hesus37

Members
 • Ilość treści

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

1 obserwujący

O hesus37

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

1036 wyświetleń profilu
 1. Działanie melasy na ziemniaki jest takie samo jak na inne rośliny. Ogólnie odżywia i dostarcza energii, pozytywnie wpływa na kwitnienie i zdrowotność pod warunkiem, że zastosujemy ją na rośliny zdrowe i nie porażone patogenami. W sezonie 2019 udało mi się utrzymać ziemniaki w zdrowotności stosując jedynie mieszankę melasy i nadtlenku wodoru. Dawka melasy 10 kg/ha + nadtlenek wodoru w stężeniu 0,4 %, ilość cieczy roboczej uzależniona od wielkości roślin.
 2. nudzi mi się, upał, pryskać nie można to przeglądam forum i pisze jak coś mnie interesuje
 3. Melasa 40 kg/ha, talerzowanie i są efekty.
 4. Nasi przodkowie lepiej obserwowali przyrodę niż my i procesy zachodzące w glebie, z braku wiedzy naukowej tłumaczyli sobie w inny sposób. I tak powstały przysłowja i tzw. zabobony. Powiedzenie o złych skutkach pracy w ziemi podczas adwentu ma swoje uzasadnienie naukowe,wystarczy mieć odrobinę wiedzy z zakresu mikrobiologii gleby aby ich nie wyśmiewać. A hejt na kogoś, kto kultywuje stare tradycje i zwyczaje jest poprostu śmieszny i świadczy tylko o poziomie hejtującego.
 5. Pamiętajcie ojednej ważnej sprawie, melasa dodana do cieczy roboczej w opryskiwaczu bardzo podnosi ph., trzeba to uwzględnić przy doborze pestycydów. Najlepiej wodę zakwasić, np. kwaskiem cytrynowym do ph. na poziomie 5,5-6,5 w zależności od stosowanego pestycydu.
 6. Popytaj w firmach handlujących paszami
 7. Wg. moich obserwacji zwiększa zawartość cukry ale to jest jeszcze do przetestowania.
 8. Nie wiem jak fasola będzie reagowała jednak nie wydaje mi się żeby zaszkodziło. Przetestowałem melasę w pomidorach, papryce, burakach cukrowych, brokule i ziemniakach.
 9. Zależy na co i w jakiej fazie. Do podlewania rozsady w wielodoniczkach dawałem 2 litry na 1000 litrów wody i to szło na około 120 tyś sadzonek co 3 dni. W opryskach na pomidory dawałen 10 litrów na ha a w fazie dojrzewania 2x20 litrów plus potas. Doglebowo 40 litrów przed talerzówką na resztki. W pomidorach zrezygnowałem z jakichkolwiek odżywek poza melasą i potasem i efekty były świetne.
 10. Nie ma problemu z opryskami bardzo dobrze miesza się w opryskiwaczu.
 11. Weź pod uwagę cenę aminokwasów z jakiejkolwiek firmy i ich skład, większość są to aminokwasy zwierzęce słabiej przyswajalne przez rośliny i do tego bardzo przetworzone poprzez ekstrakcję rozpuszczalnikami. Natomiast melasa zawiera tylko aminokwasy roślinne i kosztuje w granicach 1zł za litr. dodatkowo masz jeszcze wiele innych składników jak choćby cukry (sacharoza, glukoza, fruktoza), które dostarczają energię roślinie. Melasa sprawdza się także jako przylepiec.
 12. cena wychodziła mi około 240 zł/t dostawa do Łomży
 13. ziemia III i IV klasa nawożenie 400 kg soli potasowej 350 polidapu 200 mocznik przed sadzeniem potem pogłównie 250 saletrzaku
 14. w 2017 plon około 50 t/ha, w 2018 30 t/ha bez nawadniania
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj