Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Łukaszek    1169

U mnie jeden mądry kosił godzinę po przelotnym deszczyku który trwał z 20minut i podobno na magazynowanie odpowiednia wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
9 minut temu, ravoj napisał:

Rodzina mu postawi, pomnik to pomnik. 

Zebrałem wczoraj zbiornik i spadł deszcz. Wilgotnośc 14, białko 12, gęstość 76 gluten 28 już parametry w d*pę. 

Zobaczymy za tydzień po deszczu ile wypłucze. 

Pod warunkiem, że następcy Wodza zasiłku pogrzebowego nie zniosą, a i sam nieboszczyk, rodzinie się za życia przysłuży. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205
12 minut temu, Łukaszek napisał:

U mnie jeden mądry kosił godzinę po przelotnym deszczyku który trwał z 20minut i podobno na magazynowanie odpowiednia wilgotność.

Wczoraj okolice Zamościa cały dzień kosili pszenicę, do 22:00. Momentami lekki deszcz ale nie przerywali koszenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9277
4 minuty temu, Łukaszek napisał:

Kiedy mają nawozowe płacić bo nie wiem czy głosować na PiS czy nie ?

sam jestem ciekawy, czy z tych dopłat coś wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3264

780 netto pszenica 680pszenzyto owies 650, według pszenżyta owies dobrze płaci,ludzie zamiast qq na ziarno go nasieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    358
31 minut temu, rafal3939 napisał:

Wczoraj okolice Zamościa cały dzień kosili pszenicę, do 22:00. Momentami lekki deszcz ale nie przerywali koszenia 

Ludziom pomału puszczają nerwy, i wcale im się nie dziwię, w tamtym roku żniwa były już na półmetku a w tym rzepaki jeszcze stoją. Patrząc na prognozy pogody to nieciekawie się zapowiada, mam cichą nadzieję że się nie sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
1 godzinę temu, tmk1974 napisał:

Ta.....  I po tym wszystkim trzeba zacząć pomniki stawiać  Grodzkiemu, Nowakowi, Neumanowi, Baniakowi, Karpińskiemu..... itd, itp, bo to przecież skład ekipy, która wcale nie wie co to są wały😆

Kolejny pisowski cymbał. Jakie k**wa pomniki. Likwidacja wszelkich funduszy i fundacji niezwiązanych z pomaganiem chorym i starszym. Likwidacja długich weekendów, wyjebanie 50% urzędasów, a dla pozostałych likwidacja 50% przywilejów. Koniec z "kolumnami rządowymi". Likwidacja 50% przepisów podatkowych. Start w wyborach możliwy tylko w okręgu, w którym mieszkasz minimum 5lat. To tak na początek.

 

Edytowano przez jacek1296
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
1 godzinę temu, Łukaszek napisał:

U mnie jeden mądry kosił godzinę po przelotnym deszczyku który trwał z 20minut i podobno na magazynowanie odpowiednia wilgotność.

Tez tak kosiłem i na skupie bylo w normi. Za to po dwoch dniach pogody odeslali mnie z cedrobu bo miala 14.6 % 😅. U konkurencji 14.3% ... Tylko kosztow bylo wiecej. Niech sie udławia tym 0.1% pajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1315

Dobrze że suszyło na kłos i nastawiłem się na paszowe, to paszowe sprzedam o ile w ogóle będzie co młócić. Tyle lepiej,  że to przelotne deszcze,  to jest nadzieja że nie porośnie. Kilkanaście lat temu akurat na żniwa padało ciągle 2 tyg. to niestety kiełek puściła. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Rodzina mu postawi, pomnik to pomnik. 

Zebrałem wczoraj zbiornik i spadł deszcz. Wilgotnośc 14, białko 12, gęstość 76 gluten 28 już parametry w d*pę. 

Zobaczymy za tydzień po deszczu ile wypłucze. 

No tak się ze mnie śmiałeś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271

Zatroskani o losy gospodarki, pierwsi łapki po „pisowe” wyciągają. Taka obłuda, to tylko na polskiej wsi…choć wróć…i pan mentzen „pisowym” nie wzgardza🤣

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Nie składanie wniosków na kasę którą rozdają z mojej kieszeni byłoby głupotą. Trzeba część ukradzionych przez pisowskich kretynów  pieniędzy odzyskać i potem kopnąć tych popaprańców w d*pę przy urnie wyborczej.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja słyszałem że pieniądze z naboru 2 i nawozowego są wstrzymane ze względu na to ze Korea nie chce nam przyznać następnego kredytu na zakupy wojskowe. 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3264
2 godziny temu, rafal3939 napisał:

Wczoraj okolice Zamościa cały dzień kosili pszenicę, do 22:00. Momentami lekki deszcz ale nie przerywali koszenia 

Ja też kosiłem jak na mierniku jest ze sucha choć mży deszcz to się kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
7 godzin temu, ravoj napisał:

pier**lisz głupoty jak większość w tym kraju i przez takie pierdolenie jest jak jest.  Tym tokiem rozumowania to trzeba sp***dalać z Polski, ale jednak szkoda tej krwi tu przelanej. Wnioskuje,  że nie pójdziesz na wybory bo i tak nic to nie zmieni i będziesz powtarzał wyuczone i wmówione Ci brednie jak katarynka. W ten sposób przyczyniasz się do stanu patologicznego w tym kraju i utwierdzasz się w przekonaniu, że masz rację. Prawda jest taka, że Polska jest zaściankiem przez takie postawy jak ta, którą zaprezentowałeś. 

Ludzie mądrzejsi, wykształceni inteligentni bądź zwyczajnie inni niż Ty są podświadomie Twoim zagrożeniem, boisz się tego, to naturalne.  Dlatego nic nie zmienisz, będziesz żył w tej wrzącej wodzie jak żaba aż do ugotowania, bo jednak wygodniej i zawsze masz rację. 

Mam nadzieję,  że taki oczywiście  nie jesteś i źle wnioskuje po Twoim wpisie,  chce w to wierzyć i nie obrażaj się. 

Mamy upadłą elite polityczna, to zdechli ludzie przesiąknięci układami. Jedni z klerem, drudzy z niemalcami inni z ruskimi. Oni nie mają skrupułów, kasa z budżet jest niczyja, można rozkradać i robić wiece wyborcze za Twoje pieniądze, kupować kościół, ludzi, stołki! .

Na listach w październiku będą nowi ludzie, warci uwagi, tylko trzeba chcieć. Skoro Lepper był dobry to czemu nie miał 3 milionów głosów, skoro rolników w Polsce jest dwa razy więcej? Można było coś zrobić, zmienić? Ale nie, po co. 

Czemu Kukiz, który chciał wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze i wy***ać system do góry nogami dostał tylko kilka procent? pytam się czemu? Dziś się zeszmacił, ale wtedy mogło się dużo zmienić. 

Już odpowiadam: większość powtarza to samo co Ty i nic z tym nie robi, boją się zmian, wolą żyć w gównie niż z niego wyjść, bo to gówno znają i czują się w nim bezpiecznie. Jakbyście trochę psychologii postudiowali albo ze dwie książki ze zrozumieniem przeczytali  o budowaniu osobowości człowieka, to lepiej rozumielibyście co się dzieje dookoła. Zachęcam Was do tego, bo sam otworzyłem sobie oczy czytając Puigo Alonso, czy Carnegia zamiast bibli i gazet. Chociaż Biblię też polecam żeby wyleczyć się z głupich  bajek. 

Żeby dobrze żyć trzeba wiedzieć a nie wierzyć! 

Pewnie wiesz, ale wole przypomnieć kto w latach 90 i do tyłu zostawał w rodzinie na gospodarce, wiec nie warto Ci tak pisać, bo tu większość nie rozumie tego 😆 głupi mądrego nie spłodzi 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271

Nie wiem czy wiesz @Mikua, ale i za prl, i w latach 90tych, i dziś, były/są gospodarstwa rozwojowe/dobrze zarządzane i takie, w którychżyje się w nędzy, i z dnia na dzień. Przez grzeczność nie zapytam, z jakiego Ty pochodzisz, bo kto to Cię spłodził, to widać, słychać i czuć. To tak, w nawiązaniu teorii Twojej. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543
18 minut temu, Mikua napisał:

Pewnie wiesz, ale wole przypomnieć kto w latach 90 i do tyłu zostawał w rodzinie na gospodarce, wiec nie warto Ci tak pisać, bo tu większość nie rozumie tego 😆 głupi mądrego nie spłodzi 

Nie obrażaj mnie gówniarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
35 minut temu, Strongman napisał:

Ja też kosiłem jak na mierniku jest ze sucha choć mży deszcz to się kosi.

Mi też rowno 14% pokazywał miernik ale w magazynie na pryzmie raczej by podskoczyło jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
29 minut temu, miwigos napisał:

Nie obrażaj mnie gówniarzu

Nie obrażam, napisałem prawdę jak bylo w tamtych czasach 

Byłeś głąbem to nawet w szkole nie mieli zamiaru czasu tracić na takiego i nawet taki nie kończył 7 klas, większy pożytek był z niego na roli, Ci mądrzejsi kształcili się dalej, 

pojezdzic po Polsce to gołym okiem widac po gospodarce kto ma w głowie a kto został bo w życiu nie miał co robić, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj