wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

soltys147    85

Dostałem właśnie wyniki badania gleb i na jednej działce pH 4,7 (zalecana dawka to 2,5t/ha) - jakie wapno najlepiej zastosować tutaj?

Odnośnie terminu wysiewu to zamierzam wpisać datę 30/10/2020, a wapno rozsiewać sukcesywnie przez cały ten okres t.j. od grudnia 2019 do października 2020 - na niektórych działkach mam już posianą oziminę na innych tuz. Można tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Wpisz grudzień 2019 datę wysiewu. Żeby nie było tak że wypłaca ci kasę jak już wysiejedz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

A nie mogą porozumieć się z ARIMR i np. wiosną (jak już złożę wniosek o dopłaty obszarowe) "grzecznie zapytać" jak ja wysiałem to wapno w grudniu na działce na której mam zasiane żyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Co za różnica jaka datę wpisze? Ma mieć fakturę zakupu. Co za różnica czy wypłaca przed czy po wysłaniu?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Czyli wypłacają po dacie wysiewu - zadeklarowanej? To w sumie jest różnica dostać pieniądze w np. lutym albo w listopadzie 2020. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Mazowieckie miejsce pod koniec 3 setki , poprawka faktury i drobnostka we wniosku. Wysłałem poprawioną stronę i notę korygującą, babka mówiła , że już prawie 900 wniosków :o 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
51 minut temu, soltys147 napisał:

A nie mogą porozumieć się z ARIMR i np. wiosną (jak już złożę wniosek o dopłaty obszarowe) "grzecznie zapytać" jak ja wysiałem to wapno w grudniu na działce na której mam zasiane żyto?

Nigdzie nie napisane, że na to żyto nie mogłeś wysiać. Poza tym wapnem i dofinansowaniem nie zajmuje się arimr a fundusz ochrony środowiska. Wątpię aby sprawdzali w arimr kto co ma posiane na działkach, które deklaruje do obsiania wapnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Wapno węglanowe w tym przypadku wapniak kornicki wysiałem miesiąc temu ale ma termin ważności do grudnia 2019. Czy w ogóle coś może pójść nie tak w sposobie jego działania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Czyli jak tam? Jest ta płatność po zadeklarowanej dacie wysiewu? Czy to tylko jakaś plotka? Bo dowaliłem chwilę po żniwach 2020 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
5 godzin temu, pawelol111 napisał:

Dziwne wnioski macie. W mazowieckim trzeba wpisać do kiedy sie wapno wysieje a nie kiedy.

U mnie też wpisuje datę do kiedy wapno będzie wysiane, ale moje wątpliwości wzięły się stąd, że zamierzam kupić całe potrzebne wapno i wysiewać je w co najmniej trzech terminach: teraz, wiosna i jesień 2020. No i okazuje się. ze prawdopodobnie? (ale czy na pewno) pieniądze wypłacają po dacie wysiewu wapna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Chyba nie - za duży młyn sie robi. Od zakupu jest rok na wysiew. Nie ma wymogu podania daty wysiewu. Można to zrobić zaraz po złożeniu wniosku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

We wniosku w tabeli każdą działkę którą będę wapnował wpisuję w oddzielnym wierszu? Będę wapnował 10działek to musze dorobić tą dodatkową tabelę

 

i jeszcze jedno W kolumnie 

Masa wnioskowanego do zastosowania czystego składnika CaO lub CaO+MgO w t na 1 ha UR 

muszę wpisać taką samą jaką mam w opinii ze Stacji? Czy mogę zmniejszyć? bo na jednej działce mam 3t/ha i to chyba będzie za dużo na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Nie musisz pisać  każdej w oddzielnym wierszu. Możesz wpisać mniej we wniosku niż masz w zaleceniach ale to bez sensu. Wykorzystujesz dopłatę nie w pełni. Ale możesz oczywiście.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Czyli w jednym wierszu wpisuję działki na które zamierzam wysiać tyle samo wapna w tonach /ha?

W kolejnym wierszu inne działki na które wysieję taką sama dawkę w t/ha itd...

I nie muszę wnioskować o wapnowanie wszystkich działek które zaleca wapnować Stacja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jasne że nie musisz. Wpisz tyle działek aby pokryły ci zakupy z faktury.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiau1984    1

Witam,

mam pytanie dotyczące wniosku o dofinansowanie co mam wpisać w rubrykę masa wnioskowanego do zastosowania czystego składnia i jak obliczyć wysokość kwoty dofinansowania.  Fakturę mam na ok 50 ton wapna nawozowego  zawierającego magnez zawartości CaO +Mg 50 %. Wstawiłam zdjęcie z wyników OSCHiR. Proszę o podpowiedzi co umieścić w tych czerwonych polach. Z góry dziękuję i pozdrawiam

78325877_437819570236017_2955110981967020032_n.jpg

78622635_286501845580754_8938509847071031296_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jestem w trakcie wypełniania wniosku. Ci co mają wnioski dla swoich miast wojewódzkich mają fajnie. Wszystko działa aż miło. Ja mam wniosek ogólnopolski i to jest mordęga. Ani office ani pdf nie działa. Nie da się wypełnić co niektórych rzeczy. Musiałem sobie ściągnąć z strony funduszu ochrony środowiska wersję exelu. To jakoś działa. Pani z oschr z Białegostoku powiedziała, ze nie jestem pierwszy z tym problemem. Powiedziała gdzie szukać exelowskiej wersji i jak bym nie dał rady zapewniła pomoc.

Jeśli jest tylko jedno wapno tj jedne rodzaj to można wszystko zsumować w jednym wierszu. W kolumnie gdzie jest obręb wpisujemy najpierw obręb potem / czyli ukośnik, numery działek po przecinku i ukośnik a następnie województwo. Ja muszę to rozbić na dwa razy bo mam dwa rodzaje wapna. Termin wysiewu podałem do 30-04-2020

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

Jak dla mnie to tylko propaganda internetowa i telewizyjna czego to ten rolnik nie ma za darmo. Składałem wniosek w sierpniu do stacji chemiczno rolniczej dałem sobie dwa miesiące zapasu na wysianie. Zawracali mi głowę z poprawkami a to niby długopisem wypełnione wiec wysłałem następny wtedy województwo nie wpisane więc wysyłam nastepny poprawiony. Wysyłałem 3 razy poprawiany a dzis telefon z wojewódzkiego funduszy gospodarki wodnej że wniosek odrzucony bo rzekomo przyjęty tego samego dnia do kiedy miałem wysiać wapno. Stacja chemiczno rolnicza twierdzi że ma mój jeden wniosek a ja wysyłałem 3 wersje papierowe a dwóch mam potwierdzenia odbioru dużo wcześniej niż wpisałem termin wysiania wapna. Z tego co dziś poczytałem to wypłacili 400 tys na cała Polskę a niby budżet 300 milionów i dużo osób pisze że odrzucili z byle powodu.

Edytowano przez F3dor
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

A mi dzisiaj przyszła decyzja wchodzę na konto a tam już kasa w tamtym tygodniu wpłynęła 😛 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

A mi dzisiaj przyszła decyzja wchodzę na konto a tam już kasa w tamtym tygodniu wpłynęła 😛 

Dziwne że propaganda i wypłacają😉 Ja też już z miesiąc jak zwrot  dostałem, wniosek wiozłem osobiście i co było nie tak to panie mi poprawiły i nie było problemów.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj