Skocz do zawartości

wildagro12

Members
 • Zawartość

  200
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

3 obserwujących

O wildagro12

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk?

    Jeżeli dalej będziesz kawalerem - nie planujesz ożenku to myślę, że 20sztuk spokojnie Ci wystarczy :)
 2. Cena ziemi 2014-2017

  Kończąc temat: znajomy kupił działkę w którą sąsiad się worał. Znajomy wezwał geodetę prywatnie (1tyś.), sąsiad wyszedł i obserwował pomiary, a następnie nie zgodził się z nimi (nie chciał podpisać protokołu) bo twierdził, że on jeszcze powinien odorać dla siebie z 5m!   Znajomy zapłacił sam za geodetę, który powiedział, że nic nie można sąsiadowi zrobić, ale doradził mu jak załatwić dziada: złożył podanie do gminy (nie wiem czy o rozgraniczenie czy wznowienie). Po 2 msc. przyjechał inny geodeta, wyznaczył granicę - zresztą identyczną jak poprzedni, ale tym razem nikogo nie pytał o zgodę (sąsiad też był przy pomiarach) zabili słupki graniczne, a po miesiącu pocztą przyszły dwie fv po 1,5tys. dla obu właścicieli.
 3. Ktoś z Was ma dostał zaśw. z RDOŚ z planem zadań ochronnych - wogóle takie plany są gdzieś ustanowione na Podlasiu?
 4. Słaba trawa

  OK, a teraz co można zrobić żeby poprawić kondycję tej trawy?
 5. Słaba trawa

  Pole niewapnowane z 10lat, obornika nie mam - mam gnojówkę. Odnośnie jeszcze wapnowania to chciałem rozsiać przed orką, później zorać, rozlać szambo i zasiać trawę, ale znajomy doradził mi, że nie wolno tego samego roku wapnować i dawać obornik /gnojówke
 6. Słaba trawa

  Nie, ziemia średnia klasa IV, raczej sucha, niepodmokła oczywiście w normalnym roku
 7. Słaba trawa

  Wyorałem ponad 2 miesiące temu starą łąkę 2ha i ponownie zasiałem mieszankę traw z przewagą kupkówki. Jedyne nawożenie to spora ilość gnojowicy. Zasiałem tuż przed deszczami, trawa ładnie powschodziła ale teraz po tych ciągłych deszczach i chłodzie wygląda kiepsko. Jest jaśniutka i w ogóle nie rośnie - po tych ponad 2 miesiącach ma max 2cm. Można by ją jakoś zasilić, wspomóc - obawiam się czy nie wymarźnie mi zimą. W okolicznym sklepie sprzedawca proponował mi odżywkę na kuku, chyba Ekosol, ale nie jestem do tego przekonany. Co byście polecili?
 8. Moim zdaniem można tyle, że musiałbyś zobowiązać się do rozpoczęcia hodowli zwierząt trawożernych   Trzeba było CO NAJMNIEJ w poprzednim roku otrzymać JPO to tych TUZ-ów no i umowy na 7 lat   Może ktoś orientuje się jak będzie z oceną racjonalności zakupów wtym programie, bo nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki o tym. Stąd wnoszę, że może przynajmniej w tym programie pozwolą rolnikom rozwinąć skrzydła fantazji :)
 9. Dopłaty bezpośrednie 2017

  Mam nadzieję, że ten drugi pójdzie po rozum do głowy i sam zrezygnuje z tej działki bo ja jestem jej właścicielem. A może brał na nią dopłaty już kilka lat? Swoją drogą to powinni go jakoś ukarać za to, bo inaczej to każdy może próbować zgarnąć dopłaty za działkę której nawet na oczy nie widział. Oczywiście pod warunkiem, że właściciel/ użytkujący nie złoży na nią dopłat.
 10. Dopłaty bezpośrednie 2017

  W zeszłym roku złożyłem wniosek na jedną działkę pierwszy raz, którą kosiłem jak nie była zalana. Teraz okazało się, że na tą działkę ktoś inny tez złożył wniosek. Wezwanie do ARIMR, wyjaśnienia, pokazanie aktu notarialnego. Niestety pracownik nie chciał powiedzieć kto był TYM drugim - pewnie jakiś sąsiad. Miał ktoś z Was taką sytuację? Jak najlepiej udowodnić, że to ja skosiłem tą działkę?
 11. Dopłaty bezpośrednie 2017

    Zdecydowałem, że wpiszę w pierwszej wersji tj. mieszanka strączkowo- zbożowa, zbożowa itp. Powinno być OK.
 12. Dopłaty bezpośrednie 2017

  Witam, mam zrobiony 1 rok temu Plan RS, w tym pakiet rolnictwo zrównoważone. W planie na działkach mam posiać m.in. mieszankę strączkowo-zbożową i trawy w siewie czystym z przez. na nasiona.   Czy we wniosku o dopłaty (sposobie wykorzystania...) muszę napisać właśnie te rośliny czy powinienem zaliczyć je do grup roślin i : - mieszanka strączkowo-zbożowa wpisuję uprawy mieszane - mieszanka zbożowa wpisuję uprawy mieszane - trawy w siewie czystym z przez. na nasiona wpisuję trawy na GO??
 13. MF 530 od czego dźwignia

  Aha czyli to są wolne obroty. Ale z tego co pamiętam gałkę mogę pociągnąć w dół t.j. odbezpieczyć (wyciągnąć z otworu zabezpieczającego) i chyba ewentualnie przesunąć w lewo (patrząc od strony hederu) około 5cm bo tam jest drugi otwór zabezpieczający gałkę. Napisałem ewentualnie bo ta dźwignia jest u mnie zablokowana, zardzewiała.
 14. Jaki wał przekaźnika mocy do kosiarki czołowej samasz 3,0m

  Więc może podzielisz sie na forum parametrami tego sprzęgła? Sam kupiłem kosiarkę dyskową 3m niemeyer bez spulchniacza i bez wałka i teraz muszę dobrać jakiś wałek.
×