jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

dysydent    3220
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Ale to pod jednym warunkiem, jak będą grzeczni ... A jak nie to przepadek portu na rzecz naszego kraju xD 

taa, i przyjdzie jakie co pisopodobne i jakimi obajtkopodobnymi kreatrurami fuchy zarządcze pooobsadza?
niedoczekanie
se niech nasz za swoje wybuduje i od miast reszty Hanzy poduczy jak się na marżach zbożowych siłę własną i własnego kraju buduje.
Urzędasowi choćby i naszemu choćby i ukraińskiego majątku pod zarząd szkoda bo rozpi..oli jak to urzędas tylko do tego zdolny co upaństwowić i zniszczyć.
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3628
1 minutę temu, galan99 napisał:

Polska nie ma nic do zaoferowania . Biznes musi zarabiać wiec w czym problem jest .

Nie każdy chce jeździć i zapieprzac na pana w Italii 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, dysydent napisał:

se niech nasz za swoje wybuduje i od miast reszty Hanzy poduczy jak się na marżach zbożowych siłę własną i własnego kraju buduje.

To raczej w naszym kraju nie możliwe jak inwestycją dziesięciolecia nazywa się przekopanie rowku przez mierzeję xD 

A na czele największej państwowej spółki obsadza się złodzieja ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7674

Sory taki mamy klimat , w Polsce nie ma nic . Jest tylko nazwa Polska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3220
1 godzinę temu, 12Pafnucy napisał:

Tak odbiegając od Panów tematu...

Gdzie się podział @hubertuss ?

pewnie se elektryka kupił (tak zachwalał) i teraz nie ma na neta xD

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3628
Przed chwilą, galan99 napisał:

Sory taki mamy klimat , w Polsce nie ma nic . Jest tylko nazwa Polska .

O ty Niemcu ty ....twuuuu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25876

Wczoraj pisał w temacie zakupu działki z kowr przez miastowych

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3628
Przed chwilą, dysydent napisał:

pewnie se elektryka kupił (tak zachwalał) i teraz nie ma na neta xD

Podejrzewam że jakiś ban.

Myślałem że ktoś , coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7674
Napisano (edytowany)

Nie twu uuu .

U Sowy padły słowa za rządów PO , że Polska jest tylko na papierze .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3628
Napisano (edytowany)

A tak z ciekawości ..

Czemu za rządów prezesa też jeździłeś robić na swego pana italiana?

Edytowano przez 12Pafnucy
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3220
1 godzinę temu, 12Pafnucy napisał:

Podejrzewam że jakiś ban

raczej nie; Jemu czego jak czego kultury wypowiedzi odmówić nie można i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek po za dopuszczalne ramy wykraczał a za  naciągane argumenty jeszcze banów zwłaszcza na AF nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7674
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

A tak z ciekawości ..

Czemu za rządów prezesa też jeździłeś robić na swego pana italiana?

Od 2000 roku jadę . Nie mam pana , Pana to ty będziesz miał w Polsce .

Jeden h,,,j mi tam po ile będzie pszenica czy 400 zł czy 1600 zł .

Od zawsze tak jest , są lepsze i gorsze lata .

 

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3628
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, dysydent napisał:

raczej nie; Jemu czego jak czego kultury wypowiedzi odmówić nie można i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek po za dopuszczalne ramy wykraczał a za  naciągane argumenty jeszcze banów zwłaszcza na AF nie dają

No no moim zdaniem te granice kultury znacznie przekracza.

A mniejsza.

Patrzyłem to faktycznie jest jakiś jego post i tylko reakcje...mógł któryś mod też mieć dość jego insynuacji i moderację nałożyć.

2 minuty temu, galan99 napisał:

Jeden h,,,j mi tam po ile będzie pszenica czy 400 zł czy 1600 zł .

Egoistą żeś....i tyle...

Nie będę na takich głosował....

Edytowano przez 12Pafnucy
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7674

Rząd Tuska ma to gdzieś Tusk wygrany jest obejmie wszystko tym razem na 90 % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3220
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, 12Pafnucy napisał:

No no m zdaniem te granice kultury znacznie przekracza.

A mniejsza.

ze mną.. ja zastrzeżeń nie mam no ale mnie trudno obrazić, łatwiej zrazić a już broń Boże dla delikwenta rozśmieszyć głupotą no ale za rozbawienie to szkoda tak banować bo coraz mniej dzisiaj powodów do śmiechu

w sumie to nie wszystko czytam i ... no masz rację - mniejsza z tym jak wobec innych i tylko wypowiedziałem się za siebie

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7674
Napisano (edytowany)
12 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Póki co, to sam tak głosisz...

Po czytaj komentarze , ludzie są dumni z Tuska . W biznesie nie ma granic państwowych jako Polska nie ma nic . PiS skończony teraz Era nastała na wiele .wiele lat , nikt mu nie zagraża . Tak jest wola ludzi , jak to powiadali tu obecni na forum ile to mają w Sejmie ?.

Rolnicy w tym razem się nie liczą nie mają nic do powiedzenia .

Rolnicy sobie nagrabili u Tuska , chcą odwołania rządu nie spodoba się  Tuskowi .

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „...kiedy dziadek chroni wnuczkę lepiej niż armia ochroniarzy.”

https://www.facebook.com/photo/?fbid=445626298022400&set=a.233575262560839

 komentarze .

https://www.facebook.com/photo/?fbid=445210181397345&set=a.233575262560839

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i dziecko

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006
4 godziny temu, dysydent napisał:

jaką zwyżkę plonu daje kilogram nawozu i reszta to zimnokalkulacytjne wyliczenia prostej żeby nie rzec - prostackiej matematyki
jedyne z czym się zgadzam to kredytowanie w sytuacji przewidywanego pogorszenia koniunktury no i - ale to już zawsze aktualne - nie wychodzenie po za optima z żyłowaniem plonów bo efektywność nawożenia spada wraz ze wzrostem ponad owe optima

Jak sobie Twoje wpisy kojarzę to Tobie nie muszę w tłumaczeniu do prostactw obliczeniowych się posuwać bo potrafisz takowe w pamięci
albo coś robimy dobrze albo nie róbmy tego wcale i skoro już posiane, przezimowało to co? teraz zaorać? nie dość że niskie ceny to jeszcze niski plon?
Już to co jest dociągnąć w miarę możliwości do zbiorów sensownie a jeśli reagować na koniunkturę to już na poziomie ustalania struktury zasiewów i tu rzeczywiście bezwładność owczego stada widać po polach i tutaj jeśli czujesz się na siłach doradzać co zamiast ... ? no właśnie - czujesz się na siłach? :)

wcale nie prześmiewczo pytam  bo rzeczywiście potrzebne pomysły wszelakie na zmieniające się warunki rynku a czy one sensowne czy nie (te pomysły) to już niech każdy ocenia sam na własne ryzyko.
W mojej okolicy pojawiło się dużo farm fotowoltaicznych które już id w dziesiątki hektarów; to tak na przykład
(Znajdę to podrzucę fotki a nie znajdę to słowo musi wystarczyć)

Pisałem jedynie o bezmyślnym  wyrzucaniu kasy w postaci niedopasowanego nawożenia w obliczu prawie pewnego braku zysku .A co do farm to blokowanie setek ha przed konkurencją a postawienie farmy to dwie różne sprawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3220
1 godzinę temu, PRZMAS19821982 napisał:

,"Węglowy potentat buduje największą elektrownię na świecie. Wielkości Singapuru"

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Weglowy-potentat-buduje-najwieksza-elektrownie-na-swiecie-Wielkosci-Singapuru-8715609.html

a'propos energetyki to o wiele ciekawsza wrzutka z polskiego punktu widzenia
https://www.money.pl/gospodarka/ukrainski-oligarcha-stawia-na-polske-kupil-juz-magazyn-energii-7012478059354720a.html

no to kto ma w końcu gdzie inwestować? Polacy na Ukrainie czy Ukraińcy w Polsce?
po kilku dekadach rządów popisu nawet własnych inwestorów takiej klasy nie mamy? coś nie tak z tymi rządami skoro już nawet ukraiński kapitał wygrywa z polskim
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, jacus napisał:

 

 

nie czytasz af ?? tu masz asow co na V klasie ,3 miesiace bez opadow wyciagaja 15 ton suchej kukurydzy..

Albo piszę tak jak jest albo nie piszę nic i tego oczekuje od innych a jak to w większości dziecinada gówniarzy to tylko im można współczuć .A z plonami które się zdarzają a plonami stanowiącymi średnią za lata jest różnica  i to te rzutują na ekonomię gospodarstwa .

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3220
Napisano (edytowany)

no to już konsekwentnie skoro "piszesz jak jest" to na jakiej podstawie zakładasz u kogoś wyrzucanie kasy?

1 godzinę temu, v11 napisał:

Pisałem jedynie o bezmyślnym  wyrzucaniu kasy w postaci niedopasowanego nawożenia w obliczu prawie pewnego braku zysku .A co do farm to blokowanie setek ha przed konkurencją a postawienie farmy to dwie różne sprawy 

o dopasowaniu lub nie nawożenia trzeba znać przypadek odrębnego pola każdy z osobna i może któryś z Twoich znajomych u którego masz bezpośredni wgląd popełnia taki błąd ale większość już raczej wie co robi.
a już czy przestrzegać przed przeinwestowaniem w nawożenie czy nie to albo można podciągnąć to pod doradztwo albo "makiawelizm" @Ulmana - a walcie nawozy nad miarę najlepiej na kredyt to nie dość że szybciej będziecie do licytacji i se was wykupię to jeszcze z kilkuletnim zapasem nawozów w glebie :D

a o tych farmach nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tą konkurencją to nie wiem czy się zgadzam czy nie

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9289

Wiele osób uparcie wierzy w jakiś cud i wbrew faktom zaprzecza rzeczywistości, to niestety przypadki nieleczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3220
Napisano (edytowany)

ale jakim cudzie piszesz? czy że bez nawozów plon godziwy zbierze czy że i ile by i czego (choćby i tarniny) nie nachodował śrubując koszty nad miarę to wszystko po dwójnasób opłacalnej cenie sprzeda? (no z takimi durniami jak te xujne u władzy to całkiem prawdopodobne bo dopłacą a wykupią xuj wie po co; stąd z resztą ich taka nazwa)

czy tylko "tak ogólnie"? ale to truizm i z tym ni sens dyskutować ani nawet truizmy ot tak bez rozwinięcia pisać ;)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj