wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

robi57362    2363
GRZES1545 napisał:

Pewnie nigdzie, jesteś wyjatkiem w tamtej okolicy co wapnuje czy jak;)

w najbliższej okolicy nigdy nie widzialem sypkiego wapna już dwa lata z rzedu rozsiewalem patelnie kredy lopata w tym roku odpuscilem sobie ale za rok znowu cos trzeba sypnac bardziej w kierunku magnezu i pytam sie grzecznie czy jest jakaś firma bądź życzliwy człowiek żeby wypożyczyć oczywiście nie za darmo

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
tobi866 napisał:

  Ja też mieszkam blisko białego i wiem że w okolicy są inni którzy przywoża wapno taniej i do tego dają siewnik za 0 zł.

Raczej wiem o kim piszesz i w ubiegłym roku jak ktoś brał z rozsiewacz em to miał na aucie conajmniej 200zl droższe niż u mnie 😁 Wiem bo znajomy brał od niego bo ja mam 5t rozsiewacz i nie ma czym ciągac, a większy ciągnik z ladowaczem. I zapytaj o pełną fakture😄 I ogólnie z nim jest tak jak pisze Damian np. w dierżawach itp.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Progi dotacji do wapna,  czyli  ilość hektarów będzie   z nakazu podatku czy z wniosków złożonych  o dopłaty ? Bo jedni mają wiecej na nakazach a część  wydzierżawili a drudzy dzierżawią a na nakazie tych działek nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Obstawiam że będzie chodziło o hektar z dopłat.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
11 godzin temu, mariuszzz napisał:

Ale którym? Tam jest coś ok 7 kopalń:) 

A z ktorej najlepsze z tamtego rejonu? Kopalnia winna.

Z Piskrzynia wapno ktos wie co to za towar. Kolega mi proponuje bo wraca z tamtad na pusto duzym. Ok 1500 zł za 25 ton

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, ralf3635 napisał:

Progi dotacji do wapna,  czyli  ilość hektarów będzie   z nakazu podatku czy z wniosków złożonych  o dopłaty ? Bo jedni mają wiecej na nakazach a część  wydzierżawili a drudzy dzierżawią a na nakazie tych działek nie mają.

Byłem na szkoleniu i mówili że to co na wniosku do dopłat i nie ważne czy umowa ustna ,pisemna na dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6723

Jak mi kolega @bialy2005 dowiezie wapno to spróbuje je rozsiac swoim rozrzutnikiem metalfach widziałem na youtube ze ludzie tak robią, może tu tez ktoś tak robił i ma jakieś cenne wskazówki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
9 godzin temu, ralf3635 napisał:

Progi dotacji do wapna,  czyli  ilość hektarów będzie   z nakazu podatku czy z wniosków złożonych  o dopłaty ? Bo jedni mają wiecej na nakazach a część  wydzierżawili a drudzy dzierżawią a na nakazie tych działek nie mają.

Z wniosku na doplaty i bedzie sie to odbywac na zasadzie deklaracji... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Też mam taką informację, podobno to będzie zwykła deklaracja bo ministerstwo środowiska nie ma dostępu bezpośredniego do wglądu w dopłaty i będą tylko wyrywkowo kontrolować jakiś % wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
WOJTUNIO napisał:

11 godzin temu, mariuszzz napisał:

Ale którym? Tam jest coś ok 7 kopalń:) 

A z ktorej najlepsze z tamtego rejonu? Kopalnia winna.

Z Piskrzynia wapno ktos wie co to za towar. Kolega mi proponuje bo wraca z tamtad na pusto duzym. Ok 1500 zł za 25 ton

Lepiej dopłac koledze niech podjedzie np na Radkowice. Piskrzyn po 15zl jest twarda skala Piskrzyn słynie z dobrej jakości ale kruszywa 😄


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
15 minut temu, bialy2005 napisał:

Lepiej dopłac koledze niech podjedzie np na Radkowice. Piskrzyn po 15zl jest twarda skala Piskrzyn słynie z dobrej jakości ale kruszywa 😄

A moze wziac krede z kornicy nie jeat tania i dosc sporo wilgoci ale mam do nich blisko, a magnez dac wiosna w kizerycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzwoniłem do ODR i do tej stacji badawczo chemicznej . Informacja jest taka próbki można pobrać samemu (czyli pobrać z rowu gdzie nic nie rośnie wtedy PH bedzie poniżej 5.5)  zawozisz je sam albo przez doradce. Czekasz na wyniki zbędne zalecane konieczne itp wyliczone czego ile dać . Zamawiasz wapno i tu jest mały myk jesli na fakturze bedzie podana cena jednostkowa za T to dostaniesz wzrot tylko za tą cenę np 25zł tona  a jeśli bedzie faktura powiedzmy 2700zł ilość 26.5 tony  wtdy ma być to respektowane jako koszt zakupu wapna bez transportu. Dzwoniłem do dostawcy mówi że miał już kilka takich zapytań o wystawienie własnie takiej faktury . I dostałem odpowiedź od niego że tak wystawi i od doradcy z stacji badawczo chemicznej że takowa powinna być respektowana jak koszt zakupu 1 tony czyli jakies tam 100+zł tona . Powiem lepiej już widziałem jak brali z lasu próbki :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

to na kiego im wapno ? wezmą dopłate jak im wapno niepotrzebne bo mają ph odpowiednie ? oddajesz próbke jak masz niskie ph to wapnujesz jak masz wysokie to nie i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Albo będą podnosić powyżej ph 5,5 albo sprzedadzą temu co ma hektarów powyżej 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Do potrzymania ph na stałym poziomie. Nie czekają aż spadnie do 5 tylko co 2 lub 4 lata rozsiewają odpowiednia dawkę i trzymają pow 6,5 w zależności od rodzaju ziemi. A że jest możliwość pomyłki z pobraniem próbki z okolicznego nieużytku lub lasu i dostanie dofinansowania.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Panowie od lat sypię granulowane z racji odleglości do kopalń ,czy na granulowane bedzie doplata?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33
1 minutę temu, Bogdan675 napisał:

Panowie od lat sypię granulowane z racji odleglości do kopalń ,czy na granulowane bedzie doplata?

 

Dopłata jest do czystego składnika, zapoznaj się z wytycznymi programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko dla wszystkich tego dofinansowania braknie bo ilość ograniczona  , u mnie w stacji na wyniki badania trzeba czekać 3 miesiące 😏 takie k**wa zainteresowanie dotacją . to jak dostanę wyniki tak późno to dofinansowania pewnie już braknie. Najlepiej było by mieć zbadane wcześniej bo honorują wyniki od 2017 

11 minut temu, Bogdan675 napisał:

Panowie od lat sypię granulowane z racji odleglości do kopalń ,czy na granulowane bedzie doplata?

 

Nie ważne jakim , tak jak kolega wyżej pisał dofinansowanie jest do tony czystego składnika Ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

A moze wziac krede z kornicy nie jeat tania i dosc sporo wilgoci ale mam do nich blisko, a magnez dac wiosna w kizerycie.

Zalezy jakie masz ph jak bardzo kwasne to bierz krede i się nie zastanawiaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
15 minut temu, zetorr6441 napisał:

Zalezy jakie masz ph jak bardzo kwasne to bierz krede i się nie zastanawiaj 

Miedzy 5.5 a 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To nie jest źle jak potrzebujesz magnezu to sklanialbym się ku radkowitowi premium szybko podniesie sz magnez i pH też podskoczy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6723

Biały wpisałeś mnie na listę oczekujących? 😛 

Dobrze by było akurat mam wyniki z lipca 2017 😅 tylko bez analizy nawożenie przejdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Te lagowskie wapna przy takim pH za wiele Ci nie pomogą. Bo żeby rozłożyć twarda skalę trzeba środowiska mocno kwasnego. Tak jesteś na liście na kolejny tydzien


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, radekz200 napisał:

Biały wpisałeś mnie na listę oczekujących? 😛 

Dobrze by było akurat mam wyniki z lipca 2017 😅 tylko bez analizy nawożenie przejdzie? 

Musisz mieć plan nawożenia Ale zgłoś się do stacji to do twoich wyników Ci zrobią , u nas coś około 2 zł za jedną próbkę

Za takie uzupełnienie biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj