wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

GRZES1545    8980

Dało nepewno, ale to działanie interwencyjne i drogie bo musisz co  roku dawać podobną dawkę aby były efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Dało nepewno, ale to działanie interwencyjne i drogie bo musisz co  roku dawać podobną dawkę aby były efekty.

Nie no po żniwach dam sypkie. W tym roku taki eksperyment 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 12.01.2021 o 22:50, bialy2005 napisał:

kup sobie amazonke na talerze w 20 sie zmiescisz za 5t nadstawki mozna śmiało zrobic na 7t tylko wysoki wtedy.

W grudniu było kilka na olx, wysiew talerzem lub zmijką. Troche daleko były, no i niepotrzebnie się ociągałem z zakupem. Pod koniec roku sporo rozsiewaczy się sprzedało. Ok, to juz wiem czego szukać. jak już zakupie rozsiewacz  to dam Ci znac, jak przyjedziesz do radkowic lub morawicy to może ustalimy, ze przywieziesz mi wapno na południe województwa świetokrzyskiego ( kod 28-400 ) a na powrocie załadujesz się drugi raz już w swoim kierunku. :) Radkowit premium to chyba raczej zmijkowym lpiej się sieje. Nadal tak go drobno mielą? 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
Dnia 12.01.2021 o 22:12, red83 napisał:

Miał ktoś z Was kontrolę po otrzymaniu zwrotu? 

Tak ,było pisana na stronie 515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Marl napisał:

Dnia 12.01.2021 o 22:50, bialy2005 napisał:

kup sobie amazonke na talerze w 20 sie zmiescisz za 5t nadstawki mozna śmiało zrobic na 7t tylko wysoki wtedy.

W grudniu było kilka na olx, wysiew talerzem lub zmijką. Troche daleko były, no i niepotrzebnie się ociągałem z zakupem. Pod koniec roku sporo rozsiewaczy się sprzedało. Ok, to juz wiem czego szukać. jak już zakupie rozsiewacz  to dam Ci znac, jak przyjedziesz do radkowic lub morawicy to może ustalimy, ze przywieziesz mi wapno na południe województwa świetokrzyskiego ( kod 28-400 ) a na powrocie załadujesz się drugi raz już w swoim kierunku. :) Radkowit premium to chyba raczej zmijkowym lpiej się sieje. Nadal tak go drobno mielą? 

premium nikt nie mieli to jest z odpylania zakladu. Czesto tak robie przy krótkich trasach jak napisałeś 😀 w radkowicach jestesmy zazwyczaj kilka razy w tygodniu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Dobre wiadomości, w takim razie nawiązemy wspólprace. Myśle, ze w okresie kwiecień/maj. :) Odezwę się do Pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Czy cos wiadomo na temat zwrotu za wapno bo skladalem wniosek gdzies we wrzesniu i 0 odzewu z ich strony a mam  jeszcze 2 faktury i nie wiem czy jest sens skladac wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
Dnia 14.01.2021 o 18:47, mateo105 napisał:

Czy cos wiadomo na temat zwrotu za wapno bo skladalem wniosek gdzies we wrzesniu i 0 odzewu z ich strony a mam  jeszcze 2 faktury i nie wiem czy jest sens skladac wniosek?

We wrześniu dostałem pismo że mam przyznane i jaką kwotę ale ze względu na wyczerpanie puli pieniędzy wypłata po nowym roku. Do tej pory cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
Dnia 14.01.2021 o 18:47, mateo105 napisał:

Czy cos wiadomo na temat zwrotu za wapno bo skladalem wniosek gdzies we wrzesniu i 0 odzewu z ich strony a mam  jeszcze 2 faktury i nie wiem czy jest sens skladac wniosek?

Składaj, przecież to tylko godzina na wypełnienie i 8zł. za polecony. Będą pieniądze to super, a jak nie , to będziesz   o  8 zł. biedniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Tydzień temu złozone ostatnie poprawki z wniosku który składałem w maju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

W jakim okresie jest najtańsze wapno: Morawica lub Radowit?

Da się złożyć na wapnowanie na dzierżawy ustne czy muszę mieć w dopłatach działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Na stronie systemu rejestracji pompcy publicznej jest przyznany zwrot za wapno na koncie jeszcze się nie pojawiło pewnie lada dzień wpadnie pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Jak to sprawdzić? trzeba się logować czy jak?

 

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Wpisz srpp później imię i nazwisko w tabelce i wyszukaj znajdzie wszystkie udzielone dofinansowania na osobę z de minimis

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Dzięki

U mnie też już widnieje kwota zwrotu za wapno,Ile czasu jest ważne badanie gleby wchodzące w dofinansowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
Dnia 12.01.2021 o 11:29, Fugeo napisał:

Muszę posypać na części działki. Po żniwach będę spał wapno luzem. Ile ważne są wyniki badań pH na podstawie których można wnioskować o dofinansowanie?

 

Dnia 12.01.2021 o 11:43, Jurek321 napisał:

Wyniki ważne 2 lata

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj