wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

mesi    12

Stosował ktoś wapniak rolniczy g? Jakie opinie chcę ruzsiac na zimę pod jęczmień jary 

Mariu    34
1 godzinę temu, Michal014d napisał:

Czyli co jak złożę pod koniec grudnia wniosek o zwrot to z nowej kasy de minimis czy starej jeszcze mi wyślą jeśli bedzie? Bo dziś probki gleby oddałem do badanie to gdzieś myślę pierwszy tydzień grudnia powinny być i wniosek ogarnalbym do 15 grudnia przynajmniej tak mysle. 

Składaj jak najszybciej, nikt nie zagwarantuje z jakiej puli, bo nie tylko wapno jest z tego wypłacane.U mnie sporo ludzi dostało a są tacy co nie wapnuja wcale i nawet jak im pieniądze zwracają to i tego nie wezmą. 

Michal014d    75
1 minutę temu, Mariu napisał:

Składaj jak najszybciej, nikt nie zagwarantuje z jakiej puli, bo nie tylko wapno jest z tego wypłacane.U mnie sporo ludzi dostało a są tacy co nie wapnuja wcale i nawet jak im pieniądze zwracają to i tego nie wezmą. 

Szybciej nie moge bo czekam na wyniki probek glebowych i wapno  dopiero bede w tym tygodniu zamawiać a bez tego nie zaczne składać wniosku.

Wiadomość z agroFakt.pl

Michal014d    75
1 minutę temu, Mariu napisał:

No bez tego nie. To ile teraz nordcalc? 

Standard z dowozem do mnie 133zl netto. Z kopalni bezpośrednio jaka cena to nie wiem bo z nordcalcu tylko firmy współpracujące z nimi mogą brać czy cos w tym stylu. Rolnik bezpośrednio nie moze kupić od nich nawet jesli ma swoj transport.

sznajdik    562

Powinieneś dostać z nowej puli tej po nowym roku bo tegorocznej zapewne nie ma. Js chyba rok temu składałem 30 lub 31 grudnia i w marcu była kaska

Michal014d    75
5 minut temu, sznajdik napisał:

Powinieneś dostać z nowej puli tej po nowym roku bo tegorocznej zapewne nie ma. Js chyba rok temu składałem 30 lub 31 grudnia i w marcu była kaska

Widze ze kolega z podlasia. Tak z ciekawości jakie wapno wybrałeś i skąd? Pewnie popularna morawica :)

RolAnonim    52

Mam pytanie do osoby która już składała wniosek o dofinansowanie. Na stronach oschr jest napisane że dofinasowanie nie dotyczy transportu wapna. Przechodząc do pytania, czy na fakturze za wapno macie policzone np że tona kosztuje 100zl(bo uwzględnia transport), czy że tona kosztuje 30zl + ileś tam transport za który już nie ma dofinasowania. 

sznajdik    562

Musisz mieć fakturę z wliczonym transportem czyli nie wynajmujesz auta żeby ci wspno przewiózł i za to fakturę dostaniesz tylko kupujesz wapno od przewoźnika wapno30+transport60=cena wapna90 wtedy odpowiedni opis wapna na fakturze i masz na to zwrot

• Thanks 1

Gość   
Gość
7 godzin temu, RolAnonim napisał:

Mam pytanie do osoby która już składała wniosek o dofinansowanie. Na stronach oschr jest napisane że dofinasowanie nie dotyczy transportu wapna. Przechodząc do pytania, czy na fakturze za wapno macie policzone np że tona kosztuje 100zl(bo uwzględnia transport), czy że tona kosztuje 30zl + ileś tam transport za który już nie ma dofinasowania. 

Na fakturze. Za wapno. I za całość zwrot. Czyli wapno razem z transportem

Primula94    307

Dolomit(Radkowit  premium) a  Radkowit  to takie same wapno tylko inna firma?

Bo parametry te same , a cena inna z dostawą. 

IMG_20211115_113708.jpg

daro189    51
7 minut temu, Primula94 napisał:

IMG_20211115_113708.jpg

Tylko masz inny przesiew, sprawdź sobie na stronie lafarge

damianzetor9540    2570
7 minut temu, Primula94 napisał:

IMG_20211115_113708.jpg

Premium jest bardziej zmielone, to w sumie sam pył. 

Primula94    307

@radekz200 ale to miałeś standard ? Bez magnezu?

Miałem w tamtym roku 2 patelnie premium. 

Ale w jednym i drugim jest 05 .

To pomiędzy jednym a drugi będzie różnica w czasie działania i tylko tyle?  Skoro Skład ten sam.

Agrest    15813

No jakby tak odwrócić to mój pieniądz tanieje.

Może kupić drogiego nawozu na rok do przodu? Bo może to co dziś drogie jesienią okaże się tanie?🤔 Zaraz skopije to do cen nawozów. Będzie żywsza dyskusja🤭😜

• Haha 1

andrzej612b    215
5 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Dziś info od Lafarge od stycznia planują podwyższenie cen. Przyszdł czas i że wapno podrożeje.

Heh a kto w styczniu sieje wapno 

Rok temu brałem wapno na jesieni po 2900 zł  za łódkę a teraz 4300 zł we wrześniu. Na pytanie czemu tak drogo

Panie bo to i tamto, wszystko drożeje

Fakt że robię dofinansowanie na zwrot ale nikt nie da mi zapewnienia że te zwrot uzyskam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez KULAWA_KOZA
      Witam.Panowie , od 2 lat mam kilka drzewek i ciągle mi chorują na wiosnę , podpowiedzcie może czym to pryskać i co to za choroby bo już brakuje mi pomysłu ......drzewka naorzone zawsze na wiosnę nawozem NPK.
      Ps.moja zona ma róże i popatrzcie co się stało ........co to jakiś robak czy choroba?

C.d

• Przez michalkowalski115
      Witam. Chciałbym się poradzić odnośnie zabiegu fungicydowego w rzepaku, otóż, nie przeprowadziłem zabiegu T1 gdyż moim zdaniem pogoda nie dopisywała, w nocy były przymrozki, w dzień też bez rewelacji, od kilku dni temperatura wzrosła. Rzepak jest w dobrej kondycji, nie widać oznak chorób, na szkodniki pryskałem. Na pierwszy zabieg miałem kupione środki Mondatak oraz Pecari, jednak w sklepie odradzali mi teraz to stosować i dostałem środek Greenlook 0.5l/ha oraz Tobias Pro 0.5l/ha. Chciałbym się was poradzić, czy taka mieszanka wystarczy? Czy jednak pojechać tą pierwszą opcją ?
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez grzybu19
      Cześć, czy ktoś z forumowiczów stosował to wapno i czy są po nim jakieś zauważalne efekty?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj