damiandg

Sarna w rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damiandg    16

Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.

Tomasz78    1015

ustawa nie pozwala nawet płoszyć  ,ponoć to karalne  ,czekaj az same sobie pójdą,

a tak poważnie to  gnaj kola łowieckie  puki jeszcze czas ,niech dzialaja 

Agrest    3704

Ogłoś na FB że będziesz strzelał do saren w lokalizacji (  i tu dane GPS pola)

Zaraz zbiegnie stado ekooszołomów i kordonem pole otoczy. I byle do wiosny. Tylko wznawiaj ogłoszenie i czasem weż kogos z pukawką

• Like 1
  • Haha 2

Wiadomość z agroFakt.pl

Andrzej28    120

Na odludziu się nie dowiedzą i nie usłyszą ...co taki ten naród płochliwy O.o

aprochota    162
Sarna to szkodnik jak i cała ta gowniana zwiezyna leśna. Wilki by się przydały albo jakaś trucizna. Też mam problem z tym scierwem
  • Thanks 1

mezik0    39

Ja pół zimy chodziłem rano i wieczorem wsumie to 2lata temu i w tamtym roku tez miałem działki gdzie było ich po 20moze 30 psie odchody kije a na nich linki z puszkami i rano j wieczorem jeździłem z wiadrem metalowym i w to wiadro głośne petardy wiadro metalowe dla zwiększenia doznań i tak przez 2 tygodnie do miesiąca ale pole obronilem a jednego roku radio na baterie wlanczalem też i dawało radę tyle że baterie leciały jak nie Wyploszysz zjedzą wszystko rzepak co prawda odbije ale spadek plonu będzie wujek kukurydzę od dzikow jak bronił to bił palili co 2 metry a na nich szmatki z takim środkiem smierdzacym i to przykrywal butelki A koła łowieckie maja nas w dupie czy to co do od strzałów czy do szkód niema nawet gdzie tego zgłosić bo biuro wiecznie zamknięte

aprochota    162
Cza by googla zapytać jakieś trutki na sarny znaleźć ostatecznie by cza na TORA zerknąć tam ponoć wszystko jest żeby to wytruc z okolicy. Pon OC są tereny co niema saren klusownicy są ale u nas szkoda że niema

Adrian_K_90    518
Napisano (edytowany)

U nas też sarny się szwendają, do spółki z łosiem : ), ale jakoś nikt się tym nie przejmuje. Jak na razie tylko dziki widoczne straty powodują. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Adrian_K_90    518
25 minut temu, mezik0 napisał:

Ja pół zimy chodziłem rano i wieczorem wsumie to 2lata temu i w tamtym roku tez miałem działki gdzie było ich po 20moze 30 psie odchody kije a na nich linki z puszkami i rano j wieczorem jeździłem z wiadrem metalowym i w to wiadro głośne petardy wiadro metalowe dla zwiększenia doznań i tak przez 2 tygodnie do miesiąca ale pole obronilem a jednego roku radio na baterie wlanczalem też i dawało radę tyle że baterie leciały jak nie Wyploszysz zjedzą wszystko rzepak co prawda odbije ale spadek plonu będzie wujek kukurydzę od dzikow jak bronił to bił palili co 2 metry a na nich szmatki z takim środkiem smierdzacym i to przykrywal butelki A koła łowieckie maja nas w d*pie czy to co do od strzałów czy do szkód niema nawet gdzie tego zgłosić bo biuro wiecznie zamknięte

Ten środek odstraszający słabo działa, ale radia się sprawdziły dosyć dobrze. U nas swego czasu od siewu kukurydzy, do pojawienia się siewek całe noce leciało radio Maryja. Świetnie się sprawdzali, bo tam dużo gadali. Ciągle było słychać ludzkie głosy, i do tego zasięg wszędzie był dosyć dobry. 

• Haha 1

mezik0    39
No dokładnie ja też radio Maryja im zapodałem mi jednego roku zanim 1pierwszy raz poszłem zobaczyć jak rzepak wygląda po odwilży w lutym to gdzieś 60%powieszchni pola ogryzly reszty bronilem kolejne lata już pilnuje jak mam rzepak w nefralgicznych miejscach

Szymi40    843
11 godzin temu, aprochota napisał:

Sarna to szkodnik jak i cała ta gowniana zwiezyna leśna. Wilki by się przydały albo jakaś trucizna. Też mam problem z tym scierwem

U nas  też  był  duży problem  z dzikami i sarnami -  dużo lasów ,zwierzyny  czyli  słabe  ziemie  to  i plony słabe....  a tu jeszcze  te  szkodniki.   Ale  pojawiły  się wilki  parę lat temu  i już  ciężko  dzika  czy sarnę  zobaczyć,   tylko  teraz  pytanie  jak  braknie  zwierzyny  w lesie  pójdą  dalej czy  wezmą  się  za  bydło.... 

zetorki12    8969

No gdzie tam . Teraz trawę zaczną zjadać ... Każdy ekolog potwierdzi ... :ph34r:

ZETOR TEAM

Adrian_K_90    518
2 godziny temu, Szymi40 napisał:

U nas  też  był  duży problem  z dzikami i sarnami -  dużo lasów ,zwierzyny  czyli  słabe  ziemie  to  i plony słabe....  a tu jeszcze  te  szkodniki.   Ale  pojawiły  się wilki  parę lat temu  i już  ciężko  dzika  czy sarnę  zobaczyć,   tylko  teraz  pytanie  jak  braknie  zwierzyny  w lesie  pójdą  dalej czy  wezmą  się  za  bydło.... 

a bydło nocą po pastwisku chodzi? Jak nie, to raczej nie ma się czego obawiać. Wilki nocą polują. 

Szymi40    843

Też  zostaje  na noc -   sam widziałem cztery  wilki  w dzień.

damiandg    16

U mnie koło łowieckie ma głęboko gdzieś sarny jak mają kupę dzików.  Co dzień chodzę i strzelam petardy ale one już mają je powoli w d*pie i po tym jak odlecą na 300m za 20 minut są z powrotem.

Adrian_K_90    518

Jeśli są śniegi. to sarnę mogą zagryźć nawet psy. Przez wieki psy do takich rzeczy były wykorzystywane, i może trzeba będzie wrócić do korzeni.  

damiandg    16

Mam quada więc już raz pogoniłem sarny potem dwa dni był spokój ale przecież nie będę się wygłupiał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Agaiko
      Panowie zlikwidowalam rzepak i planuje siać jęczmień jary miesiąc temu na rzepak poszło 350saletrosanu na h klasa ziemi 3 i czy teraz przy siewie jęczmienia dawać doglebowo nawóz sol superfosfat i mocznik a jeżeli tak to po ile
    • Przez MateuszCiurysek
      witam chciałem jutro dać na rzepak ostatnią dawkę N w postaci 100l rsm 32% i o to pytanie ponieważ gdzieniegdzie rzepak zaczyna pąkować i czy tym rsm go nie podpale ? i jakie ciśnienie zalecacie by go bardzo nie podpalić ?
    • Przez tadek0584
      Witam,
      Sprzedam suszarnię przewoźną do zboża, rzepaku, kukurydzy Drzewicz SC-345 pojemność 12m3
      Zasilanie gaz propan-butan, niski koszt suszenia
      Rok produkcji 2013, używana od sierpnia 2014roku
      Stan idealny, mało używana, suszyła tylko zboże i rzepak z własnego gospodarstwa przez 3 sezony
      Cena: 83 tys.zł netto
      Tel. 606 77 66 09
      Miejscowość Głobino, powiat Słupski
      Odbiór własnym transportem Polecam

• Przez artursobczak8
      Witam, jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość, chciałbym dopytać jaką blachę wstawić na klepisko żeby nie zatykało młocarni, i ewentualnie ustawienie kierunku wiatru , Pozdrawiam
    • Przez MrRozgunek
      Witam tak jak w temacie: Jak oceniacie wydajność rzepaku biorąc pod uwagę zaistniałą suszę? Mówiąc szczerze u mnie myślałem, że będzie gorzej jednak biorąc pod uwagę właśnie tę suszę to plon nie jest najgorszy. A plon kształtował się na poziomie około 3 t/ha. Pozdrawiam!  

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj