tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

skywalker89    836

A z tym to się zgodzę jak najbardziej,  nawet w najgorszym wypadku kilka takich roślin już robotę zrobi ... Ale w tym roku przynajmniej u mnie każdy ma obsadę aż za dobrą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U mnie 2lata temu był taki rzepak liniowy Jimmy z saatbau obsada planowana około 50-60roślin na m2 lecz po siewie przyszła ulewa i zrobiła się skorupa. Przed zimą obsada wychodziła jakieś 5-25szt. Plon końcowy 3.76t/ha przy 180kg N. 

20170602_194248.jpg

20170414_155914.jpg

20170414_160049.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

druga dawka potasu wysiana na przedwiośniu tylko azot i siarka a potem zniwa  i kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Sugerujecie wiosną sól potasową dodatkowo ? Jakie ilości i kiedy dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

ja nigdy nie dawałem żadnego fosforu i potasu na wiosnę, tylko to co pod korzeń przed siewem. 

Właściwie to po co sypiecie to całe Korn Kali albo Kizeryt na wiosnę? Mniej sypaliście pod korzeń czy jak?

No i druga sprawa, jak zamierzacie rozwiązać temat zakaz sypania azotu do 1 marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
21 minut temu, koniu napisał:

@kamilc017 jakie fungicydy poszły na ten rzepak na jesień i na wiosnę na 1 strzał?

Na jesień 1l Caryx, na wiosnę 0.5l Toprex i na płatek prochloraz + tebukonazol. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja bede sypal korn kali na wiosnę ale to ze względu na niski poziom potasu po zbadaniu gleby, wcześniej zawsze poli 6 400kg na jesień i 4 tony było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Będziecie sypać azot przed 1 marca, czy będziecie sypać zgodnie z przepisami UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

U mnie od kilku lat obowiązuje ten przepis ze azot od 1 marca. Da sie przeżyć tylko gorzej na niższych działkach bo jak nie ma przymrozku to lipa z wjazdem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
22 minuty temu, Bartek933 napisał:

Tu też się zmieniło?

no niestety już na terenie całej polski obowiązuje. Dlatego jestem ciekawy jak każdy będzie podchodził do tego tematu w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja ostatnie 2lata sypałem około 10marca ze względu na pogodę, to wtedy trzymaly przymrozki. Ale tak jak bartek mówi w kalendarz patrzył nie będe jak będzie odpowiedni czas to wjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

pytanie jakie będą konsekwencje w razie kontroli. Dlatego jestem ciekawy czy bedziecie olewać przepisy czy dostosujecie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

A mój jest niby ładny , dobra obsada tylko fioletowy się zrobił, przedsiewnie dostał 500 kg polifoski 6, później odżywi , a teraz zrobił się fioletowy zastanawiam sie czy go jeszcze czymś nie pojechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

A dawałeś przedsiewnie jakiś azot poza tym co w polifosce ?

Ja dawałem 60-80kg mocznika na  ha

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
2 minuty temu, jahooo napisał:

A dawałeś przedsiewnie jakiś azot poza tym co w polifosce ?

Ja dawałem 60-80kg mocznika na  ha

Nie azotu nie dawałem i tak jest za duży jak na tą porę profilaktycznie ubezpieczyłem bo nie wróżę mu za dobrze przy mrozach bez śniegu 

Edytowano przez Cezar81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

za duży to znaczy? Dowiedziałem się ostatnio od starszego doradcy że rośliny rzepaku w pewnym okresie mają to do siebie że szyjka korzeniowa siedzi nisko, a liście bujają do góry, coś jak walka o światło. Także myśle że nie ma się czym przejmować. W zeszłym roku sam widziałem na jesień rzepaki nie skracane, liście bujne jak skurczybyk i przezimował w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
3 minuty temu, Bartek933 napisał:

Sprawdź korzenie

Sprawdzałem i wszystko ok już sam nie wiem czego się czepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj