Skocz do zawartości

jakub2812

Members
  • Postów

    365
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub2812

  1. Tak zrobiłem rok temu ale niestety agencja mi to odrzuciła xd więc skladam w roku gdzie rzepak jest uprawą w plonie głównym
  2. czyli jak siane w 2025 to rejestr z 2025? dobrze rozumiem? czy z 2026 tez?
  3. Trzeba złożyć rejestr dla całego gospodarstwa czy tylko dla działki z ekoschematem na którym zasiałem rzepak?
  4. jak to jest z rzepakiem sianym w sierpniu 2025 roku zaprawionym zaprawa biologiczna? złożyłem go rok temu i dzwonili z agencji że nie ta pora. czyli mam go złożyć w tym roku?? dołączyć fakturę i ewidencje zabiegów za zeszły rok??
  5. 80g nie za duzo? przy takiej zupie?? napisze na priv, ok?
  6. Goltix 700, Venzar 80 Wp stąd dawka 8-10g. Burak siany w marcu ma już grubo ponad jedną parę. Atpolan mam, mogę też dać zwykły kondycjoner zmniejszający napięcie.
  7. Tylko czy taka mieszanina nie zjara tez buraków?
  8. planuję dać goltix 1l, Tanaris 0,3l i może lenacyl 800 gdzieś 8-10g. zaszkodzi?? czy nie powinno? kiedyś do tego oddałbym jeszcze betanal Elite 1l ale wiadomo nie ma....
  9. dalsza walka z bodziszkiem trwa pierwszy zabieg dał mu w kość ale trochę puściło bo zimno ciągle było buraki mają 2 liście ładnie poszły przez weekend ale chwasty też
  10. Pomagało to na bodziszka?? Miał ktoś jakieś doświadczenia?? Bo zastanawiam się czy teraz zainwestować odrazu w Tanaris czy on pomoże
  11. Dobra stało się, bodziszek wyszedł w buraku. jest go troche dopiero zaczyna ruszać, buraki pod wierzchem. planuje dać goltix+stary znany środek na chwast+ Safari. Podobno Safari daje radę z bodziszkiem, ale ile dać do pierwszego zabiegu żeby nie narobić jazdy 1+1+5g?? Wiem że muszę nabyć Tanaris, bo to jedyne co podobno podziała, ale nie chcę go w pierwszym zabiegu. co myślicie?
  12. Moja podobna kiedy siew? jaka obsada? który rok po centrali? Mówią że avenue to max 2 lata i zmiana :)
  13. w zeszłym roku na 5-6 dzień to już miały kiełek. więc 7 dni to możliwe że w tym roku też. W tym roku mam właśnie zamiar na 6 dzień jak się uda bo pogoda zrobić 1l glifo i 1l goltixu. ale jak będą już kiełki maiły to bez glifo
  14. witam. 1 l/ha goltixu na malutkie wschodzące buraki nie zaszkodzą?? będzie około 7 dni po siewie i może coś zaczynać się pokazywać.
  15. jakub2812

    Orka z wałem

    Jak spuszczasz wał?? masz mechanizm jakiś czy wycofujesz sie z zapięcia?
  16. jakub2812

    Cebula

    oki to dzieki wielkie włąsnie nie wiem jak podejsc do ochrony fungicydowej 😜
  17. A jak to jest z rzepakiem zaprawianym mikrobiologicznymi zaprawami. Można potem pryskać go normalnymi środkami czy tylko i wyłącznie biologicznymi??
  18. jakub2812

    Cebula

    i ja zasialem cebulę trochę amatorsko trochę na próbę xd co prawda późno 25 kwietnia i do tego siewnikiem zbożowym ale to tak na próbę parę arów. Co ile pryskacie cebulę od grzyba jakie substancje??
  19. ja tam mieszam robaka ze wszystkim, nigdy nic się nie działo złego, wczoraj poszedł labrador z cyperkillem i Kwasek na zakwaszenie
  20. Jak to jest z glifo+ goltix po deszczu i przed deszczem?? jaką ostrożność trzeba zachować. nadaj jutro deszcz a ja mam buraka w fazie do zabiegu i martwię się że pociągnie woda glifo do buraka. Jest to możliwe??
  21. jakub2812

    Cebula

    Jaką odmianę cebuli cukrowej polecacie?? głównie spożycie na surowo sałatki i takie tam? I czym polecacie zasiać około 5-10 arów? jakieś siewniczki może??
  22. Hej możecie mi podpowiedzieć jak krok po kroku załatwialiście to zgłoszenie?? Najpierw zgłosić potem projekt budynku od wykonowcy i budować czy jak?? xd Budynek 6x20 jendospadowy metalowa konstrukcja
  23. jakub2812

    Quantron M

    Jak ten sterownik bangla?? są jakieś problemy?? Możesz na priv się odezwać??
  24. Nam ccukrownia kazała przykrywac a odbiór tez mam 10.12 dzis okryte ale wiało było zabawy, smiechu i zjazdów z góry xd miałem plon z 2,1 ha do przykrycia dali mi włókniny na 160 ton i 5 metrów zabrakło xd
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v