wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

katopo    43
5 godzin temu, farmer1111 napisał:

Mam do rozsiania radkowit.p przy ph 4,6-4,7 mg niskie ile dać na ha. Nowa działka co zasiać przy tym ph

Przy takim ph i glebie lekkiej miałem z OSCHR zalecenie 2,5 tony czystego składnika na hektar. Czyli przy radkowicie wychodzi 6,25tony na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Potrzebowałbym patelnię wapna w okolice Ostrołęki. Jeśli ktoś wozi, proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Witam wszystkich. Pewnie takie pytanie było juz poruszane nie raz ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Mianowicie właśnie jestem w trakcie rozworzenie obornika po polach bo troszkę przez zimę się tego nazbierało. I czy po przyoraniu tego obornika mogę na wierzch wysiać kredę granulowana omya czy lepiej dać sobie spokój teraz. Na polach będzie siana kukurydza. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1011

Można wysiać, tylko poczekaj trochę żeby ziemia osiadła, będzie mniej kolein

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    19

Witam, zadam może trochę głupie pytanie. Z racji małego gospodarstwa, zakup patelni kredy jest dla mnie problematyczny, Po żniwach chcę rozsypać kredę granulowaną ( wapniak kornicki ) rozsypać to w ilości po 1-1.2t/ha przy pH 4.5-5.5. Nie pytam tutaj o kwestię ekonomiczną, lecz czy takie akcyjne wapnowanie ma sens ? pH podskoczy coś do góry ? Oczywiście w kolejnych latach chcę podawać podobne dawki kredy lub wapna weglanowego w granuli. 

W przypadku pola z pH 4.5 chcę podać 300kg tlenku na ściernie i około 1t kredy na orkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004

Jak dasz ponad tonę na ha to już coś pozytywnego będzie się dziać w glebie👍

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    19
10 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Jak dasz ponad tonę na ha to już coś pozytywnego będzie się dziać w glebie👍

Mam nadzieję, zadałem podobne pytanie na pewnej grupie na FB, zjechali mnie z góry na dół, że tylko sypkie i to w ilości 6t 😅, nie zrozumieli pytania gdybym miał możliwość dawał bym co roku po te 3t sypkiego. Teraz muszę ratować się tylko granulatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

Panowie czy gdzieś na Podkarpaciu kupię wapno tlenkowe dobromir granulowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    19
45 minut temu, danielhaker napisał:

Jak najbardziej będzie działać- tyle, że drogo wyjdzie. Tego nie trzeba zużyć jednorazowo. Można przykryć folią i 3 lata z tej kupki brać

Tak tak, ewentualnie tak zrobię, tylko że nie mam rcw

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
1 godzinę temu, Adriangeo napisał:

Mam nadzieję, zadałem podobne pytanie na pewnej grupie na FB, zjechali mnie z góry na dół, że tylko sypkie i to w ilości 6t 😅, nie zrozumieli pytania gdybym miał możliwość dawał bym co roku po te 3t sypkiego. Teraz muszę ratować się tylko granulatem.

Ważne że chcesz wapnować, bez dobrego ph nie ma plonu, a czym to już twoja sprawa i twój portfel. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    19
35 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ważne że chcesz wapnować, bez dobrego ph nie ma plonu, a czym to już twoja sprawa i twój portfel. 

Jest to swego rodzaju oszczędność czasu, pracując studiując i jeszcze gospodarstwo ciężko pogodzić, a rzucić to nie mam zamiaru 😅

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Dostałem zalecenie kupna wapna z magnezem. Ktoś coś poleci okolice Pułtuska mazowieckie? Coś około 60 ton czystego składnika. Chce złożyć na dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Jak wapno z magnezem to najlepszy towar to radkowit premium . Ostatnio miałem oferte z agroloku 122 brutto/ t.  Odległość podobna od kopalni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
3 godziny temu, Pitraszek napisał:

Dostałem zalecenie kupna wapna z magnezem. Ktoś coś poleci okolice Pułtuska mazowieckie? Coś około 60 ton czystego składnika. Chce złożyć na dotacje

Jest kolega z AF @DamianRolnikSkup pisz do niego, rok temu przywiózł mi radkowit taniej niż w agroloku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapraszam na priv po wycenę 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35
11 godzin temu, Adriangeo napisał:

Tak tak, ewentualnie tak zrobię, tylko że nie mam rcw

 

 

 

Ja też nie posiadam rcw a 25 t wapna w tamtym roku rozsiałem w dzień rozrzutnikiem. Może nie ma dużej precyzji ale lepiej tak niż bawić się w granule- jedynie do podtrzymania ph to warto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, odkopałem wyniki badań gleby i okazało się że na jednym stanowisku pszenicy ozimej ok 2h ph waha się między 5-5.8, gleba lekkie /średnie, klasa 3/4. Pszenica przed n2. 

Pytanie czy można sypnac jej wapno węglowo magnezowe w granulacie w ilości 400/500kg/ha?

Czy ta zabawa ma wgl ekonomiczny sens i czy nie spieprzę plonu dodam że planuje N2 w sobotę. Tak więc będą się razem wchłaniać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Według mnie to już nie ma sensu, po zbiorze zwapnuj,teraz odpuść 5,8 to już jest całkiem nieźle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    19
1 godzinę temu, areqo napisał:

 

Ja też nie posiadam rcw a 25 t wapna w tamtym roku rozsiałem w dzień rozrzutnikiem. Może nie ma dużej precyzji ale lepiej tak niż bawić się w granule- jedynie do podtrzymania ph to warto 

Mam rozrzutnik obornika, 4.5t zastanawiałem się, ale trochę martwi mnie to, że właśnie nierównomiernie się nawozi. 

Jak dużo sypałes na rozrzutnik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Sypałem około 3/4 wysokości burt. Zależy też jak duża szczelinę masz na tylnej burcie może warto zmniejszyć żeby za dużo nie leciało no i taśma jak najwolniej się da 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może ktoś mi przypomnieć czy dobrze pamiętam, że badania ziemi są ważne dwa lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Wydaje mi się że 4 ale mogę się mylić to poprawcie 

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj