tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7589

OJ takie gadanie 120 N  to słabo by było 4 tony , mój sąsiad to 5 metry saletry i 3 metry saletrosan 26 i ma plon 4 i bywa że 4,5 z 1 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
52 minuty temu, AleksanderX napisał:

A naważenie RSM czym robisz/rozsiewaczem/

To może przyczepę tu ogłosić bo czymś trzeba plon zwieźć?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

AleksanderX napisał:

Dnia ‎2018‎-‎11‎-‎23 o 16:39, Bartek933 napisał:

Kolego tematy Ci się pomyliły i dodajesz niepotrzebny spam 

A naważenie RSM czym robisz/rozsiewaczem/

Od razu za rozsiewczem musi jechac ciagnik z turem i mauzerem i bedzie dobrze, tylko pamietaj aby go dovrze oplukac potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jak się sprawdza KELPAK  , czy tylko reklama by był zbyt , wychodzi na to że trzeba dwa razy po 2 litry na hektar to koszt 200 zł , a działanie jakie , ktoś się wypowie .

Ja w zeszłym roku stosowałem na jesieni. Rzepak po tym mocno poszedł w korzeń.  Dawałem jeszcze ten dynamic cresco co jest w zestawie z kelpakiem

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
Przed chwilą, galan99 napisał:

OJ takie gadanie 120 N  to słabo by było 4 tony , mój sąsiad to 5 metry saletry i 3 metry saletrosan 26 i ma plon 4 i bywa że 4,5 z 1 ha .

moze kolega co stosuje 120N  i wyciąga 4 t tyle stosuje  po powrocie ze szkoły

a jego tata    jak on jest w szkole swoje 120N stosuje

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5
3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Ja w zeszłym roku stosowałem na jesieni. Rzepak po tym mocno poszedł w korzeń.  Dawałem jeszcze ten dynamic cresco co jest w zestawie z kelpakiem

Ja stosowalem wiosna i ciezko powiedziec czy to cos dziala... po kieszeni i na psychike napewno dziala bo przeciez bylo kelpakiem jechane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Ja jak wspomniałem, dałem wiosną na rzepak i buraki i moim zdaniem kieszeń może boli ale raczej przynajmniej zwróci się ten nakład, jednakże widzę większy plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Ciekawe jak te wynalazki wypadają w porównaniu do zwiększonego nawożenia przy porównywalnej kwocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A u nas robią zdjęcia dronami tak aby stwierdzić że rzepak nie nadaje się na ubezpieczenie bo jest kiepski. 

A potem w telewizji że rolnicy się nie ubezpieczają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Nie zostawiałem pasa kontrolnego, ale parę lat już sieję i różne wiosny były i bez tego dodatku takiego rzepaku u siebie nie widziałem na tamtą chwilę-tak jak pisałem wcześniej. Jak również wspominałem, rok wcześniej bylo więcej azotu bez takich dodatków i plony nie zachwyciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie stosowałem tego specyfiku , osobiście wolę wykonać kilka oprysków dolistnych Kristalonem i jeszcze mi zostanie, a widzę w tym sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Ale Kristalon a Kelpak to inne produkty. Ja w zeszłym roku zastosowałem Kelpak na rzepak i żeby wyrwać roślinę to musiałeś trochę odkopać bo bardzo mocno poszedł w korzeń i sie poprostu nie dawało wyrwać bo sie rwał a było to na 5-6 klasie a na 3 to juz nie było mowy o wyrwaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Zaraz pewnie się ktoś znajdzie kto stosuje też blackjacka

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
14 godzin temu, leszek1000 napisał:

A u nas robią zdjęcia dronami tak aby stwierdzić że rzepak nie nadaje się na ubezpieczenie bo jest kiepski. 

A potem w telewizji że rolnicy się nie ubezpieczają. 

Mówisz o sezonie 2018/2019 czy poprzednim, u mnie nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z ubezpieczeniem rzepaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

2018/2019. Wczoraj trzeba było protokoły robić. 

Jak nie to kasę wraca i nie ma ubezpieczenia. Doradca zdjęcia pokazywał to wygląda jakby rzepak usychał. A nie jest taki zły 

Rodzinie zrobili zdjęcie gdzie była kiszonka. To wygląda jakby w ogóle rzepaku nie było. Latają cały czas tymi dronami tak samo jak suszowi to tylko dronami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Dnia ‎2018‎-‎11‎-‎26 o 07:04, kellyq napisał:

Zaraz pewnie się ktoś znajdzie kto stosuje też blackjacka

No szukałem w internecie ta odzywle  ale tyko jakie wyprzedaże ,obniżki,piątek a o rzepaku nic może powiesz gdzie kupiłeś i jakiś opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Dnia 25.11.2018 o 09:35, AleksanderX napisał:

U mnie 120 N w 3 dawkach i plon w granicach 4 ton a wy to chyba ryby w Bałtyku karmicie tym azotem

z całym szacunkiem ale nawet na piachu chyba bym na 3 razy tych 120kg nie rozkładał, mam piachy i daję podobnie 120-140N i na dwie dawki, 1. przed rozpoczęciem wegetacji a 2. jak tylko widzę że pęd główny zaczyna się wydłużać


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek_92    1
czy mogę zastosować teraz kredę granulowana pogłównie na rzepak czy poczekać do wczesnej wiosny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
Dnia 28.11.2018 o 07:13, gomez181 napisał:

panowie bezpieczna dawka rsemu dolistne w rzepaku ile wynosi litrow?

10 l/ ha dawałem w rzepaku

słyszałem o 15 l /ha w 200l wody ale niech ktoś potwierdzi kto stosował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

toperz napisał:

Dnia 28.11.2018 o 07:13, gomez181 napisał:

panowie bezpieczna dawka rsemu dolistne w rzepaku ile wynosi litrow?

10 l/ ha dawałem w rzepaku

słyszałem o 15 l /ha w 200l wody ale niech ktoś potwierdzi kto stosował

10 litrów razem z jakimiś środkami?,oto chodzi że zawsze w tych mauzerach zostanie na dnie parę litrów i chciałem to zużyć dolistne.jakis efekt byl widoczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razack    0

Witam, zastanawiam się nad pierwsza dawka nawozu na rzepak waham się pomiędzy saletrosanem a kizeryt em jak radzicie co lepiej podać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

pH masz dobre? Magnezu w glebie dużo? Jeśli te dwa kryteria na plus to wal saletrosan, a jak nie zastanów się nad kizerytem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj