jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

DTaras    1960
mirro napisał:

3 godziny temu, DTaras napisał:

Taktyka niszczenia konwoju to nic nowego.

Tylko tym razem zginął Polak. Gdyby nie było tam Polaka, przeszłoby jak wiele innych śmierci w strefie.

Ja to wiem, wielu innych to wią... Gdyby mnie rozedźgało w okopie 122 mm to by mój numer z listy skreślili gdyby to był cywil co koparką okop poprawiał to by była wielka tragedia. A to podobne w tamtym rejonie bowiem hamasowcy są tak samo odcięci co prawdopodobni cywile. Jak już wspomniałem - ja jeste jebnięty to inaczej pewne sprawy postrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6474
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Takeda napisał:

Zydzi połączyli metody nazistowskich niemiec i bolszewickiego terroru ZSRR,

Tu się muszę nie zgodzić w ocenie. Żydzi po prostu nauczyli się jednego, Mają wszystko i wszystkich w pi,dzie. Jak spada zainteresowanbie USA tamtym rejonem, to se podkręca temperaturę. A to co się dzieje, to będzie kolejna wojna obronna Izraela, podczas której powiększy swoje terytorium. Taka to już specyfika ich wojen obronnych.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960

A u mnie to samo przy czym same menadżery. Jeden chce stawiać kryte balonem boisko piłkarskie. Drugi będzie kopał zalew...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5596
2 godziny temu, jahooo napisał:

tak, i tacy optymiści biorą na kredyt dodatkowe tony nawozu, urośnie im tona więcej, którą potem muszą oddac w żniwa po złodziejskiej cenie aby spłacić kredyt, bo termin goni

w ten sposób wyprodukowali gratis dodatkowa tone zboza, którą łyknęły koszty

przy cenie saletry 2000 z/tona ta dodatkowa tona nawozu może być równowartością tych 200kg saletry, które radzisz dosypać plus koszty paliwa , naprawdę zarobek po uj.....

Czy wszyscy się kredytują? Oj mam obawy że kredytujących się jest mniejszość,  przynajmniej patrząc na mój rejon. Oczywiście biorą na dłuższe płatności od dystrybutorów więc też jakieś koszty finansowania są. Co do kalkulacji - dziś pytałem o saletrę w Polishagro 1400 pln netto import Uzbekistan. Polska 1490 ale dziś mają być nowe cenniki i spadki cen. Oczywiście całe auto. Jeśli zakładasz pszenicę po 500 pln to cyfry się mniej więcej zgodzą więc w najgorszym przypadku wyjdziesz na zero. Jednak patrząc na światową sytuację to ruscy mogą bardziej narozrabiać na upainie, może jakaś susza w Rosji czy USA się przydarzy więc pole do wzrostów jakieś jest bo taniej już chyba być nie powinno. Problemem jest mocny złoty co chyba dlugofalowilo się nie zmieni. Tak czy owak to moim zdaniem warto podjąć trochę ryzyka i zrobić w pełnej technologii. Kto robi dziadostwo ten będzie mieć dziadostwo 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Jak tam przed niedzielnym wyborami

P0pieracie

gaz - pała i uchwała ? 

Dużo na radnych i burmistrza u was?

Wiesz już na kogo glos oddasz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    382
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Agrest napisał:

Rysiek. Teraz wybory mają jedynie znaczenie czy inna pajęczyna okolicę obsiądzie.

Pała i uchwała idzie z góry.

 

Ważne by w euroburdelu trochę namieszać

W wyborach do PE jest tylko jedno wyjście bo czy PiS czy Po będą mieć 2 czy 3 europosłów mniej to i tak rządzą Niemcy i trzeba chociaż trochę namieszać bo wiele się nie da w tych czasach jest tylko jedna opcja wiecie o kogo chodzi...

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3219
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, mirro napisał:

U mnie pojawiło się wiele nowych twarzy do rady gminy. Tylko że nowe, ale nie dla mnie. Wszyscy chcą rozbijać jakiś układ. Dziwntm trafem deklarują się jako prawica z tradycjami. Niestety po większości to oszołomy.

i tym sposobem opisałeś @mirro "całokształt" bo tak jest nie tylko "u Ciebie", tak jest wszędzie. U mnie też ponaczepiane po płotach facjat jakichś dziwadeł znikąd że najbezpieczniej głosować na stare status quo

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15435
16 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Dużo na radnych i burmistrza u was?

Wiesz już na kogo glos oddasz?

 

U nas wójt

Tak na obecnego wójta z psl

Na radnego gminnego bezpartyjnego

Do P0wiatu na obecnego z PSL 

A do sejmiku na kogoś z pis

Wójt i radny P0wiatu są od lat i muszą zostać bo to dobrzy ludzie 

7 minut temu, MariuszDe napisał:

W wyborach do PE jest tylko jedno wyjście bo czy PiS czy Po będą mieć 2 czy 3 europosłów mniej to i tak rządzą Niemcy i trzeba chociaż trochę namieszać bo wiele się nie da w tych czasach jest tylko jedna opcja wiecie o kogo chodzi...

Tu to tylko z konfederacji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3219
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, MariuszDe napisał:

W wyborach do PE jest tylko jedno wyjście bo czy PiS czy Po będą mieć 2 czy 3 europosłów mniej to i tak rządzą Niemcy i trzeba chociaż trochę namieszać bo wiele się nie da w tych czasach jest tylko jedna opcja wiecie o kogo chodzi...

eee tam; Trump już zajęty a putin ma wyrok w zawiasach i nie spełnia kryteriów ;)

i już poważnie to i tak obaj najwięcej w tej xujni namieszają, już namieszali i końca nie widać że te nasze miernoty co tam z dowolnej z naszych band powysyłamy to se mogą....
tam to i możemy tych co @mirro opisał i cytowałem a i tak nic to nie zmieni bo cały ten eurokołchoz traci podmiotowość sprawczą tylko jeszcze tego nie zauważył

parę much mi się pojawiło w domu po tym wielkanocnym ociepleniu ale zdychają; pewnie nie było zbyt dokładnie wysprzątane przed zimą bo - fakt - remontu z malowaniem nie było i na zeszłorocznej trutce (tej takiej co się maluje po miejscach najczęstszego insektów przebywania a kryptoreklamy nie chcąc nie wymienię z handlowej nazwy) ;)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    382
19 minut temu, Rolnik1973 napisał:

U nas wójt

Tak na obecnego wójta z psl

Na radnego gminnego bezpartyjnego

Do P0wiatu na obecnego z PSL 

A do sejmiku na kogoś z pis

Wójt i radny P0wiatu są od lat i muszą zostać bo to dobrzy ludzie 

Tu to tylko z konfederacji

Właśnie ich miałem na myśli.Tak się zastanawiam po tym co się stało czy Braun nie miał racji?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3219
Napisano (edytowany)

ależ oczywiście że miał tylko Braun jest taką formą przekazu która zabije każdą treść jaką sobą niesie

i ja podejrzewam że jest to jego świadomym i najprzewrotniej z możliwych realizowanym celem a tylko podejrzewam bo na aż takiego bystrzaka to on nie wygląda

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3065
1 godzinę temu, 12Pafnucy napisał:

Dużo na radnych i burmistrza u was?

Wiesz już na kogo glos oddasz?

 

ciekawe czym chwali sie taki burmistrz od ktorego w pare lat ucieklo 10 % mieszzkancow ??

wojt-3 kandydatow

radni po 4..czy3 na jedno miejsce


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
20 minut temu, jacus napisał:

ciekawe czym chwali sie taki burmistrz od ktorego w pare lat ucieklo 10 % mieszzkancow ??

Może tym że w sąsiedniej 12 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8566
23 godziny temu, jacus napisał:

wpisz oblas kielecka priwislanskiego kraju i popatrz na mape 

Nie interesuje mnie jaka nazwa była tu 150 lat temu, ważne to co jest teraz, co do lustra to chyba cię na niego nie stać bo nie masz gdzie zobaczyć swojej gemby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3065

150 ?? cos slabo z historia i liczeniem ..

to dobry argument.. pewnie po sasiedzku 20 % .

u nas ledwo 8 .tylko na plusie.. ze 2 wsie w okolicy to beda niedlugo wieksze od kocka..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7674
Napisano (edytowany)

Podkarpacka Oszukana Wieś . Zdziwiona.

Zobaczyli  jak jedzie kapitał na Ukrainę , kapitał nie ma granic .

Wzmożony transport maszyn rolniczych przez przejścia graniczne w Medyce i Korczowej.

Nie podoba się to nich się nie patrzą .

https://www.facebook.com/watch?v=868892648327232

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9287
2 godziny temu, Ulman napisał:

Czy wszyscy się kredytują? Oj mam obawy że kredytujących się jest mniejszość,  przynajmniej patrząc na mój rejon. Oczywiście biorą na dłuższe płatności od dystrybutorów więc też jakieś koszty finansowania są. Co do kalkulacji - dziś pytałem o saletrę w Polishagro 1400 pln netto import Uzbekistan. Polska 1490 ale dziś mają być nowe cenniki i spadki cen. Oczywiście całe auto. Jeśli zakładasz pszenicę po 500 pln to cyfry się mniej więcej zgodzą więc w najgorszym przypadku wyjdziesz na zero. Jednak patrząc na światową sytuację to ruscy mogą bardziej narozrabiać na upainie, może jakaś susza w Rosji czy USA się przydarzy więc pole do wzrostów jakieś jest bo taniej już chyba być nie powinno. Problemem jest mocny złoty co chyba dlugofalowilo się nie zmieni. Tak czy owak to moim zdaniem warto podjąć trochę ryzyka i zrobić w pełnej technologii. Kto robi dziadostwo ten będzie mieć dziadostwo 

Nie mówię, że nie warto podjąć starań, ale u mnie stabilny plon na moich glebach to 5-5,5t, a sypanie więcej nawozu to loteria, bo równie dobrze może spowodowac spadek plonu do 4,5t. Dlatego celuję w 5t a w dobrym razie zbiorę 6t, a nie sypię na 6 aby zebrać 4,5.

Dużo się może zdarzyć, równie dobrze może się nic nie wydarzyć i w żniwa będzie pszenica po 500, bo handlarze zechca zrealizować zyski w wydanych na kredyt nawozów.

U mnie saletra z kazachstanu po 1600 brutto, a potencjał ziem nie pozwala na wielkie szaleństwa, może gdzieś na 1 czy 2 klasie warto zaryzykowac licząc na dobrą pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4650

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „ZNANY JESTEM z TEGO, ŻE MAM GEST. 20 GROSZY DEMOTYWATORY.P 20 groszy! Tyle jesteś dla niego niego wart człowieku! Trzaskowski dał potrzebującej 20 groszy, a sam kupił 4 ciastka za 44 zł”


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313

Rolnicy puszczają oko na Konfederację a i tak zagłosują przeciwko PISowi na zielonych czyli na czerwonych PO , TD , SLD . 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2083

Minister Kierwinski w Expres Biedrzyckiej se.pl

"Mamy coraz więcej prób nielegalnego przełamania granicy polsko-białoruskiej i wtargnięcia na terytorium Polski. Nikt nie ma wątpliwości, że szlak migracyjny przez Białoruś do Polski to sztuczny szlak wytworzony przez służby białoruskie. Rozpoczynamy proces wzmacniania zapory za granicy: więcej elektroniki, optoelektroniki i specjalne zabezpieczenia. Musimy to zrobić, ponieważ ten proceder instrumentalizacji migracji będzie z nami przez wiele lat".

jakiej zapory s......yny? tej co nigdy nie powstanie, jest niepotrzebna i przeciwko budowie, której głosowaliście? 🤮

przecież, jak mówił tusk "“To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. I nie trzeba robić tak obrzydliwej propagandy, wymierzonej w migrantów, bo to są ludzie, którzy potrzebują pomocy.” 

to straż graniczna już nie jest mordercami co zakopują migrantów w lesie? 

to jest szczyt k........estwa, takie podłe kreatury teraz rządzą polską

tylko co powiedzieć o tych co im wierzą i na nich głosują? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5596
8 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

U nas wójt

Tak na obecnego wójta z psl

Na radnego gminnego bezpartyjnego

Do P0wiatu na obecnego z PSL 

A do sejmiku na kogoś z pis

Wójt i radny P0wiatu są od lat i muszą zostać bo to dobrzy ludzie 

Tu to tylko z konfederacji

Jak to na PSL? Toż to są postkomuniści wywodzący się z ZSL, złodzieje i zdrajcy co z Tuskiem Polskę niszczyli i ty chcesz na nich głosowac?

8 godzin temu, MariuszDe napisał:

Właśnie ich miałem na myśli.Tak się zastanawiam po tym co się stało czy Braun nie miał racji?...

Braun ma bardzo dużo racji ale niestety durny lud zazwyczaj umie powiedzieć to co galan wczoraj - Braun to wariat bo coś tam z gaśnicą ale jak się dopytać z czym się konkretnie nie zgadza,  to wychodzi ze nie wie o co mu  chodzi. Zasada jest taka sama jak w przypadku PISekty i TVNu - nie wiedzą co powiedzieli w TVN ale wiedzą że kłamali. 

6 godzin temu, galan99 napisał:

Podkarpacka Oszukana Wieś . Zdziwiona.

Zobaczyli  jak jedzie kapitał na Ukrainę , kapitał nie ma granic .

Wzmożony transport maszyn rolniczych przez przejścia graniczne w Medyce i Korczowej.

Nie podoba się to nich się nie patrzą .

https://www.facebook.com/watch?v=868892648327232

a tobie co dziś znowu dolega?

2 godziny temu, Roman176 napisał:

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „ZNANY JESTEM z TEGO, ŻE MAM GEST. 20 GROSZY DEMOTYWATORY.P 20 groszy! Tyle jesteś dla niego niego wart człowieku! Trzaskowski dał potrzebującej 20 groszy, a sam kupił 4 ciastka za 44 zł”

Skąd wiadomo że dał 20gr, skad wiadomo że zapłacił 44 pln za ciastka ? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4650
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Skąd wiadomo że dał 20gr, skad wiadomo że zapłacił 44 pln za ciastka ? 

zapytaj ich . dobrze ze masz klawiaturę bo z głupoty nie boli cię pysk z głupiego kłapania  ... 3 sec 

https://www.fakt.pl/polityka/rafal-trzaskowski-dal-potrzebujacej-20-groszy-a-sam-kupil-4-ciastka-za-44-zl/gk1py84 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5596

ano właśnie....... nie zdarzyło ci się nie mieć gotówki w kieszeni a płacić kartą? A  może ty karty nie masz żebyś wódy nie mógł bez umiaru kupować?  

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4650

możesz sobie wyciągnąć gdzie płaciłeś do 200zł 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj