Skocz do zawartości

marian7k

Members
 • Zawartość

  483
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

3 obserwujących

O marian7k

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

  A może takiego https://www.olx.pl/oferta/ursus-4512-idealny-massey-ferguson-255-zetor-3512-oryginal-2800mth-CID757-IDppbxT.html#c351fc3e2a;promoted co powiecie o takim modelu i cenie.   Gdzie mieszkasz.  
 2. Odmiany pszenicy ozimej

  Miałem w tym roku Hondię i Ostrogę. Chociaż Hondia na lepszym stanowisku (groch) a Ostroga na prosie to ostroga wygrała. Tak że Hondia trochę przechwalona w odporności na choroby kłosa , moim zdaniem.Ostroga na stanowisku ph5,2 i dlatego na wiosnę dostała 500 kg Dolcorn a Hondia ph 6,8 i nie dostała wapnia, poza tym nawożenie i ochrona takie same.
 3. Nawożenie pszenicy ozimej

  Pierwsza sprawa badania ale zwykle sieją proso po łące w pierwszym roku. Innym stanowiskiem jest łąka 3-4 letnia a inna od wieków TUZ.
 4. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

  Mirek@ moje zdanie 3 tys wart jeżeli ma dobre taśmy. Mankamenty to na wyższą przyczepę trudno kiprować i w przypadku awarii taśm trudno dobrać polskie pasy o takim skoku w sumie można poszukać annę trochę droższą od tego ale części dostępne blisko a w czasie wykopków czas się liczy.
 5. Opryskiwacz Biardzki [połączone]

  Napiszę tu chociaż pewny nie jestem. Stanąłem przed zadaniem naprawy pompy opryskiwacza sadowniczego który jest bardzo zaniedbany prawdopodobnie po powodzi i nie mogę rozebrać tego (płaszcza wodnego lub inaczej zbieracz) ponieważ zapierdzielone utlenionym stopem aluminium i chyba piachem albo pozostałości oprysków. Może ktoś doradzi jakiś penetrator do takich spraw. Pompa annovi reverberi AR 1054 jest droga ok 5 tys i chciałbym oszczędzić koszta naprawy opryskiwacza. Za porady będę wdzięczny.
 6. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

  Kol @ jahooo za chiny nie będzie MTZ z tym latał chociaż niektórzy mają "bardzo mocne MTZ-y" . Mam podobny szer 3,30 i MF 595 (88KM) na glinie ma co robić a druga sprawa że łatwo go zapchać nawet na czystym polu i pulchnym. Mój ma 62 łapki na tej szerokości a te na wysokich łapach połowę tego , tak że jest co ciągnąć i nad czym się denerwować ale efekt uprawy b.ładny.
 7. Jeżeli można to napiszę w tak starym temacie , bo problem istnieje dalej. W moim merkatorze wywaliłem wszystko , założyłem pompkę elektryczną która daje do 5 bar i wydajności ok 100 l/h założyłem duży odstojnik, paliwo rżnie jak z motopompy strażackiej i też wczoraj w czasie koszenia zgasł.To jak myślicie wtryskowa do regeneracji koniecznie ? BO JUŻ BRAK ZDROWIA DO TEGO MOTORA.
 8. International 856 XL

  Mamy problem z Case 733 , piszę w tym wątku bo problem podobny w wielu modelach. Pompy hydrauliki są dwie sprzężone (podnośnik i wspomaganie), wszystko niby szczelne filtry prawdopodobnie czyste a pieni się olej hydrauliczny. Jest to ciągnik kuzyna ja nim nie pracuję. Może ktoś pomoże rozwiązać problem ?
 9. Zabiegi fungicydowe

  W miejscowym sklepie polecają mi Tocata Duo (epoksynazol 125g + krezoksyn metylu 125g) w cenie 135zł/l na drugi zabieg w pszenicy Hondia i pierwszy zabieg w jeczmieniu jarym w dawce 0,8 l/ha. Na T1 w pszenicy poszedł Wirtuoz 0,8 l/ha + chlorotanonil 0,8 l/ha.Mocnej presji chorób nie widzę . Czy to dobre rozwiązanie w tych pieniądzach?
 10. Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej

  Tak gleba lekka może trochę słaba na malinę ph ok 7, a maki mają rozetę ok 7 do 10 cm średnicy.
 11. Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej

  Dzięki za cenne uwagi , chyba spróbuję (upałów nie ma). Wiadomości o basagramie w malinie słyszałem od gościa co zabierał ze skupów (kierowca) ale także plantator mówił że od jakiegoś czasu używają z dobrym skutkiem ale nic nie wiedział jak to działa na maki i o temp. podczas zabiegu też nie mówił.
 12. Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej

  Stosował ktoś basagram 480 w malinie ? Słyszałem że w jesiennej można wiosną 1/2 dawki i za parę dni powtórka. Chodzi mi głównie (nie tylko) o mak polny, na etyk. basagranu nie występuje we wrażliwych ani odpornych a u mnie najwięcej maków. Proszę o wypowiedzi.
 13. Zabiegi fungicydowe

    Dzięki Pany za zainteresowanie i żywą dyskusję . Dam jak radzicie 0,9 wirtuoza +1 l gwarantu na hondię a na drugi zabieg mam impakt który został z poprzedniego roku + co radzicie dorzucić do niego. Z tej dyskusji dowiedziałem się że hondia mało podatna na mączniaka chociaż na moim polu mączniaka nie trudno zauważyć są to działki na mokrych stanowiskach w bliskim sąsiedztwie rzeki Wisły.  
 14. Zabiegi fungicydowe

  Dzięki za odpowiedz , jeszcze oblukam roślinki. @piotr30piotr jeżeli Capallo w wyższej dawce np. 1,5 to tanio nie jest.
 15. Herbicyd na pszenice

  Ma ktoś doświadczenie z stosowaniem Nomand na miotłę w pszenicy. Jest w początku strzelania w zdzbło ale jest zimno. Może jakieś spostrzeżenia z lat ubiegłych odnośnie skuteczności tego preparatu w trochę pózniejszej fazie pszenicy jak się ociepli, jaka minimalna dawka jest skuteczna? Jeszcze jedno chciałem dopytać : czy moge dodać do nomand starane żeby wzmocnić atak na przytuję albo granstar 75 żeby na pewno było czysto , jest sporo rumianowatych, ostrożenia na pewno nigdy tam nie było.
×