Polecane posty

ravoj    1294

Dokładnie, jaki naród taki rząd. Rząd lubi ciemnogród a tylko samemu można się doksztalcić bo szkoła nie uczy życia, tylko uległości. 

  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
13 godzin temu, galan99 napisał:

Ukraina dopiero na drugi rok zbierze 2 razy tyle co tego roku .

A czemu nie 3 albo 5 razy? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Jak wszystkie pola obsieją i dadzą nawożenie  jak na zachodzie , stosują będą zbierać i 5 razy tyle .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
bezbarwny napisał:

25 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Ani czas, ani miejsce.

Oj Kaszlak…to jak napluć na pis, to każde miejsce i czas dobre, ale jak „qrvę” z opresji wybawić, to już nie bardzo? 🤣

Ok, znamy się od lat, więc Ci odpuszczę. 

 

Kiedyś jak byłem młody i głupi (teraz jestem tylko głupi 🤣) starszy koleżka mi powiedział, że ideał kobiety to dama w towarzystwie, gospodyni w domu i k&rwa w łóżku. Jednak aby to uzyskać, trzebaby mieć na raz trzy kobiety w domu. Oczywistym jest fakt że w naszym kręgu kulturalnym żaden przeciętny facet by tego nie wytrzymał. Minęły lata a ja już od dawna mam "pierwsze" siwe włosy. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że ów koleżka (który w tamtym czasie spokojnie mógłby być moim ojcem) miał rację co do ideału kobiety. Więc z dwojga niedobrego wolałbym mieć k&rwę w domu niż złodzieja, po prostu z tej pierwszej byłaby choć jakaś zabawa 🤪. Co się tyczy natomiast obecnej władzy, ja byłem zawsze przeciwko PiSowi, zawsze za PO. Tych drugich traktuję jako obecnie najmniejsze polityczne zło w Polsce jakie jest mi znane. Szymonek mnie politycznie nie kręci, nie ma charyzmy. O Konfie nawet nie wspominam, ultrasi mnie nigdy nie fascynowali.

brodziak81 napisał:

 5 qur na kwadracie to już dochodowy interes😂

A jaka zabawa przy tym gratis 🤣🤣🤣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
galan99 napisał:

Jak wszystkie pola obsieją i dadzą nawożenie  jak na zachodzie , stosują będą zbierać i 5 razy tyle .

 

ale Ty kolego mam wrażenie nie wiesz jak tam rolnictwo wygląda. na Ukrainie jest stosunkowo mało rolnikow po10, 20 czy 50ha. tam wszystkie większe możliwe działki poprzejmowal już dość dawno wielki kapitał i są latyfundia po tysiące hektarow. One już uprawiały na wysokim poziomie i dalej będą uprawiać. Więc potencjału do wzrostu to ja tam wielkiego nie widzę. Co nie znaczy że to co produkują nie może zepsuć rynku i nam zaszkodzić. owszem może i to się dzieje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Nie nie, można wybierać mniejszego zła. Tego co było i zdechło.  Noż cholera, k**wa mać. 

10 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Kiedyś jak byłem młody i głupi (teraz jestem tylko głupi 🤣) starszy koleżka mi powiedział, że ideał kobiety to dama w towarzystwie, gospodyni w domu i k&rwa w łóżku. Jednak aby to uzyskać, trzebaby mieć na raz trzy kobiety w domu. Oczywistym jest fakt że w naszym kręgu kulturalnym żaden przeciętny facet by tego nie wytrzymał. Minęły lata a ja już od dawna mam "pierwsze" siwe włosy. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że ów koleżka (który w tamtym czasie spokojnie mógłby być moim ojcem) miał rację co do ideału kobiety. Więc z dwojga niedobrego wolałbym mieć k&rwę w domu niż złodzieja, po prostu z tej pierwszej byłaby choć jakaś zabawa 🤪. Co się tyczy natomiast obecnej władzy, ja byłem zawsze przeciwko PiSowi, zawsze za PO. Tych drugich traktuję jako obecnie najmniejsze polityczne zło w Polsce jakie jest mi znane. Szymonek mnie politycznie nie kręci, nie ma charyzmy. O Konfie nawet nie wspominam, ultrasi mnie nigdy nie fascynowali.

A jaka zabawa przy tym gratis 🤣🤣🤣.

 

  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Pafnucy12 napisał:

Gmina Leśniowice, kawałek pszenicy wykoszony wilgotność 15,6%. Zapowiada się połowa sierpnia kolejny etap.

Ja to nawet nie myślę wjeżdżać. Dziś dzwoniłem do kolegi co mi kosi od lat, wczoraj próbował usługowo, wilgotność 16-17%.

nexeqadore napisał:

2 godziny temu, aniszek1 napisał:

weź przestań człowieku pier**olić  bo już rzygać się chce od tych narzekań.  Wbij sobie do głowy że nigdy nie było dobrze w rolnictwie i nigdy nie będzie!!! Będzie coraz gorzej. Tu na polskiej ziemi ma być skansen a my mamy pracować u niemca! Ukraina i Argentyna wyżywi Unię.  Myślisz że jak by kto inny był przy korycie to było by inaczej. O takiego. Niezależność Polska została sprzedana za parę srebrników tej pięknej Unii. I jak Unii będzie kazała otworzyć granice to zrobi to pis czy po czy lewica czy jaki kolwiek inny zlepek liter. Przy okazji znajomi się nachapią ich. A rolnik jak zawsze zostanie wydymany. Będzie jadł "szczaw i mirabelki" jak to ktoś powiedział.

Mam takie samo zdanie  co niektórzy myślą że jak PiS przegra to będzie po kłopocie dopiero się przekonają, kto by niewygral będzie mowil ze pisiory zadłużyły i piniyndzy niema i niebedzie,wtedy się dopiero zacznie dojenie

Ale Polak tak myśli gdzieś od 1989 że wygra jakiś polityk nie złodziei i cyk - koniec kłopotów. Nikt nie zdaje sobie racji że mamy za sobą dwa wieki zastoju, tego nie da się odrobić żadną opcją polityczną.

mds212 napisał:

Zgłoś do prokuratury jak wiesz o jakiś i masz dowody. Tylko nie te z TVN 🙈🙈

Tej prokuratury która trzęsie Zero na polecenie Kulawego Karła?? 🤣🤣🤣

Zdzinio napisał:

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/31969-j-k-ardanowski-polscy-rolnicy-zaczynaja-sie-zastanawiac-czy-naprawde-jest-sens-pomagac-ukrainie 5 minut temu, mds212 napisał: A ty kogo popierasz?  Konfederację

Bo??

Lukas3512 napisał:

Gmina Leśniowice, kawałek pszenicy wykoszony wilgotność 15,6%. Zapowiada się połowa sierpnia kolejny etap. 

Ja to nawet nie myślę wjeżdżać. Dziś dzwoniłem do kolegi co mi kosi od lat, wczoraj próbował usługowo, wilgotność 16-17%.

tmk1974 napisał:

5 godzin temu, Kaszlak79 napisał:

Ale w przypadku obszarowych nikt nie pierd&li (a już tym bardziej minister rolnictwa) że rozumie iż sytuacja jest trudna, trzeba opróżnić magazyny a $$$ na koncie będzie w moment bo rolnicy tracą płynność finansową. No i przez to znam niejednego w tym roku, co jest zmuszony sprzedać zboże "na pniu". Najlepsze jest to że gdyby o tą pomoc wnioskował np. Bąkiewicz na swoje naziolskie fanaberie, Osrajtek na remont kolejnego pałacu który przejął na złotówkę albo Rydzol na ch&j wie co, to kasa była by do trzech dni na koncie. Państewko z kartonu.

 

🤣

Ta.... Lepiej jak POpaprańcy zarządzający w dużych miastach wydaja publiczne pieniądze na "szczytne cele". Czajkowski w Warszawie miliony na organizacje promujące zboczenia lgbt wśród dzieci w szkołach, instalacje relaksu z palet za milion, albo Dulcynea w Gdańsku  "złoty rydwan" z dykty wykonany przez znajomą "artystkę" 🤣

Tylko ja w przeciwieństwie do PiSiorów nie podchodzę do PO bezkrytycznie. Dla mnie zboczeniec to facet w czarnej sukience który się niezdrowo dziećmi interesuje. Dziś jest taki w każdej szkole.

Wicherek napisał:

Bo??

PawelWlkp napisał:

Zgłoś do prokuratury jak wiesz o jakiś i masz dowody. Tylko nie te z TVN 🙈🙈

Tej prokuratury która trzęsie Zero na polecenie Kulawego Karła?? 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
15 minut temu, nunu85 napisał:

ale Ty kolego mam wrażenie nie wiesz jak tam rolnictwo wygląda. na Ukrainie jest stosunkowo mało rolnikow po10, 20 czy 50ha. tam wszystkie większe możliwe działki poprzejmowal już dość dawno wielki kapitał i są latyfundia po tysiące hektarow. One już uprawiały na wysokim poziomie i dalej będą uprawiać. Więc potencjału do wzrostu to ja tam wielkiego nie widzę. Co nie znaczy że to co produkują nie może zepsuć rynku i nam zaszkodzić. owszem może i to się dzieje.

Jak nie wiem , tam nie ma rolników jak w Polsce co mają od 1 do 100 ha .

Dopiero będą psuli rynek , Polski bo uprawiają ziemie na Ukrainie kraje z Unii kto to dobrze wiadomo .

Wczoraj próbowali kosić pszenicę , za mokre ziarno .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

no to skoro jednak to wiesz to jakim cudem piszesz o plonach 5 razy wyższych. jakim cudem to ma się zadziac? sądzisz że te latyfundia z kapitałem zagranicznym, wiedzą i doświadczeniem jak uprawiać do tej pory zbieraly 2 tony pszenicy a teraz nagle zaczną 10?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Pisząc że wyprodukują 2xwiecej robisz z siebie pośmiewisko. Nikt kto ma choć trochę rozumu takich idiotyzmow by nie pisał. Gdyby była możliwość 2x zwiększyć produkcję to już dawno by to zrobili.  Jak nie wiesz to nie pisz a jak chcesz pisać to załóż temat "paranoje w rolnictwie" I tam swoją twórczość zamieszczaj.

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Tak zbierali po 2 tony .

Teraz będą zbierać po 10 ton ,

Amerykanie i Niemcy zadbają o to kapitał płynie na Ukrainę .

@Ulman na drugi rok to sam zobaczysz ile wyprodukują , Polska nie będzie musiała siać .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
 

Kiedyś jak byłem młody i głupi (teraz jestem tylko głupi 🤣) starszy koleżka mi powiedział, że ideał kobiety to dama w towarzystwie, gospodyni w domu i k&rwa w łóżku. Jednak aby to uzyskać, trzebaby mieć na raz trzy kobiety w domu. Oczywistym jest fakt że w naszym kręgu kulturalnym żaden przeciętny facet by tego nie wytrzymał. Minęły lata a ja już od dawna mam "pierwsze" siwe włosy. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że ów koleżka (który w tamtym czasie spokojnie mógłby być moim ojcem) miał rację co do ideału kobiety. Więc z dwojga niedobrego wolałbym mieć k&rwę w domu niż złodzieja, po prostu z tej pierwszej byłaby choć jakaś zabawa 🤪. Co się tyczy natomiast obecnej władzy, ja byłem zawsze przeciwko PiSowi, zawsze za PO. Tych drugich traktuję jako obecnie najmniejsze polityczne zło w Polsce jakie jest mi znane. Szymonek mnie politycznie nie kręci, nie ma charyzmy. O Konfie nawet nie wspominam, ultrasi mnie nigdy nie fascynowali.

A jaka zabawa przy tym gratis 🤣🤣🤣.

Farciarz jestem i trzy w Jednaj mam, ale na to, to jak mój Ojciec mawia, zasłużyć sobie trzeba, a Ty  ciesz się tymi pierwszymi siwymi włosami, bo szpakowaci w oko wpadają, a od tej „zabawy” jak gołąbek siwy mógłbyś być. 

@ravoj, może Ty i rację masz, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Mircze Max-Plon pszenica 750/900 . Tyszowce 740/860 ceny brutto. W Tyszowcach bierze do 16 % wilgotności.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Na ukrainie przy tych samych nakładach zbierają 2 tony albo 10 wszystko zależy od pogody a właściwie od deszczu czarnozemy powstały bo było za sucho na lasy i na rozkład materii organicznej klimat od tysięcy lat się aż tak nie zmienił. Jedynym sposobem na trwałe i stabilne zwiększenie plonó jest tam nawadnianie innego sposobu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
57 minut temu, nunu85 napisał:

ale Ty kolego mam wrażenie nie wiesz jak tam rolnictwo wygląda. na Ukrainie jest stosunkowo mało rolnikow po10, 20 czy 50ha. tam wszystkie większe możliwe działki poprzejmowal już dość dawno wielki kapitał i są latyfundia po tysiące hektarow. One już uprawiały na wysokim poziomie i dalej będą uprawiać. Więc potencjału do wzrostu to ja tam wielkiego nie widzę. Co nie znaczy że to co produkują nie może zepsuć rynku i nam zaszkodzić. owszem może i to się dzieje.

Ok 60% należy do rosyjskich, ukraińskich,chińskich spółek one do tej pory średnio przejmowały sie plonem dla nich liczy sie tylko max zysk z uprawy, i  tak mając bezpośrednią styczność z zach spólkami[duńska]   plon na poczatku ok 4 t/ha, na końcu 10-letniego kontraktu 8t/ha ale tylko na wybranych polach, obok ukraińskie latyfundia jak dobiły do 3 t/ha to był sukces wszech czasów.Przypominam że oficjalna zeszłoroczna srednia pszenicy zebranej z ha na Ukrainie wynosiła coś ok 2,3 t także potencjał do wzrostów jest duży wystarczy niech przekroczą śr plon z ha 3t to bedą dodatkowe mln t ziarna na eksport. Jak myślisz dlaczego Rosja z roku na rok zwieksza swój eksport ,ziemi jej nie przybywa za to rośnie średnia jeszcze niedawno byli z pszenica na poziomie 1,6/t/ha obecnie zbliżaja się do 2t/ha, tam przy odpowiedniej technologi bez wiekszych problemów  da rade wyciągnąć srednio 4/t/ha i w tym przypadku zachodnioeuropejskie rolnictwo sie skończy i @galan99ma racje

Edytowano przez ws71
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

 

2 godziny temu, ravoj napisał:

pier**lisz głupoty jak większość w tym kraju i przez takie pierdolenie jest jak jest.  Tym tokiem rozumowania to trzeba sp***dalać z Polski, ale jednak szkoda tej krwi tu przelanej. Wnioskuje,  że nie pójdziesz na wybory bo i tak nic to nie zmieni i będziesz powtarzał wyuczone i wmówione Ci brednie jak katarynka. W ten sposób przyczyniasz się do stanu patologicznego w tym kraju i utwierdzasz się w przekonaniu, że masz rację. Prawda jest taka, że Polska jest zaściankiem przez takie postawy jak ta, którą zaprezentowałeś. 

Ludzie mądrzejsi, wykształceni inteligentni bądź zwyczajnie inni niż Ty są podświadomie Twoim zagrożeniem, boisz się tego, to naturalne.  Dlatego nic nie zmienisz, będziesz żył w tej wrzącej wodzie jak żaba aż do ugotowania, bo jednak wygodniej i zawsze masz rację. 

Mam nadzieję,  że taki oczywiście  nie jesteś i źle wnioskuje po Twoim wpisie,  chce w to wierzyć i nie obrażaj się. 

Mamy upadłą elite polityczna, to zdechli ludzie przesiąknięci układami. Jedni z klerem, drudzy z niemalcami inni z ruskimi. Oni nie mają skrupułów, kasa z budżet jest niczyja, można rozkradać i robić wiece wyborcze za Twoje pieniądze, kupować kościół, ludzi, stołki! .

Na listach w październiku będą nowi ludzie, warci uwagi, tylko trzeba chcieć. Skoro Lepper był dobry to czemu nie miał 3 milionów głosów, skoro rolników w Polsce jest dwa razy więcej? Można było coś zrobić, zmienić? Ale nie, po co. 

Czemu Kukiz, który chciał wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze i wy***ać system do góry nogami dostał tylko kilka procent? pytam się czemu? Dziś się zeszmacił, ale wtedy mogło się dużo zmienić. 

Już odpowiadam: większość powtarza to samo co Ty i nic z tym nie robi, boją się zmian, wolą żyć w gównie niż z niego wyjść, bo to gówno znają i czują się w nim bezpiecznie. Jakbyście trochę psychologii postudiowali albo ze dwie książki ze zrozumieniem przeczytali  o budowaniu osobowości człowieka, to lepiej rozumielibyście co się dzieje dookoła. Zachęcam Was do tego, bo sam otworzyłem sobie oczy czytając Puigo Alonso, czy Carnegia zamiast bibli i gazet. Chociaż Biblię też polecam żeby wyleczyć się z głupich  bajek. 

Żeby dobrze żyć trzeba wiedzieć a nie wierzyć! 

Jezu... co za de*bil to pisał X: Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem a dopiero rób wywody bo widać że to ty jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Tak swoją drogą jestem w trakcie doktoratu. Ciekawe jakie ty masz wykształcenie skoro cięgle tu przesiadujesz?  Sam sobie zaprzeczasz to o czym piszesz. Wierzysz w nowych ludzi a na końcu podsumowujesz że trzeba wiedzieć a nie wierzyć. Mógłbym tylko tym skończyć Twoją głupiutką wypowiedz.

Polska jest zaściankiem przez moją postawy? kur**wa mać! naucz się geografii potem geopolityki i zobacz w jakich strefach wpływu jest polska od zalania dziejów. Dopiero się wypowiadaj. I nie mierz innych swoją miarą. Żeby cokolwiek zmienić musiał być wymienić  w sejmie ponad polowe posłów na nowych. A i tak za dużo byś nie zwojował. Bo każde grabie będą grabić do siebie. Włącz myślenie. Bo to nie jest pierdolenie większości ludzi w Polsce. Wystarczy że się sprzeciwisz albo zaczniesz robić nie pomyśli Unii czy innej grupie wpływów to przysłowiowy kurek z pieniędzmi Ci przykręcą. I będziesz sobie mógł wojować.

Dalej mi się niechce dyskutować i zniżać sie do Twojego poziomu widać że łatwo Ci idzie ocenianie innych. Proponuje zacząć od siebie.  

A swoją drogą tak pójdę na wybory, tak jak zawsze chodzę. I ku*rwa zagłosuje na PIS żebyś się zesrał ze złości i miał pożywkę do dalszego wypisywania głupot.

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

O tego mi właśnie brakowało, zdjęcia maski.  Doktorat nie ma nic wspólnego z mądrością. Janusz Kowalski też ma wyższe wykształcenie, ja również i wielu tutaj, ale co z tego, jak inteligencja, mądrość i odpowiedzialność leży i kwiczy. Ja używam siły argumentów a Ty argumentów siłą. Ja z szacunkiem Ty z pogardą,  Ja wiem że niewiele wiem i jestem głupi, trzeba się uczyc i mogę się mylić, Ty za to wierzysz w swoją nieomylność i wyjątkowość. No cóż, demokracja przecież. Doktorat o życiu płazów w otoczeniu suchym przy niskiej temperaturze nie czyni mnie wyjątkowym. 

Strefy wpływów - owszem, zawsze i wszędzie tylko Polska nigdzie, nawet w Zimbabwe nie ma

Położenie - za***iste, tylko trzeba umieć to wykorzystać. Z taką elytą doktorów daleko nie zajedziemy. 

W sejmie nie połowę tylko wszystkich zmienić  i zmniejszyć liczbę do 160. 

Za to każdy posel skoro został wybrany winien objąć stanowisko w resorcie, żeby pracował a nie wpychał swoich pociotków a sam pojawiał się na obradach albo nie. 

W jednym się zgadzamy, mamy ogólnie przejebane, ale ja chcę to zmienić i nie godzę się na życie jak onuca, a Ty się zaadaptowałeś. 

Edytowano przez ravoj
  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Rzepak kupowali na starcie po 2 tyś są za sypani  nie biorą już .

Cena spada dziś wygrałem od kupla 1 L wódeczki cena rzepaku potrąceniach 1500 zł .

Pszenica  tanieje z dnia na dzień , jak zaczną wieść będzie po 500 zł .

Dodam obecnie co sprzedają rzepak a ponieśli nakład na 6 tyś nie pokrywa kosztów produkcji . Przy cenie 1500 zł .

2023-08-01

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2023-08-01

Pszenica konsumpcyjna:   780,00 zł/t  netto


Pszenica:   705,00 zł/t  netto
 
Rzepak:  1 570,00 zł/t  netto
Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
41 minut temu, galan99 napisał:

Rzepak kupowali na starcie po 2 tyś są za sypani  nie biorą już .

Cena spada dziś wygrałem od kupla 1 L wódeczki cena rzepaku potrąceniach 1500 zł .

Pszenica  tanieje z dnia na dzień , jak zaczną wieść będzie po 500 zł .

Dodam obecnie co sprzedają rzepak a ponieśli nakład na 6 tyś nie pokrywa kosztów produkcji . Przy cenie 1500 zł .

2023-08-01

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2023-08-01

Pszenica konsumpcyjna:   780,00 zł/t  netto


Pszenica:   705,00 zł/t  netto
 
Rzepak:  1 570,00 zł/t  netto

Brutto 1510 wyszło po potrąceniach za zanieczyszczenie i wilgotność. Kolejek nie ma, masa rzepaku jeszcze stoi i pewnie zostanie zebrana talerzówką, przy cenie za kombajn 650+VAT

Pszenica paszowa 730-750 brutto, bo na razie nikt nie wozi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
4 godziny temu, jacek1296 napisał:

Pis powinien zostać zdelegalizowany, uznany za organizację przestępczą.Wszyscy członkowie zasiadający we władzach w wawie do pierdla, majątki wszystkich członków pis i ich rodzin do trzeciego pokolenia w każdą stronę przejęte na skarb państwa. Tak, aby w przyszłości nikt nawet nie pomyślał o wałach, jakie odstawiał pis.

Ta.....  I po tym wszystkim trzeba zacząć pomniki stawiać  Grodzkiemu, Nowakowi, Neumanowi, Baniakowi, Karpińskiemu..... itd, itp, bo to przecież skład ekipy, która wcale nie wie co to są wały😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może miejsca już brakować. Pozastawiali ostatnio tymi pomnikami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Dla wodza Jarosława by się miejsce na pomnik znalazło tylko jest jeden mały warunek aby postawić mu pomnik 😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Rzepak kupowali na starcie po 2 tyś są za sypani  nie biorą już .

Cena spada dziś wygrałem od kupla 1 L wódeczki cena rzepaku potrąceniach 1500 zł .

Pszenica  tanieje z dnia na dzień , jak zaczną wieść będzie po 500 zł .

Dodam obecnie co sprzedają rzepak a ponieśli nakład na 6 tyś nie pokrywa kosztów produkcji . Przy cenie 1500 zł .

2023-08-01

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2023-08-01

Pszenica konsumpcyjna:   780,00 zł/t  netto


Pszenica:   705,00 zł/t  netto
 
Rzepak:  1 570,00 zł/t  netto

Czemu do bodaczowa nie wiozą skoro tam jest 1700 netto rzepak i idzie bez potrąceń?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
11 minut temu, Łukaszek napisał:

Dla wodza Jarosława by się miejsce na pomnik znalazło tylko jest jeden mały warunek aby postawić mu pomnik 😄

Niektórym za życia stawiają, a ten mały warunek, kiedyś i Ty spełnisz, tylko by Tobie pomnik postawić, nikomu na myśl nie przyjdzie. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Rodzina mu postawi, pomnik to pomnik. 

Zebrałem wczoraj zbiornik i spadł deszcz. Wilgotnośc 14, białko 12, gęstość 76 gluten 28 już parametry w d*pę. 

Zobaczymy za tydzień po deszczu ile wypłucze. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj