Bartek72511

Members
 • Ilość treści

  2203
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

81 Excellent

O Bartek72511

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 09/23/1993

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Konin

Ostatnio na profilu byli

22568 wyświetleń profilu
 1. Dokładnie , nie ma jednego ustawienia , my suszymy Mecmar D24 , jak wiosna suszyliśmy z rękawów to gdzieś 55 mieliśmy ustawione , susząc w żniwa ( tylko u nas była susza , ziarno było drobne i wilg z pola po 22-24 procent ) to zeszliśmy nawet do 48 , a ta sama kukurydza wrzucona w rękaw i suszona w grudniu potrzebowała już 51 stopni . Zawsze trzeba to sobie doregulować , nie są to wielkie skoki ale te kilka stopni w tą czy w tą trzeba przestawić .
 2. Według mnie podróbka. Roślina wizualnie też wyglądała zupełnie inaczej jak innych lat .Fakt , że była u nas potężna susza , plony mizerne , cały nasz rejon osiągnął może z 6 ton , ale miałem ją również w innych latach z suszą i nigdy nie zawodziła. Miałem również zrobione poletko odmianowe we własnym zakresie , było tam z 10 odmian z Pioneer , i tam też wyszła zdecydowanie najgorzej .
 3. Raczej musisz zaznaczyć, że nie otrzymałeś bo to z innego funduszu jest jak tego związanego z agresją . z agresją to były te wszystkie nabory na sprzedane zboża.
 4. Nie o to chodzi w głównej mierze . Ogólnie to byłem zagorzałym Pioneerowcem , praktycznie 100 procent zasiewów to była ich kukurydza a sieje około 150 ha . W głównej mierze od 4 lat była to 9241 , i jak to w słynnym filmie było " kiedyś bym sobie dał za nią rękę uciąć ..." , według mnie nie było bata na tą odmianę , plony zawsze super . W tamtym roku przyjechała z UA , już od samego początku coś nie grało , ziarno w dziwnym kształcie , ale sporo siejemy po ludziach i wiem, że nawet z okrągłego ziarna denta urośnie . Typowo była nie ta odmiana , przy zbiorze 9241 zawsze był duży hałas w kombajnie bo kolby twarde a w tym roku nic , plon tragiczny . nie mówię że wszystkie odmiany tak robią ale ja się zraziłem i nie chce widzieć więcej , jednostki kosztują potężne pieniądze , i nie będę ryzykował gdzie firmy nie poczuwają się do odpowiedzialności .
 5. a kraj pochodzenia? muszę domówić trochę nasion i myślę o 8834 , jednak nie chce z UA , a plotka krąży , że wszystko z Pioneer w tym roku z UA.
 6. Z pioneera już wam nasiona dojeżdżają ? 8834 jaki kraj reprodukcji ? UA ?
 7. Bartek72511

  Mecmar D 24/175 T2

  My kupiliśmy silos typu petkus , udało się za 7000 z wentylatorem , trochę zabawy , farby i remontu i chłodnica za łącznie może 10 tys jest i chłodzi super . Na sezon wynajmujemy agregat , po sezonie jak z rękawa coś to traktorem . Gaz w miarę stabilnie już teraz , w sierpniu był po 1,65 , potem podskoczył na 2,10 maks . Ceny trochę spadły bo kurs euro spadł ostro w dół . Drzewicz jest też spoko opcja bo mniejsze zapotrzebowanie na prąd i jest szansa obsłużyć to z sieci . Drzewicz to najgorzej z obsługą klienta , ciężko nawet coś wycenić , ciężko się rozmawia , ogólnie odczucie takie jakby im po prostu na sprzedaży nie zależało . Produkt mają tańszy , przedtem sporo bo SC 1000 kosztowało 280 , Mecmar D24 360 , tylko że drzewicz zrobi raczej mniej , podobno jest jakościowo gorzej wykonany, ale nie widziałem na żywo. Teraz SC 1000 nadal 280 , Mecmar jak z 3 miesiące temu pytałem to 330 . Z plusów drzewicza to na pewno prąd . Jeśli o Agripak chodzi to 11/10 , obsługa klienta super , zamówiona 10 stycznia , miała być 10 lutego i co do dnia rano była , od razu ekipa na montaż . Serwis w sezonie odbiera zawsze , nawet po godzinach jak coś się dzieje , ogólnie naprawdę oby więcej takich firm , złego słowa powiedzieć nie można . i jeszcze propo wydajności bo żebyś się potem nie zdziwił bo producent podaje różne wartości . Jak robiliśmy 32-35 procent wiosna z rękawów to praktycznie 3 zasypy na dobę , 5:30 średnio palnik , prawie dwie godziny chłodzenie plus wysyp i zasyp , czyli realna wydajność około 70 ton na dobę . Teraz z chłodnicą plus mieliśmy qq 24 procent średnio to palnik 2:40-3:10 , wysyp na chłodnicę szybki załadunek suszarnia plus wspomagany podajnikiem kubełkowym to praktycznie pół godziny przestoju i ogień to nawet do 7 zasypów na dobę byliśmy w stanie wysuszyć .
 8. Bartek72511

  Mecmar D 24/175 T2

  tak spokojnie myślę że sobie poradzi . Opalana na gaz . Ogólnie to jedyne co dokładał agripak to system powiadamiania GSM , w sensie jak skończy suszyć to informuje , czy jak palnik by zgasł , pokazuje mi na bieżąco temperaturę ziarna , ma czujnik mieszadła . Tak to z wyposażenia to ma daszek i czujnik poziomu ziarna , czujnik informuje przez zapalenie lampki że suszarnia jest pełna , lub gdy masz system powiadamiania to dzwoni . Jedyna rzecz której nie przewidzieliśmy przy zakupie to dość duże pylenie co w połączeniu z jej wysokością i do tego wiatr to cała okolica w pyłkach . U siebie ostatecznie postawiliśmy budynek w którym teraz stoi i dostawiliśmy chłodnice ziarna żeby nie chłodzić w suszarni .
 9. Bartek72511

  Mecmar D 24/175 T2

  Tylko musi być piłowany na dużym gazie bo suszarnia potrzebuje gdzieś 520 obrotów na wałku .
 10. Bartek72511

  Mecmar D 24/175 T2

  zadowolony jak najbardziej . Ciężko mi powiedzieć , na dzień dobry podłączyliśmy Masseya 3085 , ale na wom 1000 miał za ciężko , a na 540 musiał mieć ponad 2000 obrotów , i podczepiliśmy NH i chodzi na 540 Eco . Ogólnie na sezon wynajęty był agregat a z rękawów traktorem kręcimy .
 11. Agencja weryfikuje faktury za blachę, robociznę itd czy nie ?
 12. załóż konto na Claas connect , wprowadzasz tam Vin swojej maszyny i masz instrukcje do pobrania 👍
 13. Firmę Zidler z Leszna ktoś kojarzy ? Handlował ktoś z nimi ?
 14. Można wiedzieć u jakiego handlarza byłeś i w jakiej miejscowości? Aukcje są ze strzelna , na fotkach niby wszystko ładnie . Wybór spory , ale żadnej sztuki która w znacznym stopniu nie była spawana .
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj