wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

maciej    169

No chyba bez przesady albo płacimy gotówką albo przelew i potwierdzenie. Co za problem żeby gotówką było zapłacone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2
5 minut temu, maciej napisał:

No chyba bez przesady albo płacimy gotówką albo przelew i potwierdzenie. Co za problem żeby gotówką było zapłacone?

Żaden. Ma być opłacone, a o formę płatności nikt mnie, ani moich klientów nie pyta.

  • Like 1

Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dofinansowanie jest chyba dla mądrych inaczej 😀 miesiąc wnioski przyjmują a   nie wiadomo o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Czy ktoś próbował wypełniać ten wniosek o zwrot ? Ponoć trzeba ten wniosek otworzyć w Exelu i tam wypełniać elektronicznie i tu zaczyna się problem.😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8961
18 godzin temu, pawelol111 napisał:

W którą rubryke wpisać nr próbki?

Wpisujesz tylko nr. Dzialki powierzchnie, i zalecana dawkę z badań, cene czystego skladnika, itp. Ale teraz chyba jest juz nowy wniosek a ja jeszcze stary wypelnialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

jeśli kwota z faktury jest niższa niż dofinansowanie to na koniec tej tabeli wpisujesz kwotę z faktury czy maksymalne dofinansowanie jakie Ci przyznali ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Temat zasrał się dofinansowaniem 😂 u mnie pewnie już poszło w profil glebowy 😎

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8961
21 minut temu, daniel18 napisał:

jeśli kwota z faktury jest niższa niż dofinansowanie to na koniec tej tabeli wpisujesz kwotę z faktury czy maksymalne dofinansowanie jakie Ci przyznali ? 

Program sam oblicza ile Ci dadzą,wazne by wpisać cene ile wyszlo Ci z faktury za tone czystego skladnika.

ODR Radzyń Podl. Nawet nie wie co i jak z rym wnioskiem, tak ludziom pomagaja😆

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
17 minut temu, GRZES1545 napisał:

Wpisujesz tylko nr. Dzialki powierzchnie, i zalecana dawkę z badań, cene czystego skladnika, itp. Ale teraz chyba jest juz nowy wniosek a ja jeszcze stary wypelnialem.

Zmieściło Ci się wszystko w tej tabelce bo tam jest na 5 pozycji ? Mi by się zmieściło gdyby nie to że do łąk jest inna zalecana dawka CaO niż do ornych . W ornych  też są inne zalecenia  choć ph takie same tylko rodzaj ziemi inny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8961

Jak mialem działki gdzie zalecenie mialem taka samą ilość to wpisywalismy w rubryce po przecinku i sumowalismy i było ok.

Nacisnij na numer wiersza poniżej tabeli prawym przyciskiem i dodaj wiersz,nastepnie scal komórki by wygladalo jak tabela, potem w ostatniej kolumnie w dodanym wierszu ściągnij formułę z gornego paska. Żona tak mi podpowiada😀

Edytowano przez GRZES1545
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Odr grabanow odział biala podkaska nie liczyc na pomoc przy wniosku. Przez telefon pracownik powiedział bardzo glosno ze nie pomagaja i sie rozlaczył!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Jak mialem działki gdzie zalecenie mialem taka samą ilość to wpisywalismy w rubryce po przecinku i sumowalismy i było ok.

Nacisnij na numer wiersza poniżej tabeli prawym przyciskiem i dodaj wiersz,nastepnie scal komórki by wygladalo jak tabela, potem w ostatniej kolumnie w dodanym wierszu ściągnij formułę z gornego paska. Żona tak mi podpowiada😀

Dzięki. Otworzyłem nowy wniosek fajnie to zmienili można dodawać tyle tabelek ile się chce .Teraz jest w formacie PDF

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ktoś próbował zanieść badanie gleby z prywatnej certyfikowanej firmy do oschr żeby zrobili zalecenia nawozowe, nie krzywią się mocno że nie ich badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
GRZES1545 napisał:

18 godzin temu, pawelol111 napisał:

W którą rubryke wpisać nr próbki?

Wpisujesz tylko nr. Dzialki powierzchnie, i zalecana dawkę z badań, cene czystego skladnika, itp. Ale teraz chyba jest juz nowy wniosek a ja jeszcze stary wypelnialem.

To skąd wezmą dane odnośnie tego z która próbka jest do danej działki skoro na papierku z zalecaną dawką wapna nie ma nr działek tylko same powierzchnie do danej próbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8961

To wyglada na to że masz źle opisane wyniki badań. Ja robilem na każdą działkę próbkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jak jestem z mazowieckiego to mam próbki wysłać do Warszawy do analizy? W Radomiu nie robia, w Puławach też nie. Radom odsyła do stolicy a Puławy do Lublina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
marluk napisał:

Z oświadczenia

Oświadczenie trzeba napisać od nowa? Dawałem o świadczenie ze zleceniem do oznaczenia ilosci wapna. Nie wróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Pytanie odnośnie wniosku:
Sekcja C Wyliczanie kwoty dofinansowania
Załóżmy że kupiliśmy tira wapna i wychodzi 12.5 t CaO; na badaniu próbek jest zalecane 13 t CaO; teraz jeśli wpiszę we wniosku ile zalecane to automatycznie mi się wyliczy za duża kwota (przewyższająca wartość faktury). Czy tak ma być czy trzeba tak dopasować, żeby wyszła kwota z faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6697

Ja dzisiaj zgrzeszyłem rozsialem wapno a za chwile poszedł obornik 🙂 jutro glebogryzarka i będziemy orać stara łąkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230
3 minuty temu, radekz200 napisał:

Ja dzisiaj zgrzeszyłem rozsialem wapno a za chwile poszedł obornik 🙂 jutro glebogryzarka i będziemy orać stara łąkę 

To super zrobiłeś, tylko pogratulować, no ale stało się😉 Będziesz na tym samym kawałku siał łąkę, czy to już będzie orne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj