tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    248

musisz przyjąć ok. 50kg N/ tonę nasion wraz z słomą np dla 4t masz 200kg N odejmujesz N aplikowany jesienią, N mineralny z gleby, mobilny i masz zapotrzebowanie na azot


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
5 godzin temu, Mareg napisał:

u mnie quartz tak wygląda i nie są to pojedyncze rośliny, obsada 35 roslin na m2

IMG_20181117_124745.jpg

Piekna roślina. To tylko utwierdza mnie w fakcie, że rzepak należy siać rzadko. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

musisz przyjąć ok. 50kg N/ tonę nasion wraz z słomą np dla 4t masz 200kg N odejmujesz N aplikowany jesienią, N mineralny z gleby, mobilny i masz zapotrzebowanie na azot

Tyle to wiem jeszcze pomnożyć przez 0,65 (tyle wykorzysta co jest w nawozie) i wychodzi dawka. Pytałem ile praktycznie?

Dzisiaj zamówiłem bo mają drożeć.

Jesień 350 kg polifosta 6

Wiosna 250 saletrosan 26

              250 saletra 34

              100 mocznik 46

Takie moje przymiarki, na 4 tony.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Czemu mialby być po 800?

A o wymarzniecie jestem bardO spokojny, bo najlepsza polisa od lat... A coś się posieje jak coś, mam swój jęczmień browarny jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

I dawka 400kg Saletrosan 26N 13S ( 104kg N)

II dawka 300kg saletry 34N (102kg N) 

Chociaż nie wiem czy nie zwiększe do 350kg Saletry II dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
2 godziny temu, proxy8441 napisał:

musisz przyjąć ok. 50kg N/ tonę nasion wraz z słomą np dla 4t masz 200kg N odejmujesz N aplikowany jesienią, N mineralny z gleby, mobilny i masz zapotrzebowanie na azot

To jak dałem 70kg N jesienią to na wiosnę już tylko 130kg a i jeszcze minus mineralny to tylko 100 wychodzi? Trochę nie bardzo te twoje wyliczenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Kolego tematy Ci się pomyliły i dodajesz niepotrzebny spam 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
2 godziny temu, Adam86 napisał:

To jak dałem 70kg N jesienią to na wiosnę już tylko 130kg a i jeszcze minus mineralny to tylko 100 wychodzi? Trochę nie bardzo te twoje wyliczenia.

 

kolega wyżej wspomniał o wykorzystaniu ważnym czynniku więc na 4t 200kgN/0,7= 285kg N potem już odejmujesz Nmin. Nmob. N pobrany jesienią np 285-70kg- ok. 60kg Nmin i Nmob (w zależności jaka gleba) i masz 155kgN wiosną do zastosowania


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

złudne myślenie, ja 3,6t wyciągłem na piasku przy 125kg N gdy opady dopisywały w 14r pozostałych zmiennych nie opisuję tylko chcę Tobie zobrazować


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Każdy stosuje ponad 200 kg i wyciąga ponad 4t a tu połowa tego i podobny plon.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

tak się złożyło, opady dopisywały i w dobrym terminie występowały a to klucz do plonowania na słabych glebach, 200kg N/ha to jak narazie dla mnie próg którego prędko nie przekroczę po zatym tak wysokie nawożenie i prowadzenie łanu na słabych glebach może doprowadzić do tego że zostanę pod kreską.

Ja standard ok. 80kg N w 1. dawce bo rzepak ma konkretne rozety, a na 2. z 50-60kg, zobaczymy czy bedzie co nawozić narazie jest a na wiosnę może być pusto bo zwierzyna sporo szkód wyrządza u mnie o pogodzie nie wspomnę, do nawożenia daleko jeszcze


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ja stosuję 200-230 do tego pola nawożone obornikiem. Później sieję poplon to jak zostanie N to wykorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
12 minut temu, proxy8441 napisał:

tak się złożyło, opady dopisywały i w dobrym terminie występowały a to klucz do plonowania na słabych glebach, 200kg N/ha to jak narazie dla mnie próg którego prędko nie przekroczę po zatym tak wysokie nawożenie i prowadzenie łanu na słabych glebach może doprowadzić do tego że zostanę pod kreską.

Ja standard ok. 80kg N w 1. dawce bo rzepak ma konkretne rozety, a na 2. z 50-60kg, zobaczymy czy bedzie co nawozić narazie jest a na wiosnę może być pusto bo zwierzyna sporo szkód wyrządza u mnie o pogodzie nie wspomnę, do nawożenia daleko jeszcze

Zgadzam się opady to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, Adam86 napisał:

Ciężko byłoby wyciągnąć 4t na 155kg N

Ja w tym roku przy 160 kg N na wiosnę wyciagnęłem 4 t


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Kurde, na tym forum wszystko sie zmienia o 180 stopni. Dawniej ktoś nasypał azotu to było to gwarancją plonu, teraz widze niektórzy zmniejszają dawki o 50-80kg N i plony mają takie same albo i dużo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja nigdy nie pisałem że zaaplikowałem >150kg N wiosną po prostu tak intensywnie nie nawożę upraw które prowadzę na lekkich glebach, nawet rzepaku, jedynie kukurydzy dałem 170N po rolniku który nic nie nawoził, do tego 115P i 160K a i tak mizerna była po prostu odczyn niski, miejscami nawet 4,2 także zaraz po zbiorze poszło wapno, co do rzepaku to na jesieni dałem od 40-60kgN/ha

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Ja widzę że lepiej dać mniej aniżeli więcej zwłaszcza w latach suchych, widać to doskonałe w zbożach ale widzę, że w rzepaku u siebie tez.. dwa lata temu dałem w rzepak ponad 200kg n, na jednym kawałku plon nawet bym powiedział, że spadł, na drugim bez różnicy w porównaniu do jednego zostawionego na rozsądną dawkę. W tamtym roku wiosną dane z 280kg saletrosanu i 200l rsm 32, i średni plon z 10ha to 4t, może ciut lepiej. Fakt że dałem trochę odżywek na wiosnę lepszych, kelpak, nano Activ, i powiem że po tym kelpaku rzepak wyglądał zarąbiście, jeszcze takiego ładnego, krempego, ciemno zielonego do pąka nie miałem, myślę że gdyby nie sucha wiosna spokojnie byłoby 4,5t..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Dnia ‎2018‎-‎11‎-‎23 o 16:39, Bartek933 napisał:

Kolego tematy Ci się pomyliły i dodajesz niepotrzebny spam 

A naważenie RSM czym robisz/rozsiewaczem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

U mnie 120 N w 3 dawkach i plon w granicach 4 ton a wy to chyba ryby w Bałtyku karmicie tym azotem

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Jak się sprawdza KELPAK  , czy tylko reklama by był zbyt , wychodzi na to że trzeba dwa razy po 2 litry na hektar to koszt 200 zł , a działanie jakie , ktoś się wypowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
Przed chwilą, AleksanderX napisał:

U mnie 120 N w 3 dawkach i plon w granicach 4 ton a wy to chyba ryby w Bałtyku karmicie tym azotem

tylko po czym  taką  dawkę stosujesz co było przedplonem

zaraz sie zacznie licytacja kto mniej daje i 4 t wyciąga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj