tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matek89121    2285

1700 ale  musiałem  swój rzepak reanimować po comadzie i zlewnym deszczu co nabiło kilka zlotówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes784    1

Nie jestem ekspertem ale zauważyłem że te przebarwione liście to podgryziony korzeń przez śmietkę i wdała się choroba grzybowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A od kiedy to smietka podgryza korzenie!? Smietka jest na lisciach! Przebarwienia na lisciach to wynik braku dostepnosci fosforu, lub innych pierwiastków! Korzenie atakują drutowce, pedraki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z obserwacj plantacji  widze źe przebarwienia to efekt nierównego wysiewania nawozów, ewentualnie malej jego dawki! sa pola gdzie rzepak jest pasami zielony i przebarwiony, a na poprzeczniakach najwiekszy bo tu jest najwiecej nawozu nasypane!

 

Obecnie mamy zbyt ciepła jesień, malo deszczów  , plantacje siane pózniej sa ladniejsze niź te wczesne, bo rzepak wcześno wysiany zbyt wyrósł i bardzo sie wysilił zbyt wyrastając, i jak widze skracanie nie pomoglo bo było za późno przeprowadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie kojazylem nigdy smietki z tym przebarwieniem, szacun! Pójde sam zobaczyć, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, nikejanek napisał:

No nie kojazylem nigdy smietki z tym przebarwieniem, szacun! Pójde sam zobaczyć, 

Kim trzeba być żeby nauczać innych o rzeczach o których się nie ma zielonego pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mialem zamiaru nikogo nauczać! Sam zaś po moim wpisie dowiedzialem sie ze rowniez smietka moze byc przyczyna przebarwień! Wiec  spokojnie !  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

120181109_112855.thumb.jpg.99cdb4ddeb099fc23d0f39bfb49ac769.jpgnie wyglada mi to na śmietkę20181109_112943.thumb.jpg.2645ce2394574e77d5dbe6085b4163e7.jpgw przekrój jak widć bez zmian120181109_112943.thumb.jpg.990b352daea453a1a5828895151f95b0.jpga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Drugą połowe potasu dawalam na przedwiosniu ale w tym roku idzie na dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10
Jak u was wygląda kwestia ilości liści u mnie niektore rośliny mają 26 liści (te male też liczyłem) siew był 28.08 obsada 35-40 roślin nie wiem czy tyle liści to jest bardziej na + czy -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma problemu z liśćmi o ile są zdrowe. Ważne żeby stożek nie wystrzelił bo wtedy pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    843

Jak nie nakosisz z tych 26lisci 6t to nie wiem... 😄

Ewidentnie coś schrzanione, u mnie dwukrotnie skrócony rzepak ma średnio 8-12lisci.. 

Jakby to były pojedyncze rośliny to ok, a tak to nie wiem, wystarczy się zastanowić ile on musiał zerzreć z tej ziemi żeby tyle liści wyprodukować 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

tylko zazwyczaj taki gigant trafia sie w miejscu gdzie obsada na metrze nie przekracza 20 szt wiec nadrabia jakością a nie ilością 

wystarczy 10-15  dobrze rozwiniętych roślin  na metrze i masz niezły plon

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Ja słyszałem że po zimie 20-25 roślin na metr kw jest optymalne do uzyskania dobrego plonu. Słyszałem to od praktyka, który zbiera regularnie po 4-4,5 t z ha na 4 klasie

Ja posiałem obsadę 50-60 roślin na metr, zobaczymy jak przezimuje.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

tylko kwestia jakich roślin 20-25 roślin po 8-12 lisci czy tych gigantów 20+ ja w przypadku tych gigantów pozostawałbym przy teori ze 10-15 sztuk tez zrobi robotę na 4-4,5 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj