Marl

Members
 • Ilość treści

  1652
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

444 Excellent

10 obserwujących

O Marl

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

8964 wyświetleń profilu
 1. Zasad ekologii w tamtych czasach nie znam ale robiono takie "uprawy". Z orzechem laskowym lub włoskim też były niezle przekręty... Sadzili ludzie plantacje, raz w roku roundup w niskiej dawce i dotacje ekologiczne... Jakoś potem zmieniono bo był wielka nagonka na tą "pseudouprawe"...
 2. mając 65 ha to nasiac lucerny, wejść w ekologię i sprzątnąć raz w roku. Mnóstwo ludzi kupowało ziemię( od 2004-2007 roku ) np: w zachodniopomorskim ziemię z AWRSP/ANR... Obszarnik który sprowadził się z okolic Końskich do gminy Złota (swietokrzyskie ) miał nawet takie pola po 495 ha , wszystko w lucernie i w ekologii....
 3. Ja miałem.taka umowę co liczyla 4 strony ( kartka A4 ). Było m.in: - oddanie słomy bez zgody wlasciciela= wypowiedzenie umowy - uszkodzenie drogi dojazdowej = naprawa na własny koszt. Bobry tam uszkodziły taki mały mostek i zrobiły dziury w ziemii. Na szczescie "poradzilem" mu ubieganie się o rekompensatę od Skarbu Państwa. Ale gdy się skończyła ta dzierżawa, kazał zbierać dalej ale już takich dziwnych umów nie przynosi :)
 4. Marl

  Hardi Commander 2200 / 21m / 2006

  W swietokrzyskim (mój powiat Pińczów) były nie duze gospodarstwa. Uprawiano tytoń, to pozwalało przeżyć i inwestować w budynki. Z zakupami gruntów we wsi było trudno, konkurencja spora i mało chętnych do sprzedaży - tak mówił mój dziadek...
 5. Saletra 34% N jakby w lipcu była 1200-1220 netto to byłaby oferta dość rozsądna. Można by coś zamówić...
 6. Tanie ale pier..lisz pszenica 700 a amonowa 1800 saletra amonowa obecnie 1490 zł brutto. zakup już od 1 big bag. Takie rzeczy już w świętokrzyskim, TKA. Lokalny skład nawozu.
 7. 41 3529359 saletra amonowa polska , u nich jest 1490 zł brutto.
 8. To skład nawozowy w miescie Skalbmierz , fhu białczyk. https://g.co/kgs/xuzZ5kD
 9. Na lokalnym składzie saletra polska pulan w big bag kosztuje 1490 zl/t brutto, . Swietokrzyskie, TKA. inne składy ceny wyzsze około.1680 zł. Oferty na mocznik importowany wkrótce mają być 1400 zl/t. Info od sprzedawcy. NPK narazie nie spada. aha, zakup już od 1 big bag. Nie trzeba auta 24 t brać :)
 10. Nie da się. wapno pod wpływem wstrząsów zagęści się siewniku i nie będzie leciało. Siac RCW lub Bredalem
 11. @mysza103: pryskasz już na początku kwitnienia? U mnie slodyszka jest już po 2 - 3 w luźnym paku. Planuje dać Amistar 0.4 l/ha + inazuma. U mnie pojedyncze kwiatki. Jak myślisz poczekać 2 dni czy jechac już z opryskiem?
 12. Przemek, @malorolny121 - na poprzedniej stronie wyjaśnił, że kupił mocznik z pyłem. Czyli towar niepełnowartościowy, stąd ta niższa cena.
 13. dużo tego pyły? na jakąś czarna folie wysyp.z.10nkg tego mocznika. Obejrzymy jego granulacje i ilość tego pyłu. RCW - tym można wysiewać :)
 14. czekam na zdjecie faktury. no i zrób zdjęcie z worków, jaką data produkcji. Jeśli to prawda to naprawdę ciekawa sytuacja. Ktoś z forum jest w posiadaniu takich informacji że mocznik tak mocno staniał?
 15. Jesteś wyznania prawosławnego? U mnie na wsi to katolik w 2 dzień świąt pryskal rzepak kilka lat temu. Ale te święta są ruchome w kalendarzu.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj