tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    842

z tego co wiem to całe pole było robione 4 razy. Na uschniętych liściach widać martwe larwy i muchy. Także nie było żadnych miejsc na kontrole. 

Juz jeden w tym roku zrobił sobie kontrole 9m x 500m i w piątek przeorał i posiał pszenice.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Ubezpieczaliście swój rzepak? Kobietę na poczcie troszkę poniosło, ja pierwszy raz ubezpieczałem i chyba troszkę przepłaciłem(wrzesień, październik, połowa listopada)

IMG_20181114_204913.jpg

IMG_20181114_201714.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
5 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Litr na dwóch to jest dobry jak jeden nie poje.

Sam ze sobą nie piję to się nie wypowiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
3 godziny temu, koniu napisał:

Ja bym miał dość przy 0,25l. Co do rzepaku dzisiaj widziałem rzepaki z Cruiserem i bez. Siane na jednym polu. Jak moderator zatwierdzi foto to zobaczycie że zaprawa robi swoje przy silnej presji mszyc w tak odległym terminie od siewu.

o jakim cruiserze mówisz? ja miałem atorę zaprawioną cruiserem 70WS 700g/kg tiametoksamu a PX104 zaprawiony z ub.r. jeszcze Lumiposą a wcześniej był criuser OSR ten ma 3 s.a. 

aż się wierzyć nie chce że taka różnica, wszystkie szkodniki zaatakowały? m.in. mszyce, gnatarz, tantniś, śmietka, pchełki? 

tome11 strasznie dużą sumę ubezpieczenia masz, chyba że te 4,5t uzyskujesz to ok.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Ta suma ubezpieczenia to na całe 2,8ha z tego co widzę, ja u siebie mam na 8tys hektar.

Trochę może i drogawo ale tak to jest jak ubezpiecza się na poczcie w niewiadomo jakiej firmie i tylko kawałeczek rzepaku.. o wiele lepiej wychodzi jak się ubezpiecza rzepak i pszenice, u mnie prawie ful pakiet na 25% przy wymarznieciu przy  17ha pszenicy i 11,5 rapsu wyszło z mojej strony do zapłaty 4,6tys..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
52 minuty temu, Tomek90 napisał:

Sam ze sobą nie piję to się nie wypowiem. 

Widać ze nie rozumiesz tego tekstu, o co w nim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
37 minut temu, skywalker89 napisał:

Ta suma ubezpieczenia to na całe 2,8ha z tego co widzę, ja u siebie mam na 8tys hektar.

Trochę może i drogawo ale tak to jest jak ubezpiecza się na poczcie w niewiadomo jakiej firmie i tylko kawałeczek rzepaku.. o wiele lepiej wychodzi jak się ubezpiecza rzepak i pszenice, u mnie prawie ful pakiet na 25% przy wymarznieciu przy  17ha pszenicy i 11,5 rapsu wyszło z mojej strony do zapłaty 4,6tys..

 

taak, wiem że na całe 2,8ha tylko i tak drogo wychodzi, sumę ubezpieczenia mam na mysli tą 19040zł tj plon x cena i to ma duże stąd pewnie cena ale i tak spora, ja mam 3t rapsu po 1500zł i wyszło ok. 90zł/ha dla przezimowania, przymrozków, gradu i ognia

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Ta suma ubezpieczenia to na całe 2,8ha z tego co widzę, ja u siebie mam na 8tys hektar.

Trochę może i drogawo ale tak to jest jak ubezpiecza się na poczcie w niewiadomo jakiej firmie i tylko kawałeczek rzepaku.. o wiele lepiej wychodzi jak się ubezpiecza rzepak i pszenice, u mnie prawie ful pakiet na 25% przy wymarznieciu przy  17ha pszenicy i 11,5 rapsu wyszło z mojej strony do zapłaty 4,6tys..

 

No to płacisz 161zł/ha, a ja 127zł/ha😀😀 Napisz jasno co obejmuje, a nie prawie full pakiet:) Ja tam np nie potrzebuję ubezpieczenia od lawiny czy obsunięcia ziemii, bo takie rzeczy nie występują w moim regionie. Jak widać lepiej ubezpieczać takie kawałeczki niż hektary😀😀

A chodziło mi tylko o to czy dałoby się ubezpieczyć nie na rok, a do 15 sierpnia czyli 9 miesięcy, ale to już w sumie nie ważne... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Dziś widziałem u chłopaka co pierwszy raz ma rzepak rośliny masakra żółto fioletowe, chyba w ogóle nie dawał śmierdzieli żadnych bo takiego w okolicy nie ma. 

42 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Widać ze nie rozumiesz tego tekstu, o co w nim chodzi.

Tak nie rozumiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
36 minut temu, proxy8441 napisał:

taak, wiem że na całe 2,8ha tylko i tak drogo wychodzi, sumę ubezpieczenia mam na mysli tą 19040zł tj plon x cena i to ma duże stąd pewnie cena ale i tak spora, ja mam 3t rapsu po 1500zł i wyszło ok. 90zł/ha dla przezimowania, przymrozków, gradu i ognia

Przecież ostateczna kwota jest w lewym dolnym rogu, a większa kwota u mnie jest spowodowana wyższym plonem i ceną sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dokładnie tak, tylko dużą masz dopłatę hmm ponad 50% ciekawe to jest

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
7 minut temu, proxy8441 napisał:

 

Raczej normalną i wszyscy tak mają, 65%.

:// poprawcie edycję, bo na telefonie, to porażka...

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
4 godziny temu, TOME11 napisał:

No to płacisz 161zł/ha, a ja 127zł/ha😀😀 Napisz jasno co obejmuje, a nie prawie full pakiet:) Ja tam np nie potrzebuję ubezpieczenia od lawiny czy obsunięcia ziemii, bo takie rzeczy nie występują w moim regionie. Jak widać lepiej ubezpieczać takie kawałeczki niż hektary😀😀

A chodziło mi tylko o to czy dałoby się ubezpieczyć nie na rok, a do 15 sierpnia czyli 9 miesięcy, ale to już w sumie nie ważne... :)

No ja tych rzeczy też nie mam, a do fula brakuje mi tylko zastoisk wodnych.. zawsze robiłem ciut taniej, np bez huraganów i ulewnych deszczy, ale w tamtym roku przez deszcze wyłożyło mi trochę pszenice mimo skracania a z tego co doczytałem ubezpieczenie to obejmuje, byłem pewny że od tego też mam ubezpieczone i guzik wyszło ze zgłoszenia, więc uważam że 500zl na całości nie warto oszczędzać..

To jeszcze zależy ile czego, im więcej ha a tym bardziej pszenicy tym lepiej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Pod korzeń dałem 300 kg/ha Polifoski 6 natomiast na wiosnę chcę dać 150 kg/ha Kizerytu i 300 kg/ha Saletry amonowej 34. Czy może lepiej zamiast kizerytu dać saletrosan 26 w ilości 250 kg/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

150 kg kizerytu i 300 saletry i na tym koniec?Jesli tak to zamiast tego kizerytu daj te 300kg saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Ja na pierwszy strzał dam na pewno 400kg/ha saletrosanu, na drugą dawkę saletra około 250kg/ha.

Ale to dopiero po 1 marca 😈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
15 minut temu, hardkor113 napisał:

150 kg kizerytu i 300 saletry i na tym koniec?Jesli tak to zamiast tego kizerytu daj te 300kg saletrosanu

 

11 minut temu, przemek28_28 napisał:

Trochę biedne to nawożenie azotem.

Później jeszcze planuję jedna dawka azotu w postaci Saletry 34 (150 kg/ha).

Oprócz tego dolistne nawożenie mocznikiem i innymi mikroskładnikami.

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Przed chwilą, hardkor113 napisał:

Ja bym dolozyl jeszcze ze 100kg saletry do drugiego nawozenia

 

Ja też bym dołożył, ale też nie chcę iść w nie wiadomo jakie koszta. Dodam, że jeszcze było nawożenie obornikiem około 30 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

zamiast tego nawożenia dolistnego mocznikiem przeznacz tą kase na azot w postaci saletry żeby zwiększyć pierwszą lub drugą dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
33 minuty temu, Fugeo napisał:

Ja też bym dołożył, ale też nie chcę iść w nie wiadomo jakie koszta.

To olej mikro, zostaw tylko bor. Takim pudrowaniem nie zrobisz plonu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj