tomaszt135

Members
  • Ilość treści

    144
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

11 Good

O tomaszt135

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1851 wyświetleń profilu
  1. zboża ogólnie 8 mm wlot, 5 mm - wylot, rzepak odpowiednio 19 i 14mm.
  2. Panowie, czy taki rzepak można składować bezpośrednio na stropie betonowym, czy trzeba coś położyć do odizolowania? Ile musi mieć minimum wilgotności, żeby nie zrobił się nie zagrzał? Na co zwrócić uwagę przy przechowywaniu, bo planuje przetrzymać rzepak parę miesięcy.
  3. Pomoże ktoś co to jest na liściu? Grzyb, czy insekt, ślimak?
  4. Czy to jakiś grzyb czy może szkodnik? Czym to potraktować? Znalazłem liść który się załamał.
  5. Rzepak powoli kończy kwitnienie na pędach głównych. Na zawiązanych strąkach pojawia się kropelka płynu, jakby miodu lub soku. Czy nie jest to skutek nakłucia przez chowacza i obrona rośliny przez wydzielanie soku?
  6. Jakim środkiem można zwalczyć przytulię w rzepaku. Wiem o Zorro 300sl, ale jest do fazy BBCH 31. Co byście poradzili?
  7. W poprzednim roku miałem kawałek zasiany Euforią i stwierdziłem (po plonowaniu), że można powiększyć zasiewy tą odmianą. Miałem Venecję i Wilejkę , ale nie było szału.
  8. Mam pytanie dotyczące zaleceń podczas rozruchu ciągnika a załączenie speedshit-a. W instrukcji napisane jest, aby nie uruchamiać ciągnika na wysokim poziomie speedshit-a przy skrzyni 30km i niskim przy skrzyni 40km. Przecież jak rozumiem, przy wysokim poziomie ( 30km), ciśnienie nie jest podawane przez elektrozawór i hydraulika nie jest uruchomiana. To wg mnie to powinien być uruchamiany właśnie na wysokim poziomie prędkości, aby nie podawać oleju na układ o nie ustabilizowanym ciśnieniu i nie rozgrzanym oleju? Drugie pytanie : kiedy ciągnik jedzie na przełożeniu speedshift=a 1;1, przy niskim zakresie czy wysokim i przez jakie tarczki ( dużą czy małe ) przekazywany jest napęd?
  9. Podłożyłem podkładkę dystansową w siłowniku hydraulicznym zakresu AB , aby siłownik bardziej popychał widełki i się poprawiło, zero zgrzytów.
  10. Nakrętka przy poprzednim rozpoławianiu została już wczewśniej w Danii zaspawana. Więc rozkręcenie nakrętki zostawiam na koniec.
  11. Czy przyczyną może być wytarty nurnik popychający zawór? Po podłożeniu podkładki powietrze zaczeło wolniej schodzić?
  12. Dlatego, że nie zazębia biegów zakresu B, tzn. próbuje ruszyć, ale zgrzyta i nie jedzie. Na początku wyrzcał na wstecznym, po kilku godzinach orki zaczął wyrzucać również do przodu. Zakres A działa bez problemu.
  13. Odkręciłem pokrywę od skrzyni i podłączyłem przewód z powietrzem w celu sprawdzenia działania siłownika do przełączania zakresów A B. W położeniu A nie da ruszyć wodzika, natomiast w położeniu B da się ręką cofnoć wodzić i słuchać jak zaworem ( nie siłownikiem ) ucieka powoli powietrze. Czy to jest normalne ? W skrzyni po podejrzeniu kamerką na przewodzie, synchronizator ładnie zazębia zębatkę zarówno na stronie A jak i B. Czy ktoś ma doświadczernia z naprawą przełącznika zakresów AB?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj