wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

ThePerkins    934
2 godziny temu, solek01 napisał:

Jak mam zalecenia wapnowania w ilości 2,5t CaO to zakładając że kupię Nordkalk Standard Calk potrzebuję go wysiać 5t/ha?

czy muszę użyć wapna z magnezem? aby dostać dofinansowanie?

dawka wapna.png

jeszcze wynik badania

dawka wapna2.png

Bez znaczenia , oby wapno. Po ile ten nordcalk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Bez znaczenia , oby wapno. Po ile ten nordcalk ?

no ale jak wysieję za mało to czy dostane dopłatę. Wapno po 100zł za tonę u mnie, plus wypożyczenie rozsiewacza w cenie przy całej łódce

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak chcesz później sie babrac z ta folia to kładź.


w dofinansowaniu masz girny limit kwotowy i ilościowy, mozesz dac mniej i taniej nikt cinie broni. ja w cenie wapna wliczam wynajem rozsiewacza boni tak cala kwote zwracaja😀


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
13 godzin temu, bialy2005 napisał:

jak chcesz później sie babrac z ta folia to kładź.

 

w dofinansowaniu masz girny limit kwotowy i ilościowy, mozesz dac mniej i taniej nikt cinie broni. ja w cenie wapna wliczam wynajem rozsiewacza boni tak cala kwote zwracaja😀

 

No to musisz i dla mnie wynająć w takim razie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
ThePerkins napisał:

O ile jest taka możliwość to fajnie, ja muszę siać kosem z nadstawkami ale jakoś tam idzie. @bialy2005 dowozisz wapno na 08-320 ?

Woze po calej Polsce , wycenialem Ci


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
sznajdik napisał:

I rozsiewacz dowozisz razem?

Bądźmy poważni rozsiewacz wynajuje w okokicy jak sobie ktos ma chec po niego przyjechać😀

  • Haha 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potok    0

Jakie wapno granulowane jest najlepiej stosować w zamian za wysiewanie 4 -5 ton wapna luzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No ale to myślisz, że granulowanego wysiejesz połowę albo jedna trzecią dawki tej co podałeś i będzie ok? A w odpowiedzi na pytanie to wczoraj koleś ze składu mówił że najlepiej schodzi granulowany polcalc. 440 zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

,granula to wapno dla bogatych bo dawke trzeba dac zbliżona do wapna luzem. Mozna przyjac ze 30% mniej, ale to max co jest grubszym kamykiem ktory bedzie dlugo lezal zai sie rozpusci.


jedynym wyjatkiem bedzie kreda surowka ktora zawiera do 18% wody a w grauli 2%, i wapa typu premium ktorych ilos musi byc taka sama jak granuli zeby uzyskac podobny efekt.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

wypełniał ostatnio ktoś wniosek o zwrot za wapno i składał  do OSCHR Lublin na tym nowym wzorze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

ja składałem do Krakowa w ubiegły czwartek a w poniedziałek już miałem telefon zeby dosłać jeszcze sprawozdanie... chyba teraz nie mają co robić i szybko rozpatrują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co będzie lepsze kreda omya czy Kujawit węglanowe dawki to 3,5t/ha

 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kreda 100%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
8 minut temu, mich18 napisał:

Panowie co będzie lepsze kreda omya czy Kujawit węglanowe dawki to 3,5t/ha

 

zależy jak kwaśna gleba i pod co?

kreda będzie działać szybko, a kujawit  działa wolniej.

jeżeli mogę doradzić to daj 2 - 2,5 tony kujawitu i tonę kredy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Pasuje mi na moją działkę 25 ton wapna  i muszę wybrać kreda lub węglan a nie przywiozą mi kujawitu 10 ton i kredy 10 , tylko cały transport, a wapno pod zboża kukurydza rzepak


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

weź kujawit to młody pojeziorny osad - używam go od 3 lat, w tamtym roku dałem dolomit aby podnieść poziom magnezu.

 

i będzie dużo tańszy jak kreda - która szybko działa i się szybko wypłukał

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181

 Witam 

Panowie jaka jest jakość wapna z Pisarzowic obok Jeleniej Góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
39 minut temu, mich18 napisał:

Pasuje mi na moją działkę 25 ton wapna  i muszę wybrać kreda lub węglan a nie przywiozą mi kujawitu 10 ton i kredy 10 , tylko cały transport, a wapno pod zboża kukurydza rzepak

Zależy jakie masz ph. 

Jeżeli kwas i chcesz podnieść to kreda! 

Jeżeli masz 6+ to kujawit bądź itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Zwykły Kujawit będzie działał nieco wolniej od kredy,

Ale już Kujawit Premium będzie znacznie szybszy niż kreda, tyle, że trzeba się zakurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Dodaj szczyptę kredy do garsci ziemi i zmierz ph potem zrób to samo ze standardowym dolomitem i więcej już nie będziesz pisał bredni o wapnie na forum... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj