tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

SawekBraczyk    467

To teraz co zrobić jak w okolicy nie idzie dostać kizeryt ? Mało to popularne u mnie , tylko saletra lub saletrosan + saletra , RSM  . W tym roku u mnie na samym nawożeniu saletrą plon 3,4t/ha . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ewentualnie to każdego zabiegu dodawać po 10kg Siarczan Magnezu 7-wodny i powinno nieco zaspokoić przynajmniej ja tak robiłem. A po żniwach najlepiej wapno magnezowe bo tam jest najtańszy magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Dla rzepaku konieczna jest też siarka dlatego lepiej siarczan magnezu dawać z wiosny posypowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
A co sadzicie o aps czy czyms takim, trzebaby go rozlewac z 300 litrow, nie wiem jaka to ma gestosc fajna opcja jak na wiosne gdzies bedzie do zakupu to na pewno skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Dla mnie porażka, za mała ilość składników i bujać się z taka dawką po polu żeby dostarczyć tej siarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Widzę panowie się nudzą dopiero koniec listopada a w już o wiosenym azocie myślicie naprawdę? Osobiście mówię rsm 32 i wcześniej tania siarka posypowo 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Już 2 msc temu zakupiony. Twoje rozwiązanie mi się podoba, chodź ja lecę saletrosan i rsm 32 na 2 strzał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ja mam lipcowy zakupiony z pod koniec sierpnia 😀

Ja podejrzewam że jak ktoś nie rozgarniety to jeden przejazd Rsms wyjdzie drożej jak takie dwa ale to tylko gdybanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Opryskiwaczem jechać dwa razy haha. Moim zdaniem szukanie ch... do d*py. Sranie z mieszaniem, rozlewaniem. Lepiej dać solidná dawke RSM+S albo saletrosan i po temacie. 

Ciekawe kiedy wyjedziecie z azotem, czy przed 1 marca czy tak jak unia nakuzuje po 1 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamierzam po 1 marca wyjechać z Saletrosanem, za duże ryzyko robić to wcześniej. 2 lata temu poplony  były do 1 października (sobota!), a mimo to reprezentacja z ARiMR przejechała się po kilku gminach porobić fotki czy przypadkiem ktoś za wcześnie ich nie zmulczował. Moi sąsiedzi mieli fuksa, bo swój potraktowali talerzówką, ale naszej gminy do kontroli nie wytypowali. Każdy robi jak uważa, ale w dzisiejszych czasach, gdzie pieniędzy szukają wszędzie, taki wyjazd jest naprawdę niebezpieczny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

No u mnie na wiosce w tym roku ostro kontrolowali poplony. Co jakiś czas jeździli i robili zdjęcia z każej strony pola na którym ktoś miał posiany poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Nie wiem co rozumiecie przez nudzenie się. Ja mam plany na dwa lata do przodu tzn co będę sial po czym jesienią 2019 już teraz. Do tego plan wapnowania, jakie opryski na wiosnę pójdą, gdzie ile nawozu. Nawozy zamówione. Opryski już też zaklepane, czekam tylko na cennik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
2 godziny temu, matek89121 napisał:

będziesz  jeździł 2x  wolniej ni z zwykle i wylejesz nawet 1000

Panie ale jaki sens i skąd tego czasu nabrać. 

 

@koniu wschodnia strona bez problemu raczej, zawsze po pierwszym marca z azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

@Tomek90 jeśli chodzi o możliwość wjazdu w pole to może bez problemu gorzej z przepisami. Z tego co wiem to już obowiązuje w całej PL zakaz sypania azotu przed 1 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj