mrozowe???

Jeśli wybrałeś w rubryce de minimis I po wpisaniu imienia i nazwiska jest pusto to nie miałeś.

Aczkolwiek u mnie np nie pokazywało pomocy z urzędu skarbowego

Ziemie w 2018 kupowalem to odpada, ochlapow za materiał siewny nigdy nie bralem jedynie suszowe 2 razy 18 i 19 roku ale musze jutro poszperac i przypomniec czy to z puli de minimis czy tak jak wyższej ktos napisal z publicznych pieniędzy.

4 minuty temu, Mariu napisał:

A nie możesz do odr podjechać żeby zrobili ten wniosek i niech szukają mi też w odr robili 50 zł kosztowało 

Moge ale zawziety jestem że sam ogarne i większość rzeczy kumam tyle ta pomoc de minimis mnie trochę wybija z rytmu. Do odr to w ostateczności pójdę jak sie poddam :) a na ile ha i działek ci za 50zl zrobili bo cos malo sie wydaje chyba że na lewo do kieszeni pracownika odru.

Agrest    15745

To ewentualnie tylko ten 19r ale może faktycznie być z publicznej

Agrest    15745

Fikcja.

Po prostu nie możesz znać nazwiska sąsiada i go używać do niecnych celów🤭

Mariu    34
19 minut temu, Michal014d napisał:

Ziemie w 2018 kupowalem to odpada, ochlapow za materiał siewny nigdy nie bralem jedynie suszowe 2 razy 18 i 19 roku ale musze jutro poszperac i przypomniec czy to z puli de minimis czy tak jak wyższej ktos napisal z publicznych pieniędzy.

Moge ale zawziety jestem że sam ogarne i większość rzeczy kumam tyle ta pomoc de minimis mnie trochę wybija z rytmu. Do odr to w ostateczności pójdę jak sie poddam :) a na ile ha i działek ci za 50zl zrobili bo cos malo sie wydaje chyba że na lewo do kieszeni pracownika odru.

Jedna łódka tylko była na zwrot. Bo wcześniej już kupowałem wapno i niektóre działki dobre pH. A na kasę wystawione potwierdzenie z odr. 

Edytowano przez Mariu

Michal014d    75
3 minuty temu, Mariu napisał:

Jedna łódka tylko była na zwrot. Bo wcześniej już kupowałem wapno i niektóre działki dobre pH. A na kasę wystawione potwierdzenie z odr 

A ok. Ale ta cena za wypełnienie w odr zależy bardziej od ilości numerkow działek i ilości ha niz od ilości łódek wapna.

Pitraszek    271

Daj sobie spokój z wypełnianiem. Po pracowniku Odr miałem poprawki. Dużo za to nie biorą i poprawki zA darmo. W Odr też na tej stronie sprawdzają jakie decyzje trzeba wysłać. Ja jednej suszowej nie mogłem znaleźć to w agencji przez tel załatwiłem. Tylko odbiór po kilku dniach osobiście

Edytowano przez Pitraszek

Mariu    34
2 minuty temu, Michal014d napisał:

A ok. Ale ta cena za wypełnienie w odr zależy bardziej od ilości numerkow działek i ilości ha niz od ilości łódek wapna.

No tak jak więcej ha do wypełnienia to będzie pewnie drożej. U mnie tylko na parę hektarów się kwalifikowało reszta po 6 ph

Michal014d    75
3 minuty temu, Mariu napisał:

No tak jak więcej ha do wypełnienia to będzie pewnie drożej. U mnie tylko na parę hektarów się kwalifikowało reszta po 6 ph

U mnie około 10ha bedzie tak probnie pod wniosek.

Tomek90    1136
5 godzin temu, Zigi94 napisał:

bo wapno żeby działało musi być wymieszane z glebą. jak wysieje na orkę to część sama przejdzie wgłąb profilu z wodą a resztę wymiesza po żniwach. jak wysieje przed orką to wrzuci to pługiem w bruzdę

Przy uprawie pożniwnej też mieszasz wapno z gleba, mieszasz z resztkami pożniwnymi przyspieszając ich rozkład. Raz stosowaliśmy po orce i nigdy więcej skakania po skibach. 

EmilPlayP    34

Mam pytanie czy ktoś rozsiewał wapno takim lub podobnym rozrzutnikiem wapno sypkie? Zawsze pożyczałem od wujka rozsiewacz Piast, ale wiadomo dobry zwyczaj.... Rozrzutnik ma talerze ale brak zasuwy 

20211103_110608_HDR.jpg

Zigi94    115
Tomek90 napisał:

Przy uprawie pożniwnej też mieszasz wapno z gleba, mieszasz z resztkami pożniwnymi przyspieszając ich rozkład. Raz stosowaliśmy po orce i nigdy więcej skakania po skibach.

dlatego wapno lub npk daje na ściernisko :) ale wybierając między stosowaniem wapna bezpośrednio przed lub po orce, wybrałbym to drugie rozwiązanie

Michal014d    75

Panowie czy gleby organiczne torfy w oschr normalnie zbadaja za podstawowa cene czy to jakoś inaczej jest z torfami bo gdzieś mi sie obilo o uszy że moga nie przyjąć takiej gleby.

MatiRol92    59
Dnia 5.11.2021 o 17:52, Mariu napisał:

Zwrot za wapno przelali składane było w sierpniu 

ja w zeszły piątek złożyłem. System pokazuje że budżet na ten rok w 96% wykorzystany. to może też jeszcze sie załapie na ten rok 

Mariu    34

Ważne że w tym roku złożony wniosek o zwrot. Miejmy nadzieję że się załapie, w tamtym roku kolega składał to dostał w marcu a teraz jakoś szybko 

Michal014d    75
2 godziny temu, Mariu napisał:

Ważne że w tym roku złożony wniosek o zwrot. Miejmy nadzieję że się załapie, w tamtym roku kolega składał to dostał w marcu a teraz jakoś szybko 

Czyli co jak złożę pod koniec grudnia wniosek o zwrot to z nowej kasy de minimis czy starej jeszcze mi wyślą jeśli bedzie? Bo dziś probki gleby oddałem do badanie to gdzieś myślę pierwszy tydzień grudnia powinny być i wniosek ogarnalbym do 15 grudnia przynajmniej tak mysle. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez michalkowalski115
      Witam. Chciałbym się poradzić odnośnie zabiegu fungicydowego w rzepaku, otóż, nie przeprowadziłem zabiegu T1 gdyż moim zdaniem pogoda nie dopisywała, w nocy były przymrozki, w dzień też bez rewelacji, od kilku dni temperatura wzrosła. Rzepak jest w dobrej kondycji, nie widać oznak chorób, na szkodniki pryskałem. Na pierwszy zabieg miałem kupione środki Mondatak oraz Pecari, jednak w sklepie odradzali mi teraz to stosować i dostałem środek Greenlook 0.5l/ha oraz Tobias Pro 0.5l/ha. Chciałbym się was poradzić, czy taka mieszanka wystarczy? Czy jednak pojechać tą pierwszą opcją ?
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez grzybu19
      Cześć, czy ktoś z forumowiczów stosował to wapno i czy są po nim jakieś zauważalne efekty?
    • Przez bluemaster223
      Witam, szukam dużej firmy sprzedającej ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN i nawozy w województwie małopolskim, okolice Krakowa, Nowego Targu lub gdzieś tam. Firma powinna również oferować fizyczny odbiór.

Dziękuję Ci
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj