wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość

ile mogę wysiać nordcalk na pszenicę w fazie krzewienia?  na ściernisko poszedł obornik więc wapna nie dawałem. Ph na działce to między 5.5 a 6  więc chciałem zasilić granulą na początku marca lub teraz jak mrozy przyjdą żeby kolein nie narobić. Stąd moje pytanie jaką maksymalną ilość w kg/h mogę wysiać by nie uszkodzić pszenicy. Dodam że w tym roku na ściernisko już będzie wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, gustaww napisał:

ile mogę wysiać nordcalk na pszenicę w fazie krzewienia?  na ściernisko poszedł obornik więc wapna nie dawałem. Ph na działce to między 5.5 a 6  więc chciałem zasilić granulą na początku marca lub teraz jak mrozy przyjdą żeby kolein nie narobić. Stąd moje pytanie jaką maksymalną ilość w kg/h mogę wysiać by nie uszkodzić pszenicy. Dodam że w tym roku na ściernisko już będzie wapno.

Dawaj na zamarniete teraz może trochę śniegu będzie to rozpuści granule. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie ogólnie jest mokro w polu bo padało, nie wiem ile tego wysypać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Czy ktoś z was w tym roku 2021 otrzymał zwrot za wapno >? Dodam że wniosek był składany w sierpniu 2020r i ciągle cisza coś wiadomo kiedy będą wypłacać ? 

 

Edytowano przez PawelS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Ja też czekam. Wniosek październik 2020. Woj łódzkie. Mowili mi ze na przełomie luty marzec cos maja wypłacać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Ciekawe czy ten limit na stronie co podają że 73% wykorzystany to już ten nowy? W listopadzie chyba było 99%. Śledził ktoś to może? Ale chyba trzeba składać musi swoje odleżeć 😀 rok temu składany a kasa w żniwa była. Lubelskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ph. 3,8 2018 r badanie ( tu ta działka na fotce) Teraz nie wiem jakie ph

W poprzednich latach mało co rosło. Nawet owies jałowo. W 2019 roku 1 tona Artigranu. W tym w sierpniu 1 tona jakiegoś wynalazku i 1.2 tony Dobromira tlenkowego i tak wygląda. Różnica o jakieś 150%  wizualna. 

Nie wiem czy tak mi się udało dobrze zasiać i jesień dobra, ziarno że to wyszło czy to wapno coś pomogło...

Screenshot_20210105-171234_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Mi przy 4.2 pszenżyto zanikało placami. Poszło gdzieś 4 t Morawicy a potem na te placki z ręki wapniak koszelowski i zboże było słabe- ale już nie zanikło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

73% to już nowy limit, czyli do końca roku zostało 27 procent do wykorzystania, obstawiam że na pół roku nie wystarczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
9 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Ph. 3,8 2018 r badanie ( tu ta działka na fotce) Teraz nie wiem jakie ph

W poprzednich latach mało co rosło. Nawet owies jałowo. W 2019 roku 1 tona Artigranu. W tym w sierpniu 1 tona jakiegoś wynalazku i 1.2 tony Dobromira tlenkowego i tak wygląda. Różnica o jakieś 150%  wizualna. 

Nie wiem czy tak mi się udało dobrze zasiać i jesień dobra, ziarno że to wyszło czy to wapno coś pomogło...

 

Tlenek zrobił robotę.  Zboże piękne.

Teraz jestem na kupnie małej działki i tam też będzie kwas. Myślę o 1 do 1,5t tlenku tylko w okolicy nie ma .

Po Ile płaciłeś za tlenkowe?.

 

Z limitem de minimis obstawiam że góra na 2-3 miesiące starczy.

Na razie dzienne wykorzystanie na poziomie 0,02 do 0,05%, ale pewnie jeszcze w zanadrzu mają jakieś duże nie wypłacone pakiety.

Ubiegłoroczny limit został wyczerpany w sierpniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
11 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Ph. 3,8 2018 r badanie ( tu ta działka na fotce) Teraz nie wiem jakie ph

W poprzednich latach mało co rosło. Nawet owies jałowo. W 2019 roku 1 tona Artigranu. W tym w sierpniu 1 tona jakiegoś wynalazku i 1.2 tony Dobromira tlenkowego i tak wygląda. Różnica o jakieś 150%  wizualna. 

Nie wiem czy tak mi się udało dobrze zasiać i jesień dobra, ziarno że to wyszło czy to wapno coś pomogło...

Screenshot_20210105-171234_Gallery.jpg

Jaka klasa ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Agrest napisał:

Tlenek zrobił robotę.  Zboże piękne.

Teraz jestem na kupnie małej działki i tam też będzie kwas. Myślę o 1 do 1,5t tlenku tylko w okolicy nie ma .

Po Ile płaciłeś za tlenkowe?.

 

Z limitem de minimis obstawiam że góra na 2-3 miesiące starczy.

Na razie dzienne wykorzystanie na poziomie 0,02 do 0,05%, ale pewnie jeszcze w zanadrzu mają jakieś duże nie wypłacone pakiety.

Ubiegłoroczny limit został wyczerpany w sierpniu.

630 za tone. Bierz dobromira bo widac ze bez wody. Kurzy sie jak... polecam.  Ja dzwoniłem do dobromira ( firmy) i mi dali namiar na najbliższego dystrybutora. Dobre wapno. 

42 minuty temu, Unexpected napisał:

Jaka klasa ziemi?

4a i b miejscami 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Wapniak kornicki w ilości 800-1000 kg/ha przy pH w okolicy 5 na pszenicę będzie wystarczająco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Muszę posypać na części działki. Po żniwach będę spał wapno luzem. Ile ważne są wyniki badań pH na podstawie których można wnioskować o dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał ktoś z Was kontrolę po otrzymaniu zwrotu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 10.01.2021 o 08:26, bialy2005 napisał:

na 99% wapno nie będzie za male otwory dozujace i bedzie sie zawieszalo

Trudno jest kupić bredala z ta szeroką taśmą. Jak już sa to cena 40 tyś w górę :/ ale to dla mnie za duży koszt :/ Niby nie jest potrzebny mi taki duży ale mam sporo działek małych i oddalonych od siebie. Jak woziłem RCW to musiałem wcześniej sobie przyczepą porozwozić na konkretne pola. Sporo jest żmijkowych rozsiewaczy, do radkowitu są super. Tylko jak poleży na pryzmie to jednak tarczowym łatwiej wapno rozsiać. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kup sobie amazonke na talerze w 20 sie zmiescisz za 5t nadstawki mozna śmiało zrobic na 7t tylko wysoki wtedy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
22 godziny temu, Samsung123321 napisał:

630 za tone. Bierz dobromira bo widac ze bez wody. Kurzy sie jak... polecam.  Ja dzwoniłem do dobromira ( firmy) i mi dali namiar na najbliższego dystrybutora. Dobre wapno. 

4a i b miejscami 3 

Za 630zl mam 5ton Radkowita Premium z magnezem, w takiej dawce tez robotę zrobi

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Jak go stać niech sypie i dobromira 3t na hektar, a jak myśli że  da 1t i zadziała jak radkowit premium 3t to już inna sprawa😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Unexpected napisał:

Za 630zl mam 5ton Radkowita Premium z magnezem, w takiej dawce tez robotę zrobi

Mozliwe ale ja chciałem przetestować co to za wapno. Nie kupowałem tego dużo. Tylko na 3 ha.  I jestem zadowolony jeśli mówimy o efektach a nie o ekonomiczności. Bo to już inna kwestia z którą trzeba się liczyć i w tym wypadku nie patrzyłem na to. Bardziej żeby sprawdzić czy to coś warte. 

Generalnie mocne. Słoik wywraca jak się go zaleje wodą. Mega mega suche. Świata nie widać jak się rozsiewa

Zobaczymy jak wiosną to bedzie rosło ale obecnie jest różnica ogromna. 

5 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Jak go stać niech sypie i dobromira 3t na hektar, a jak myśli że  da 1t i zadziała jak radkowit premium 3t to już inna sprawa😁

Stosowałem według zaleceń producenta Nic mniej nic ponad. Nie myśle. Testowałem tylko. Nie mowie że zadziała, ale uważam że miało wpływ bo skoro ledwo co tam wychodziło przez lata a teraz jest dość przyzwoite to zakładam że coś tam dało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj