tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Bartek933    5394

Na polu nie mam świateł. Kodeks drogowy a dobra praktyka rolnicza to dwie odrębne sprawy które nijak porównywać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
4 minuty temu, Bartek933 napisał:

Na polu nie mam świateł. Kodeks drogowy a dobra praktyka rolnicza to dwie odrębne sprawy które nijak porównywać

Szczerze przyznam że ciekawe podejście. Tylko zastanawiam sie jak temat bedzie sie miał w praktyce i bliżej wysiewu azotu. Czy kazdy bedzie czekał czy bedzie olewał przepisy. No i pytanie jakie bedą kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

U mnie ludzie nie siali przed 1 marca do tej pory bo jeździli samochodem z agencji jednego roku i kontrolowali. Kara jak zawsze zpier..... ileś tam procent dopłat. A myśle ze bedą latać i szukać bo naszemu rządowi kasy brakuje na te wszystkie +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi118 napisał:

Pryskać czy przymrozek ją zniszczy?

Zależy ile jej jest, podczas przymrozków się nie rozmnoży i powoli zniknie. żeby ją wymrozić szybko temperatura musiałaby gwałtownie spaść, ponieważ ze spadkiem temperatury uodparnia się na mróz i w styczniu potrafi wytrzymać -10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
9 godzin temu, Bartek933 napisał:

W soboty też jeżdżą?

Nie wiem. Upierasz sie przy swojej teorii i tyle. Kolego nawet nie musi Ci podpierodlic sąsiad. Nie wiem czy wiesz ale ogólnie w mieście nie mogą patrzeć na rolników bo susza-kasa, dopłaty-kasa,modernizacja-kasa. Twierdzą ze nic nie musisz robic a kasę płynie szerokim strumieniem. Mnie akurat jak woziłem obornik podje.... małżeństwo z Konina. Jechali akurat ta droga gdzie jeździłem  zrobili zdjęcia i w poniedziałek cała dokumentacje zanieśli do mojej gminy. Pech chciał ze jak skończyłem to drogę uprzatnąłem i nie mieli satysfakcji bo mandatu nie było. Tez była to sobota. Wiec jak bedziesz na polu z rozsiewaczem moze jakiś mieszczuch fotę strzelić i bedzie nie milo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
9 godzin temu, Bartek933 napisał:

W soboty też jeżdżą?

U kolegi z MR była kontrola na polu w niedziele o 17 godzinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Z czego dokładnie? I co kontrolowali?

28 minut temu, przemek28_28 napisał:

Nie wiem. Upierasz sie przy swojej teorii i tyle. Kolego nawet nie musi Ci podpierodlic sąsiad. Nie wiem czy wiesz ale ogólnie w mieście nie mogą patrzeć na rolników bo susza-kasa, dopłaty-kasa,modernizacja-kasa. Twierdzą ze nic nie musisz robic a kasę płynie szerokim strumieniem. Mnie akurat jak woziłem obornik podje.... małżeństwo z Konina. Jechali akurat ta droga gdzie jeździłem  zrobili zdjęcia i w poniedziałek cała dokumentacje zanieśli do mojej gminy. Pech chciał ze jak skończyłem to drogę uprzatnąłem i nie mieli satysfakcji bo mandatu nie było. Tez była to sobota. Wiec jak bedziesz na polu z rozsiewaczem moze jakiś mieszczuch fotę strzelić i bedzie nie milo. 

Tylko zapytałem..


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Tu sie nie ma co spinać itp tylko chodzi o dyskusje, poza tym może jak bedziemy głośniej o tym mówić i pisać to może coś gdzieś dojdzie dalej i wyżej i może do wiosny coś sie zmieni, w co wątpie, ale jeśli ociepli sie dużo przed 1 marca to bedzie problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Każdy robi jak uważa, glupio jest siać nawóz w śnieg, wode czy też na głęboko zamarzniętą glebę. Ale gdy są warunki a nas ogranicza kalendarz.... Ja się elektrykowi w robotę nie wpieprzam bo się nie znam na tym a nam jakiś krawatowiec próbuje rządzić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Przepis ma sens i to nawet głębszy. Można poczytać , dlaczego kategorycznie nie należy wysiewać nawozów azotowych w zimie, daty są dość umowne, ale jak jest przepis to trzeba go przestrzegac, bo kary sa dotkliwe i to chyba na trzy lata do przodu.

Ja się trzymam tych ograniczeń, bo chciałbym, aby moje dzieci i wnuki miały szansę żyć w czystym środowisku.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

W rolnictwie kalendarz jest do niczego potrzebny. Jest listopad i nawet dziś mamy piękna pogode ba obornik, a równie dobrze mogła by byc pokrywa śnieżna. Pierwszego marca może zima trzymać lub być piękna wiosna. To My mamy być profesjonalistami i sami oceniać czy mogę wjechać w pole czy jeszcze czekać na odpowiednie warunki

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

W każdej branży są przepisy, których nalezy się trzymać - czy to takie trudne do pojęcia ? Kierunkowskaz w ciągniku włączam na drodze czy ktoś jedzie za mną/przede mną, czy tez nie, bo taki jest przepis, który ktoś uchwalił. Od tego są zrzeszenia rolnicze, aby takie bzdurne przepisy oprotestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie zrozumiałeś mnie, przepisy są sztywne i robine zza biura. Rolnictwo wiąże się z przyroda i pogodą która jest nie przewidywalna, siejąc nawóz 2marca w nieodpowiednich warunkach możesz zrobić więcej "szkody" niż innego roku 20 lutego. Dlatego to rolnicy powinni sami wiedzieć jak pracować by najmniej szkodzić srodowisku i nie marnować swojej kasy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Od tego masz organizacje rolnicze - związki, izby rolnicze , możesz pójść i przedstawić swój punkt widzenia. Najlepiej sobie ponarzekac na forum ale d*py nie ruszę, prawda ?

Odstrzał zwierzyny od bardzo wielu lat jest regulwoany tak samo datami i myśliwi jakoś z tym żyją, a przeciez sarny nie koca się co roku w tym samym tygodniu, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie spinaj się, nie rozumiem o co masz do mnie problem. Obaj się zgadzamy że nie wolno truć środowiska i marnować nawozu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Problemem nie są tacy ludzie jak @Bartek933

Problemem sa te matoły, które bez kar i mandatów będą sypać, lać i pryskac bez opamiętania, bez terminów, wtedy kiedy IM pasuje, bo sa najmądrzejsi.

Ja też sądzę, że różnica między 28 lutym a 1 marca jest żadna, 28 lutego może być pogoda na zabieg, a od 1 marca deszcz 2 tygodnie. Tyle, że cierpimy kolektywnie za głupotę części rolników, którzy sie nie chcą reformować, kształcić i patrzą tylko na swoja wygodę i w d... mają środowisko i innych ludzi.

O pszczołach i opryskach rzepaku to już nie wspomnę

Edytowano przez jahooo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A dziękuję dziękuję, z miłym i mądrym zawsze warto dyskutować


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

tak czy siak sztywne terminy w rolnictwie powinny nie obowiązywać tylko powinna liczyć się pogoda i koniec, będzie dobra pogoda, rosliny wznowią wegetację a rolnicy będą musieli czekać nie wiem na co aż termin dojdzie? dla mnie to jest bez sensu, rozumiem gdyby była furtka prawna mówiąca o odpowiedniej pogodzie ale jak takiego zapisu nie bedzie to czysty bezsens i mówię tutaj o jesiennym nawożeniu jak i wiosennym

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

z jednej strony - masz rację, z drugiej - ludzie sypaliby bez sensu i potem spory czy była podoga, czy nie było. tak jak z wylewaniem gnojówki - tłumaczenie, że właśnie jechał po pług aby przyorać ale mu się traktor zepsuł i stał tak przez 2 tygodnie a potem się sam naprawił i w sumie to dlaczego się go czepiają

tak się mój sąsiad tłumaczył i w końcu machnęli ręką, a smród gnojówy rozlanej po śniegu rozchodził się po wsi z tydzień, aż mróz ścisnął mocniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Wszystko okej tylko kogo bedzie interesować że jeden z drugim uznał że jest pora na azot i trzeba siać, skoro jest przepis. Bedzie tak jak z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, przekroczysz to zabierają prawko. I tutaj sypnies, przed terminem to bedą konsekwencje kto wie czy nie w zabranie dopłat. Nikogo nie bedzie obchodzić że wg jednego i drugiego jest odpowiedni czas na sypane azotu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Każdy zrobi jak będzie uważał, tyle w temacie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
55 minut temu, koniu napisał:

Wszystko okej tylko kogo bedzie interesować że jeden z drugim uznał że jest pora na azot i trzeba siać, skoro jest przepis. Bedzie tak jak z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, przekroczysz to zabierają prawko. I tutaj sypnies, przed terminem to bedą konsekwencje kto wie czy nie w zabranie dopłat. Nikogo nie bedzie obchodzić że wg jednego i drugiego jest odpowiedni czas na sypane azotu

I to jest właśnie chore i bez sensu. Takie przepisy są chyba tylko dla samych przepisów a nie dla ludzi. Dopłaty stoją praktycznie w miejscu od lat a co rusz jakieś nowe wymagania i obostrzenia.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj