Skocz do zawartości

skywalker89

Members
 • Zawartość

  962
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

39 Excellent

5 obserwujących

O skywalker89

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubelskie

Ostatnio na profilu byli

3475 wyświetleń profilu
 1. fasola

  czas dobrych cen to by się skończył jakby cena poleciała do 2-2,5zł, a to teraz to tak jak waldii pisze, chcą wybadać rynek, ale z tego co ja się orientuję to kto miał sprzedać większą ilość fasoli to sprzedał.
 2. fasola

  celowa zagrywka
 3. uprawa marchwi

  słuchajcie, niby tak, ale jest uwolniony rynek od października tego roku i cenę dla nas będzie dyktować cena cukru na giełdach.. Już słyszę pogłoski, że zachodnie firmy więcej zrobi cukru, rosja ukraina podobno też produkcja na wysokim poziomie.. Już czytałem wypowiedź jakiegoś dyrektora, że aktualna cena cukru na giełdzie to lipa, że jest póki co jak z mlekiem - na początku po zniesieniu dotowania na pograniczu opłacalności a później zobaczymy... Jeśli dopłata do buraka będzie nadal spadać a jeśli w ogóle zniknie to ja rzucam ten biznes buraczany i albo pójde w coś nowego (może spróbuję w przyszłym roku ostropestu)albo tajk tak jak wspominałem, spokojnie sobie uprawiać uprawy mało czasochłonne i pracować na etacie..
 4. uprawa marchwi

  to z tego co tak na szybko policzyłem to wychodzi lekko ponad 5tys kosztów.. ale jak kolega wyżej się śmieje, że marchew przynosi nieporównywalnie wyższy zysk od buraka to w czym problem? Przy kolegi wydajności min 70ton x średnio 20gr = 14tys/ha-5,5tys kosztów = niech te 7,5tys na czysto (minus koszty transportu?) burak średnio 14-15gr? średnio to bym liczył 10-14gr w tej chwili, a za rok bardziej bliżej tej niższej wartości.. więc mimo posiadania ciężkich ziem kusiłoby mnie aby spróbować tej marchwii, albo piepżyć i te buraki i siać zboża+rzepak i iść do jakiejś roboty i dorobić 2tys na mies i to samo a na pewno spokojniej i bez większego stresu by było..
 5. Cena rzepaku

  gelncore z dzisiaj 1655zł netto, przy swoim transporcie
 6. uprawa marchwi

  od znajomego z okolicy słyszałem kiedyś, że wychodzi się na tym podobnie jak na burakach, licząc koszty bez nawadniania w granicach 5tys przy plonie 50t po cenie 20gr, to i tak zostanie więcej jak z innych standardowych upraw czy nawet buraków, których przyszłość uprawy jest bardzo niewiadoma (uwolnienie rynku cukru).. w tym roku słyszałem, że wcześniej zaczął kopać aby później nie mieć problemu ze zbytem
 7. uprawa marchwi

  no to tak jak w buraku, ale chyba jeżeli są dobre wschody na wiosnę i trochę opadów to bez nawadniania udaje się wyciągnąć te 50-60t..? To i tak nieźle, ale w dalszym ciągu nikt nic o kosztach, z tego co się orientuje to chyba jakoś dużo oprysków się nie robi, na chwast a później jakieś fungicydy na coś? Można uprawiać po burakach?
 8. uprawa marchwi

  80t x20gr=16tysi, jak to jest z kosztami? Jak to wygląda z kontraktacjami na przemysł, bo słyszałem różne rzeczy, że czasami firmy wolą niektórym nie zabrać towaru i zapłacić kary umowne, a zabrać tym co mają poważne wejścia i nadwyżki (lubelskie)..
 9. fasola

  ja jeszcze nic nie sprzedałem z ostatnich zbiorów, super by było jakby się udało sprzedać po 3,5-4zł netto.. z tego co słyszę to dużo ludzi się wysprzedało, teraz zaliczki dopłat, kasa za buraki, zobaczymy co z ceną się będzie działo bo kto miał sprzedać to chyba sprzedał, a kto chciał czekać to czeka.. Ciężko coś prorokować na przyszły sezon, ale mówiąc właśnie 'co siać' jak wszystko mało się opłaca, to jeżeli plony byłyby te 2-3t/ha i sprzedając prosto z pola za ok 3zł to byłoby jako tako.. Ja się zastanawiam czy siać tą półtyczkę jeszcze, wyszła mi słabiej od jaśka, bo ok 1,3t/ha po petkusie i jeżeli cena nie będzie na poziomie 5-6zł to pierniczę to..
 10. Buraki cukrowe kilka pytań

  ja jeszcze najbliższe dwa lata na pewno będę siał ze względu na zobowiązania z prow, chyba narazie już nie będę się starał o tą łaskę, w tym naborze nie dostałem w przyszłym może i bym już wziął bo wiadomo na co i jak składać, ale piernicze iść w kredyty bardziej przy tym co się dzieje.. Nie wiem czy słyszeliście ale rosja mocno pcha kasę w rolnictwo i podobno od 2020r mają być samowystarczalni.. już mają w ciul nadprodukcji zboża, z cukrem chyba podobnie.. Rosja-ukraina, jeśli oni naprodukują cukru to zapomnijcie o dobrych cenach u nas, będzie może tfutfu tak, że niemiec kupi ksc a buraki z ukrainy będą przyjeżdżać, bo do werbkowic stosunkowo blisko i cukrownia dobrze rozwinięta, a że na ukrainie mają w ciul niższe koszty produkcji (przykład safari) to i po 50-70zł to dla nich będzie super biznes na ich ziemiach..
 11. fasola

  czyli w przyszłym roku znowu zapowiadają się większe zasiewy? Jeśli tak to pewnie znowu cene upie....lą w przyszłym roku.. a jak tram aktualnie ceny, coś się zmieniło? ktoś coś?
 12. Buraki cukrowe kilka pytań

  w tym roku zainkasował 63tys, dwa następne może być w plecy, bo sąsiedzi się rzucą, będzie nadmiar towaru i d*pa.. tak to jest u nas z warzywami, chociaż sam się nie bawiłem w żadne to chętnie bym czegoś popróbował po kilka ha, tak jak kolega pisze, żeby z mniejszej ilości jakiś lepszy pieniądz uzyskać.. no ale to już inny temat. Zresztą z tym gadaniem sąsiadów to już się przekonałem, że mimo szczerych rozmów niektórzy na pewno koloryzują... może na czysto z tego selera mu 17 tysięcy zostało u mnie buraki wyszły ok 6,7tys brutto/ha - kopanie, nawozy, środki.. ze 4 może zostanie na czysto, i co mam płakać?
 13. Buraki cukrowe kilka pytań

  kolega tutaj z miesięcznym terminem to miał na myśli pewnie KSC, masz kolego umowę to czemu sobie nie sprawdzisz sam?
 14. Dopłaty bezpośrednie 2017

  że jaka w tym strategia? Ja dzisiaj dostałem 25tysi, gospodarstwo 44ha, czy to 70%, nie wiem nie liczyłem, ale pewnie tak bo w zeszłym roku się zgadzało... takie dawanie na raty dobre nie dobre, co się weźmie w kupce to w kupce, ale jak komuś brakuje, a widzę, że coooraz gorzej się robi, tzn chyba prawie każdemu brakuje, więc dobre i to niż czekać do stycznia-kwietnia na kupkę..
 15. Rzepak i nawożenie [połączone]

  U mnie przy tej samej kwocie zima + grad, wyszło 185zł, zapewne jak to już wcześniej bywało zależy to od stosunku ubezpieczanych zbóż do rzepaku bo u mnie wyszło po równo.. To w concordii i nawet w przypadku rzepaku nie można wybrać innego wariantu niż 15%.. Nigdy więcej PZU, raz w zeszłym sezonie ubezpieczalem i ma zimę i na wiosnę uprawy to nie dosyć ze jak drogo to później żeby coś dostać to musi chyba tornado przejść żeby coś uznali ch ujki za biurkami później
×