jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

dysydent    3219
9 minut temu, jacus napisał:

chyba na  1 maja.

a to zależy kto wygra dzisiejsze wybory ten se będzie wybierał jakimi świętami swoje wydatki księguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
mirro napisał:

My tu o łaskotaniu szczurów a dziś ważna rocznica.  Właśnie mija 20 lat od obrony City Hall w Karbali. 

A już włączyli w te obchody robotę ludzi co się do ratusza przebijali czy dalej to samo? Tam dla przykładu latało śmigło i wesoło na pokładzie nie mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3219
Napisano (edytowany)

większość do praktycznie wszyscy w Polsce nie wiedzą na jakim kontynencie leży ta Karbala (już nie mówiąc o kraju) zanim w necie nie sprawdzi tak że ... no

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
jahooo napisał:

coraz bardziej się z tym zgadzam

Ty dalej o CPK... Założenie - połączenie kolejowe z największymi miastami do 2,5 godziny. Wniosek z założenia: Największe miasta to: Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Toruń, Ledwo Katowice, na styk Wrocław, Łódź i Radom. Mie to dużo mówi - a Tobie?


Dziś mam mieć 24 stopnie i podejrzewam po ostatnim dolaniu do środy może wjadę z siewem kwiatków... a od środy wraca wiosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3219

ci co potrafili CPK zaprojektować potrafią i nowe "duże" miasta zaplanować i za same plany powypłacają sobie że do końca żywota ich im starczy.
Najlepiej się dyskutuje o nieswoich pieniądzach gdzie maja być utopione a czy coś z tego wyjdzie to się zobaczy.

akurat o CPK ja nie mam pojęcia i nawet nie wiem dlaczego to taki problem polityczny bo platfusy mogą przerżnąć przez ostentacyjne blokowanie kolejne wybory, nawet te dzisiejsze już ich będzie to kosztować sporo straty bo jednak propagandowo wygląda nieciekawie blokowanie infrastrukturalnych projektów bez chociaż podania alternatywy.
W efekcie tych sporów ni jedni CPK wybudują ani drudzy cokolwiek zamiast. Tak to jak urzędasy biora się za projekty biznesowe to później stoją jak jeszcze dziś po komunie niepokończone różne... pokazywałem z resztą przykłady wiaduktów donikąd i podobnych może i potrzebnych ale niedokończonych inwestycji.
Prywatny biznes - nie wiem - jest zainteresowany molochem komunikacyjnym w centrum Polski czy tak sobie? bodaj czy do współdecydowania został przez tych półmózgów państwowych dopuszczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9287

Tu nie chodzi tylko o CPK, ale inne inwesycje, w tym na przykład terminale LNG, które mimo krytyki okazały się całkiem przydatne. Jak widać trzeba mieć odwagę przeciwwstawić się niemcom czy franuzom

Ostatni raport wskazuje, że Gdańsk szybko awansuje wśród europejskich portów w ilości przeładunków, wkrótce może być za mały - ciekawe, co wymyślą niemcy aby to zmienić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3065

lublin ,rzeszow.bialystok ?? tam nie pojada ?? ale radom -chyba po drodze..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3219
Napisano (edytowany)

@jahooo już wymyślili - zielony ład; pod ten absurd można wszystko podpiąć i zablokować

z resztą - teraz wszystkie projekty inwestycyjne państwowe zdechną z głodu bo pieniądze na nie zaplanowane wylądują w jankeskich koncernach zbrojeniowych a to z kolei kacap załatwił tak że cokolwiek sensownego w Polsce ma swoich wrogów ze wszystkich stron i dla tego Polska wymiera bo owi wrogowie są bardziej skuteczni

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
jacus napisał:

lublin ,rzeszow.bialystok ?? tam nie pojada ?? ale radom -chyba po drodze..

Do Warszawy ok ale na Baranów sprawa raczej się skomplikuje.


jahooo napisał:

Tu nie chodzi tylko o CPK, ale inne inwesycje, w tym na przykład terminale LNG, które mimo krytyki okazały się całkiem przydatne. Jak widać trzeba mieć odwagę przeciwwstawić się niemcom czy franuzom

Ostatni raport wskazuje, że Gdańsk szybko awansuje wśród europejskich portów w ilości przeładunków, wkrótce może być za mały - ciekawe, co wymyślą niemcy aby to zmienić ??

Aaa ten gaz do LNG już przysłali z USA? Z tym terminalem jest jak z CPK - wszystko zarąbiście tylko gdzie jest dodatkowa infrastruktura? Dopiero się robi - projektuje. To trzeba regazyfikować i opylić jak najprędzej a z tym problem jest. Ile to już lat? Dlatego to całe CPK jest w istocie lotniskiem dla miasta Warszawa i jeszcze wiele lat będzie. Tak to trzeba nazwać i tak wybudować. Zaprojektować marzenia można rozmaite. Realizacje mają to do siebie, że kolidują z planami lokalnymi i raczej włączenie tego lotniska do obiektów strategicznych ma na celu zepchnięcie lokalnych inicjatyw na śmietnik. Poza tym, jak wspomniałem wcześniej, istotą CPK będzie przejęcie pasażerów z lokalnych, malych lotnisk bo zatrzyma ich rozwój i skutkiem tego i planów kolejowych będzie mi jeszcze bliżej do Berlina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9287

Budowniczowie Gdyni tez mieli marzenie, po co to było budować, jak był Gdańsk, wprawdzie niemiecki, ale był?

Trzeba mieć odwagę porwać się na coś wielkiego i to zrobić, a pieski zawsze szczekają

Niemcy w tej chwili starają sie storpedowac nasz atom, CPK, terminal kontenerowy i wiele innych inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6474
1 godzinę temu, DTaras napisał:

A już włączyli w te obchody robotę ludzi co się do ratusza przebijali czy dalej to samo? Tam dla przykładu latało śmigło i wesoło na pokładzie nie mieli...

No właśnie jeszcze nie włączali. Ogólnie jest jakaś, taka atmosfera wstydu albo zażenowania. Widzę że wręcz uczestnicy tej walki powinni się wstydzić, że przeżyli i postapili zgodnie ze słowami gen Pattona "Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci skurwiele umierali za swoją".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9287
5 minut temu, mirro napisał:

No właśnie jeszcze nie włączali. Ogólnie jest jakaś, taka atmosfera wstydu albo zażenowania. Widzę że wręcz uczestnicy tej walki powinni się wstydzić, że przeżyli i postapili zgodnie ze słowami gen Pattona "Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci skurwiele umierali za swoją".

to jest lekcja wstydu dla kilku wojskowych i dlatego starają się sprawe przypacykować, by nikt o niej za bardzo nie pamiętał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6474
1 godzinę temu, dysydent napisał:

ci co potrafili CPK zaprojektować potrafią i nowe "duże" miasta zaplanować i za same plany powypłacają sobie że do końca żywota ich im starczy.

O właśnie i to jest dla mnie jakiś argument. 

1 minutę temu, jahooo napisał:

to jest lekcja wstydu dla kilku wojskowych

Ale dla tych co jednak musieli walczyć i zabijać pierwszy raz w życiu, bo ktoś ich jednak tam wysłał jako misję humanitarną, to jednak szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9287
4 minuty temu, mirro napisał:

O właśnie i to jest dla mnie jakiś argument. 

Ale dla tych co jednak musieli walczyć i zabijać pierwszy raz w życiu, bo ktoś ich jednak tam wysłał jako misję humanitarną, to jednak szacunek.

ale wstyd dla kilku ludzi wyżej, że to wszystko tak się rozegrało , w dodatku było dłuższy czas embargo na mówienie o tym zdarzeniu, bo dla pewnych osób jest to niewygodne, a wiadomo, że ci wyżej mają większe możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25871

Polska się rozwija . Pieniądze z KPO idą strumieniem. Chyba w myśl zasady że te pieniądze mają nas zadłużać i uzależniać widzę masowe inwestycje w doświetlanie pól przy DK 79. Zające będą szczęśliwe. Podatnik ucieszy się ze wzrostu podatków. Niemieckie elektrownie zwiększą produkcję prądu z węgla brunatnego, a nasze elektrownie z niemieckiego pelletu

 

O take Polske nam chodziło , o take inwestycje🤣🤣🤣

Brawo. Zadłużyć się na coś co będzie generowało tylko koszty w przyszłości a nie przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki.

Zielony ład, ty obywatelu oszczędzaj redukuj, my zwiększymy emisję zanieczyszczeń, zużycie energii i wystawimy Ci rachunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6474
1 minutę temu, jahooo napisał:

bo dla pewnych osób jest to niewygodne,

Ale zobacz, Kaliciak to już pułkownik. Na WAT przez ostatnie lata próbował trochę uwojskowić podchorążych. Jedni mieli mu to za złe, ale innym sie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
mirro napisał:

No właśnie jeszcze nie włączali. Ogólnie jest jakaś, taka atmosfera wstydu albo zażenowania. Widzę że wręcz uczestnicy tej walki powinni się wstydzić, że przeżyli i postapili zgodnie ze słowami gen Pattona "Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci skurwiele umierali za swoją".

Ja tam się zboczeńcami nie przejmuję - póki nie włażą mi na podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3065
52 minuty temu, jahooo napisał:

Budowniczowie Gdyni tez mieli marzenie, po co to było budować, jak był Gdańsk, wprawdzie niemiecki, ale był?

Trzeba mieć odwagę porwać się na coś wielkiego i to zrobić, a pieski zawsze szczekają

Niemcy w tej chwili starają sie storpedowac nasz atom, CPK, terminal kontenerowy i wiele innych inwestycji

taki przyklad gdyni jest wyznacznikiem najwyzszego stopnia glupoty...

stan nad przepascia i zrob cos wielkiego-np.wielki krok naprzod


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9287

Nie można było wszystkich uziemić, ale zauważ, że gdyby nie film o tym, 99% społeczeństwa nawet by nie skojarzyło nazwy miejscwości, całkowita terra incognita w mediach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
jahooo napisał:

Budowniczowie Gdyni tez mieli marzenie, po co to było budować, jak był Gdańsk, wprawdzie niemiecki, ale był?

Trzeba mieć odwagę porwać się na coś wielkiego i to zrobić, a pieski zawsze szczekają

Niemcy w tej chwili starają sie storpedowac nasz atom, CPK, terminal kontenerowy i wiele innych inwestycji

Taka ich rola i nasza wobec sąsiadów co się odbywa zresztą. A siła tych protestów podbijana jest jeno prasowymi artykułami, te znów napędzane wyświetleniami... Trzeba mieć odwagę i to zrobić - zgoda. Po harmonogramach jednak widać iż ukończona musi zostać jedynie efektowna część. Gdynia to faktycznie dobry przykład. Porównaj te porty i ich infrastrukturę i dziś. Z tym, że Gdynia miała po drodze jednak dużą wojnę to jest usprawiedliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6474
5 minut temu, jahooo napisał:

całkowita terra incognita w mediach

Bo się założenie misji jako humanitarnej poszło jebać jednego dnia. Narodowi tłumaczono że jedziemy pomagać a nie walczyć. Jakby powiedzieli że jedziemy się trzelać, to różnie mogło być. Z resztą były problemy natury prawnej, co nie zmieniało faktu że większość i tak rozumiała że wody wozić jak na Golanie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
jahooo napisał:

4 minuty temu, mirro napisał:

O właśnie i to jest dla mnie jakiś argument. 

Ale dla tych co jednak musieli walczyć i zabijać pierwszy raz w życiu, bo ktoś ich jednak tam wysłał jako misję humanitarną, to jednak szacunek.

ale wstyd dla kilku ludzi wyżej, że to wszystko tak się rozegrało , w dodatku było dłuższy czas embargo na mówienie o tym zdarzeniu, bo dla pewnych osób jest to niewygodne, a wiadomo, że ci wyżej mają większe możliwości

Pieprzenie o jakimkolwiek wstydzie to gierki fabularne. Bitwa musi się jakoś skończyć i kończy się w miejscu rozegrania. Późniejsze wspominki generują tylko nangarkhelowe melodramaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3065

byliscie w szoku gdy sie okazalo ze tamtejsi gorale w niczym nie przypominaja tych ze wzgorz golan ??

cos tam slyszalem z ust misjonarza spod swidnika ktory byl na golanie na wyjezdzie zycia.

powalczyliscie, postrzelaliscie i co to nam dalo ?? czy irak jest lepszy niz za sadama ??

na podstawie falszywych oskarzen zatakowalismy kraj ktory na to srednio zaslugiwal.. a skutki dla milionow okazaly sie oplakane.. smierc i zaglada to wynik kowbojskiego ataku.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9287
1 minutę temu, DTaras napisał:

Pieprzenie o jakimkolwiek wstydzie to gierki fabularne. Bitwa musi się jakoś skończyć i kończy się w miejscu rozegrania. Późniejsze wspominki generują tylko nangarkhelowe melodramaty.

sporo osób chciało pozamiatać temat a w  mediach eksponowano tzw "dramat" z ostrzelaniem wioski z granatnika

komu to miało służyć i w jakim celu tak zrobiono ? ja mniej więcej wiem, tylko zastanawiam się, czemu nasza armia na to poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj