Kowalsky30

Dopłaty bezpośrednie 2024

Polecane posty

Maniaks    9

 

Dnia 20.03.2024 o 11:48, Gaja7 napisał:

Witam, czy wnioskując pierwszy rok o płatność młodego rolnika (MRO) we wniosku trzeba podawać dane męża czy zaznaczyć samodzielne prowadzenie działalności?

Najlepiej zaznaczyć, że samodzielnie. Nie będzie trzeba składać dodatkowych załączników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

niby tak, i z automatu dodatkowa dopłata dla młodych rolników, ale jak będziesz chciała jakieś wnioski modernizacyjne złożyć to już męża nie schowasz. jeśli wyjdzie, że kiedyś składał wniosek o dopłaty to kasa będzie do zwrotu

a załączniki to żaden problem, nie jakieś z kosmosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    463

Zmiany w zakresie Płatności ONW:

Od 2024 r., zwiększone zostały stawki płatności na obszarach ONW typ górski i podgórski dla rolników posiadających zwierzęta trawożerne.

  • na obszarach strefy II ONW typ specyficzny tzw. podgórskiej ze zwierzętami, ze stawki 550 zł/ha do 676 zł/ha,
  • na obszarach ONW typ górski, z 750 zł/ha do 829 zł/ha.
    Ponadto zmniejszony został wymóg minimalnej obsady zwierząt trawożernych uprawniającej do ubiegania się o te płatności z 0,5 DJP do 0,3 DJP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    463

Płatność ONW jest zaznaczana/podpowiadana dla upraw położonych na obszarach ONW pod warunkiem zaznaczenia wnioskowania o tę płatność w zakładce WNIOSEK.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Na stronie arimr jest gdzies zakladka : obszary onw. Wybierasz gmine i ci wyskakuje czy jest i jakie to onw.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Dzięki, czyli do działek sąsiadujących z moimi już się onw należy bo inna gmina/powiat/obręb. No i gdzie tu sprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
11 godzin temu, damian12345 napisał:

Dzięki, czyli do działek sąsiadujących z moimi już się onw należy bo inna gmina/powiat/obręb. No i gdzie tu sprawiedliwość?

Gdzieś rozgraniczenie musi być, tak to by przez całą Polskę wzdłuż i wszerz ciągnęli jednakowe strefy, bo komuś granice przed jego polem zrobili. To tak samo jak ze świadczeniami socjalnymi, jak jest granica na np.1520zł dochodu na głowę, to zawsze się znajdzie taki, co ma 1525 i powie, że to nie sprawiedliwe. Tyle, że tak samo byłoby przy pułapie 1600zł, bo grupa o dochodach 1610zł stwierdzi, że poszkodowana i tak bez końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
6 godzin temu, lukasz222 napisał:

Gdzieś rozgraniczenie musi być, tak to by przez całą Polskę wzdłuż i wszerz ciągnęli jednakowe strefy, bo komuś granice przed jego polem zrobili. To tak samo jak ze świadczeniami socjalnymi, jak jest granica na np.1520zł dochodu na głowę, to zawsze się znajdzie taki, co ma 1525 i powie, że to nie sprawiedliwe. Tyle, że tak samo byłoby przy pułapie 1600zł, bo grupa o dochodach 1610zł stwierdzi, że poszkodowana i tak bez końca

W niektórych socjalach jest chyba złotówka za złotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Być może, od lat już się tym nie interesuję, wiem, że bodaj do zasiłku rodzinnego była kiedyś sztywna granica i właśnie narzekanie na niesprawiedliwość, bo ktoś miał o 10 czy 20 zł wyższe dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

dość intuicyjnie zrobione. zrobiłem sobie wstępny wniosek na ten rok i nei miałem zadnych problemow.  Nie wiem czemu po ponownym zalogowaniu na polach gdzie planuję soję wrzuciło mi uprawe ekologiczną. Trzeba na to uwazać chyba bo kazde pole musiałem odznaczyć tą opcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    463

@Celownik07 to oświadczenie o tytule prawnym do dzierżawionych działek jest obowiązkowe?  Ja nawet w zeszłym roku nie robiłem tego, a mam przypadki gdzie rodzic bierze dopłaty i gospodarzy, choć formalnie przekazali ziemię dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

nie wydaje mi sie ,dopóki 2osoby nie złoży wniosku na tą samą działkę i wyjdzie to podczas kontroli krzyżowej. nie mam przypadków dzierżaw takich "oficjalnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    463

Tytuł prawny to też na gębę. Żeby tylko brak tego oświadczenia nie rodził konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    463
Napisano (edytowany)

Czytałeś w instrukcji? Grunty do których nie posiadasz tytułu prawnego też musisz zadeklarować w ewniosku (ich użytkowanie), tylko nie wolno zgłaszać do płatności. Taki haczyk chyba na posiadaczy, aby nie mogli tego zgłosić do dopłat. Tak mi się wydaje

Edytowano przez Kowalsky30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
Napisano (edytowany)

i tak to robią i robić bedą jak jest obopólne przyzwolenie.

teraz mnie jedno zastanowiło: mam przypadek że baorek pozbierał ziemie z okolicy - jedna przy drugiej, miedze zaorał- jest jedno wielkie pole, zasiał jak leci qq a w innych latach rzepak no widać jak wół że uprawia jedna osoba, każdy właściciel ziemi zgłasza swoje do dopłat bo tak sie z baorkiem dogadali (nie płaci dzierżawy), na kontrolach przechodzi, dopłaty wypłacone.

więc i tu pewnie to martwy przepis jak z tym obowiązkowym ubezpieczeniem upraw.

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

I będzie przechodzić do momentu aż będzie wymagane okazanie się fakturą ze sprzedaży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
10 godzin temu, Kowalsky30 napisał:

Tytuł prawny to też na gębę. Żeby tylko brak tego oświadczenia nie rodził konsekwencji

To rodzi tylko problem do działek KOWR  i tu trza składać i miec glejt na to bo zadaja  ...do prywatnych działek wystarczy umowa na gębe albo zwykle posiadanie samoistne   czyli uprawiasz to masz prawo o dopłaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Celownik07

Może wiesz co oznacza w ewniosku w mapach naniesiona warstwa GO2023 ? Przeglądam instrukcję i jakoś nie mogę natrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj