Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

benek79    13

Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamieniak89    27

Ja też jestem ciekawy po ile będzie rzepak w ZT Kruszwica, ale tam mamy zakontraktowane rzepaku z 5 ha, a mamy ok 10ha

soltys    0

Nam miesiąc temu proponowali w Wia-Lan 1400zł/t . Mamy 6 ha rzepaku a zakontraktowane na ponad połowe. Mówili jeszcze że cena będzie też uzależniona od ceny w ZT Kruszwica ale nie do końca.

farmer07    1

Pewnie byśmy chcieli żeby było tak z 1600zł/t ale niestety jak to w Polsce zakłady przymierzają sie do ceny w granicach 1330-1350 zł/t

Te linki podam jeszcze raz bo nowy jestem i nie wszystko opanowałem ;)

karuś    4

Wczoraj 1 475 zł/t, a dzisiaj 1 560 zł/t. Prognozy na październik ok 2 000 zł/t

zetor165    0

U nas narazie 1450 zł/tone. Chodzą słuchy że w okolicach września i października ma cena dochodzić do 2000zł. Wielu rolników nie będzie od razu sprzedawać rzepaku tylko magazynować. Oddajemy do Agrocentrum Strzelce Opolskie-Księży Las.

zenek22    0

1180 bodajże na Szamotułach, cena loco magazyn wiec pewnie lepiej sprzedac do posrednika nie straci sie tyle na transporcie,gdyz ich umowy sa indywidualnie traktowane ;)

brzozak2    236

ogolnie cena rzepaku spadala (ale to bylo z jakis miesiac temu, nowszy info nie znam), ale spadala w euro, a ze euro roslo to mniej wiecej po tyle bylo co w zniwa (ok. 1200 zl/T), tylko masz gdzie sprzedac teraz?

PrzemoO    8

ZT Kruszwica w poniedziałek po 1050 netto

w grudniu było 960 a cena idzie w góre, zależy też od ilości rzepaku

ralfMTX140    3

To i tak cena jest niższa niż ta co podali koledzy wyżej :)

Jak myślicie po tegorocznych żniwach cena może być wyższa czy niższa w porównaniu do ubiegłego roku?

pawel74    0

A ja powiem tak jesli ktos ma niekontraktowany to dostanie 20zł mniej na t-nie :) I rzepak przed skoszeniem jest przykładowo po 1500zł to może sobie pomarzyć że po tyle sprzeda. Więksi rolnicy pierwszymi rzutami zaczną wozić rzepak i cena automatycznie zacznie spadać :) Ja w tym roku sprzedałem po 1300zł za t :) i mi sie fuksło następni za mną już 1210zł.

ralfMTX140    3

Oj z tym ze dostanie za niekontraktowany mniej to bede sie sprzeczal. Np dwa lata temu sprzedawalismy kontraktowany rzepak po 930 za tone a niekontraktowany kupowali za 970 za tone.

pawel74    0

Ja miałem zakontraktowany i dostałem 1300zł a sąsiad miał niekontraktowany ale miał mało 3.5t to mu powiedzieli że za to że nie był kontraktowany to 20zł mniej dostanie na tonie :(

A z drugiej strony pomyśl logicznie po co by kontraktować jak sie mniej by dostało od tego co ma zakontraktowany. :)

Kontraktuje sie poto aby Elewator miał 100%-tową pewność że w tym roku odwieziesz tam rzepak i nie rozumiem czeku w związku z tym miałbyś dostać mniej pieniędzy od tego co nie kontraktował.

Daniel215    0

Jakie są teraz ceny rzepaku i czy ktoś wie jak sie ukształtuje cena na tegoroczne żniwa ;)

martin16245    1

czy kurs walut wplynąl jakos na cene rzepaku? A moze ma ktos linka do gieldy matif? Ciekawe co tam slupki pokazują? Piszcie tez aktualne ceny, oraz przewidywania. Czy sprzedajecie czy trzymacie do zniw?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?

- KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez BIGAGRO
      Rzepak ozimy Minerva (j.s. na 3 ha)

Cena: 799.00zł z VAT
      Pakiet 5 j.s. cena za j.s. 759 zł (+premia 100 zł do 5 j.s.)
      Pakiet 11 j.s. – cena jednostki 719 zł (+premia 220 zł do 11 j.s.)

Rzepak ozimy Minerva F1 to odmiana mieszańcowa zarejestrowana w 2013r. Dostępna w 2016 w sieci dystrybucyjnej firmy.

Szczegóły dotyczące tej odmiany >>