Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tmk1974    433

Biznes, ale niestety inny niż wszystkie..... Średnio raz na 8 lat dobry zysk, a reszta to ślizganie się na dotacjach, suszowych, heńkowych, itp. 

Edytowano przez tmk1974
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
11 godzin temu, galan99 napisał:

Tak zbierali po 2 tony .

Teraz będą zbierać po 10 ton ,

Amerykanie i Niemcy zadbają o to kapitał płynie na Ukrainę .

@Ulman na drugi rok to sam zobaczysz ile wyprodukują , Polska nie będzie musiała siać .

Co ty bierzesz że cie tak po deklu łoi? Obcy kapitał jest na upainie od kilkunastu lat i pewnie się nie połpali że mogą zbierać 10 ton i zbierali tylko 2 O.o😆🤣.  Nie wiem jakim głupkiem trzeba być żeby takie idiotyzmy pisac. Tak jak sugerowałem - otwórz temat o psychozach i paranoi w rolnictwie i pisz tam te swoje wywody.

10 godzin temu, jj napisał:

Na ukrainie przy tych samych nakładach zbierają 2 tony albo 10 wszystko zależy od pogody a właściwie od deszczu czarnozemy powstały bo było za sucho na lasy i na rozkład materii organicznej klimat od tysięcy lat się aż tak nie zmienił. Jedynym sposobem na trwałe i stabilne zwiększenie plonó jest tam nawadnianie innego sposobu nie ma.

To nie jest prawda. Mieszkam przy granicy z upainą i też mam czarnoziemy na lessach.  Faktem jest że próchnica wytworzyła się na lessach w klimacie typowo kontynentalnym. Bardzo duże opady śniegu w zimie, zapas wody starczał na bujny wzrost roślin przez kilka miesięcy , potem to usychało i dostarczało dużych ilości materii organicznej która przekształcała się w próchnicę. Obecnie mają klimat bardziej umiarkowany a wodę przynoszą im niże znad morza czarnego. Zima też nie jest specjalnie śnieżna mokra. Ukraińskie czarnoziemy od wieków nazywane są spichlerzem europy co oznacza że mieli tam plony bez nawadniania od bardzo dawna. Gdyby aura tak silnie wpływała na uprawy to zachodni kapitał tak by się tam nie pchał bo to niepotrzebne ryzyko. Jest natomiast inny aspekt - lessy jako materiał pylasty maja przez swoją strukturę bardzo dużą zdolnośc podnoszenia wody kapilarnej. To jest całe sedno sprawy. U mnie nieraz bywało tak że w lata bardzo suche miałem normalne plony a w ubiegłym roku najlepsze od kilkunastu lat. 

Oczywiście nawadnianie byłoby wskazane ale jak ty to sobie wyobrażasz w gospodarstwach które maja np. 12 tys ha pszenicy?

1 godzinę temu, a-zA-Z0-9 napisał:

Nieźle skupy kombinuje w tym roku z miernikami wilgotności na moim 13.5% na skupi jednym 14.7% na drugim skupi już 15% na innym 14.20%na następnym 14% dobry jaja dobrze majo zkalibrowane miernik aby owalić cenę za wilgotność 

Zgłaszaj do Ziobry....

1 godzinę temu, a-zA-Z0-9 napisał:

Też prawda bo mi na jednym 9.7% a na drugim już 10.5 a na innm10.7

...... albo do Kowalskiego😂


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Jakie wam parametry wychodzą? U mnie w okolicy ze swiecą szukac jakosciowej. Dzis kosilem 15.2% i puszczam na suszarnie, u ludzi czekajacych na kombajn juz sraczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Przeciez dopiero 2 sierpnia. Za mlodu to sie dopiero zniwa zaczynaly a tera bambry to by chcieli w lipcu zniwa konczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    332

U nas codzien jakiś opad od tygodnia. Na pszenice ciężko z pogodą. Rzepaki jakoś zbierają. Bambry kosza na suszarnie... Ciekawe zniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971
9 godzin temu, Jurek87 napisał:

Jakie wam parametry wychodzą? U mnie w okolicy ze swiecą szukac jakosciowej. Dzis kosilem 15.2% i puszczam na suszarnie, u ludzi czekajacych na kombajn juz sraczka.

A z kont ta jakościowa ma się wziąć ,jak większość nie dała nawozu bo był drogi, resztę popsuli deszcze.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    556

wiec mąka to będzie z ukraińskiej bo tam nie żałowali nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
8 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

A z kont ta jakościowa ma się wziąć

A z kont to się bierze pieniądze, nie pszenicę.

Edytowano przez witejus
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3509

Musimy zrozumieć że z Ukrainy nie ściągano najlepsze zboża za duże pieniądze tylko najgorszy syf którego nikt w świecie nie chciał . Mieli otwarte morze czarne a i tak usilnie pchali przez Polskę . Pierwszy statek który wypłynął po otwarciu korytarza czarnomorskiego tułał się po świecie i nikt nie chciał tego syfu . Do Polski właśnie szedł ten syf przy przyzwoleniu rządu a nawet tuszowaniu informacji o zbożach technicznych . Jak bym miał spleśniałe zboża , z wołkiem , DONami to oczywistym jest że nie sprzedam tego po rynkowych cenach i to spowodowało że wypychano to do Polski dołujjąc ceny normalnych zbóż . Jak to mówił klasyk dosypie się ulepszaczy i bedzie :) 

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
1 minutę temu, marks50 napisał:

Mieli otwarte morze czarne a i tak usilnie pchali przez Polskę 

Nie przez, tylko DO.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
10 godzin temu, jahooo napisał:

Ja siedzę w tym fachu i to tak nie działa - zostaw nie nakryty budynek na zimę, to tak samo, jak ze żniwami w październiku

W Polsce funkcjonuje nadal mentalnie system pańszczyźniany, władzy wydaje się, że chłop na wsi ma obowiązek pracy na roli i sprzedaży tanio, aby ludzie w mieście mieli co jeść.

Tymczasem ludzie na wsi też chcieliby korzystać z owoców cywilizacji, a ich praca ma im przynieść dochód, który na to pozwoli. I tu się zaczyna kwadratura koła. Jak na wsi się polepszy, to w mieście kwik, że KRUS za mały , dopłaty i przywileje. Tylko nikt się z polityków nie zająknie, że bez tego żywność będzie 2-3 razy droższa w sklepach w mieście.

DLa mnie rolnictwo to zwykły biznes - wkładam pieniądze, kalkuluję ryzyko, szacuję koszty. W banku tez mogą zostac z niespłaconym kredytem, a ja mogę nie zebrać zboża z powodu pogody.

Po prostu za mało widzisz - jak skup nie kupi, bo rolnik nie wyprodukuje, to na czym zarobi ? Jak w chwili obecnej narzucić rolnikom ZUS w pełnej wysokości, w 2-3 lata produkcja tąpnie.  I wtedy zaczną się jaja.

Ty masz jakieś spojrzenie z innej epoki. Sprzętu i chętnych jest kilka razy więcej niż ziemi.  Do 30 ha i papudraki odpadną bo nie będą na składki robić. Zostaną profesjonaliści i hobbyści prawdziwi którzy są gotowi robić to za free A zarabiać na innych działach.Plony wzrosną.  Ceny w Polsce nie będą wyższe niż na świecie.  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1315
18 minut temu, marks50 napisał:

Musimy zrozumieć że z Ukrainy nie ściągano najlepsze zboża za duże pieniądze tylko najgorszy syf którego nikt w świecie nie chciał . Mieli otwarte morze czarne a i tak usilnie pchali przez Polskę . Pierwszy statek który wypłynął po otwarciu korytarza czarnomorskiego tułał się po świecie i nikt nie chciał tego syfu . Do Polski właśnie szedł ten syf przy przyzwoleniu rządu a nawet tuszowaniu informacji o zbożach technicznych . Jak bym miał spleśniałe zboża , z wołkiem , DONami to oczywistym jest że nie sprzedam tego po rynkowych cenach i to spowodowało że wypychano to do Polski dołujjąc ceny normalnych zbóż . Jak to mówił klasyk dosypie się ulepszaczy i bedzie :) 

Całkowita nieprawda i manipulacja. Normalne ukraińskie zboże, z parametrami tylko papiery robiono pod techniczne dla szybkiego dostarczenia do odbiorcy. Niektóre partie wyrywkowo nawet były badane na pozostałości środków i toksyny przez młyny, min. Krakowskie. 

Ukraińcy nie sieją technicznej pszenicy. Tym bardziej nie mają tam takiej pszenicy Niemcy, Holendrzy czy Francuzi

  • Like 2
  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971
49 minut temu, witejus napisał:

A z kont to się bierze pieniądze, nie pszenicę.

Dowcipny jesteś jak świnia w trampkach jak cytujesz to cytuj całość z kont czy skąd jakie to ma znaczenie wiadomo o co chodzi. Widzę ze niektórych to rozbawiło do łez ,zwłaszcza ziomali 

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1985
11 godzin temu, mds212 napisał:

Przeciez dopiero 2 sierpnia. Za mlodu to sie dopiero zniwa zaczynaly a tera bambry to by chcieli w lipcu zniwa konczyc :D

Gdyby była dobra pogoda to nikt by nie panikował, ale jak ktoś ma zredukowany plon przez suszę, wypłukaną pszenicę przez deszcze i w perspektywie na weekend kolejne 50 litrów/m2, to już niepokój jest dość naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Czyli marnego plonu bardziej szkoda a jak ktos ma porzadny plon to juz mu nie szkdoa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847

@UlmanCo ty bierzesz że cie tak po deklu łoi? Obcy kapitał jest na upainie od kilkunastu lat i pewnie się nie połpali że mogą zbierać 10 ton i zbierali tylko 2 O.o😆🤣.  Nie wiem jakim głupkiem trzeba być żeby takie idiotyzmy pisac. Tak jak sugerowałem - otwórz temat o psychozach i paranoi w rolnictwie i pisz tam te swoje wywody.

Gdyby było prawdą co  piszesz to srednia ukraińska nie wynosiłaby ok 2,3 t, tam dominuje jeszcze typ rolnictwa ekstensywnego [Rosja,Ukraina,USA] , w duńskiej spółce były pola gdzie po siewie drugi raz dopiero jechało sie w żniwa kosić,plon był na poziomie 1,8t[działka troche ponad 800 ha] i wszyscy zadowoleni bo i tak wychodził na duzy plus w stosunku do poniesionego nakładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
miwigos napisał:

Tacy są i dzisiaj , może nawet ich więcej, przysłowiowy Jasiu to zostawał na roli po wojnie , w latach osiemdziesiątych to sie zmieniało, może Twój rejon bardziej zacofany

Dokładnie, takie Podkarpacie takimi Jasiami stoi. Postęp polega na tym że Jasiu na lewo dzierżawi swoje poletko baorowi a sam ubezpieczony na KRUS-ie klei jakąś "budowlankę" albo wprost jest zatrudniony u jakiegoś prywaciarza. ostatnio to mi się szwagier przyznał że jego szef to nawet za takich KRUS opłaca. Nosz k&rwa wybawca narodu Polska katolicko podkarpackiego 🤣🤣🤣.

paprykarz123456789 napisał:

@ravoj no i jedzenie miales zdrowsze wszyscy zebrali 2 tony z hektara i każdy szczęśliwy a teraz 10 z hektara i malo a potem biegasz od lekarza do lekarza i coraz więcej młodych maja udary

Tyko zapytaj się ile razy w ciągu tygodnia ludzie w tamtych pięknych czasach jedli mięso... Dziś masz wybór możesz kupić sobie syf z dyskontu albo lepszą żywność u jakiegoś drobnego sklepikarza. Wiec o tym że wydajność w rolnictwie bezpośrednio przełożyła się na poziom hodowli a ta znowu przełożyła się na dostępność innych produktów rolnych aniżeli tylko mąka, kasza czy ziemniaki. A twierdzenie że kiedyś ludzie też z głodu nie pomarli jest po prostu słabe. Mój Świętej pamięci sąsiad był tak biedny że przed wojną białe pieczywo jadł tylko od święta.

a-zA-Z0-9 napisał:

Nieźle skupy kombinuje w tym roku z miernikami wilgotności na moim 13.5% na skupi jednym 14.7% na drugim skupi już 15% na innym 14.20%na następnym 14% dobry jaja dobrze majo zkalibrowane miernik aby owalić cenę za wilgotność 

Skupy to zawsze kombinowało tak żeby było dobrze.

tmk1974 napisał:

4 godziny temu, dzidzia202 napisał: Ja słyszałem że pieniądze z naboru 2 i nawozowego są wstrzymane ze względu na to ze Korea nie chce nam przyznać następnego kredytu na zakupy wojskowe.  Gdzie to słyszałeś? Masz jakieś poważne źródło, czy to było  przy straganie w Kociej Wólce? 😄

Panie, w telewizorze gadali, to przez złego Tuska Niemców pedałów Żydów i Murzynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Całkowita nieprawda i manipulacja. Normalne ukraińskie zboże, z parametrami tylko papiery robiono pod techniczne dla szybkiego dostarczenia do odbiorcy. Niektóre partie wyrywkowo nawet były badane na pozostałości środków i toksyny przez młyny, min. Krakowskie. 

Ukraińcy nie sieją technicznej pszenicy. Tym bardziej nie mają tam takiej pszenicy Niemcy, Holendrzy czy Francuzi

Tu się mylisz  ! rozmawiałem z kierownikiem od Kapki i powiedział mi, że oni mogli to kupować bo to było legalne, ale żadna z próbek które otrzymali nie spełniała parametrów i nic  nie kupili  !

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1364

Co się martwisz co się smucisz, deszcz przestanie padać i pszenice wymłócisz

już niedługo potężne żniwa,  pogoda zapowiada się na 2 tygodnie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474

U mnie to i tak co zebrana to też pewnie pasza , jedynie ta co była zebrana 2 tygodnie temu może trzyma jakieś parametry , choć też wątpię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205
2 godziny temu, Nakata5555 napisał:

A takie pytanie, słynny Janusz z Witronu w Łabuniach to po ile skupuje pszenicę?

600 z groszami, żyto po 350

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1985
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Czyli marnego plonu bardziej szkoda a jak ktos ma porzadny plon to juz mu nie szkdoa? :D

Lepsze 8 ton z ha paszówki niż 6 konsumpcji. Tyle, że w Wielkopolsce nie będzie ani plonu ani konsumpcji i tu się robi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj