Polecane posty

tomek73    579
5 godzin temu, Marcinrolnik2022 napisał:

Przychodzi i taki dzień że lepiej mieć pieniadz. 

Ja tam kasę wydaję i kupuję towar.

Pieniądz leci w dół. Węgiel kupiłem  w październiku po 950 teraz 1800. 

Mocznik po qq kupiłem w  piątek po 3550  netto. 4 tony tyle potrzebuję RSM  w wrześniu kupiony 1240 I 1330 . I wszystkie środki na przyszły rok też kupione. 

Teraz remont starego  domu zaczęty na wiosnę i na przyszłą wiosnę myślę  skończyć,  i od razu może budowa garażu 13x11  murowanego. Tu już się utopiłem 50 tyś, a  jeszcze nie zaczęty i nic nie kupione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

ja też chciałem kupić auto rsm we wrześniu choć 1500 wydawało mi się szaloną ceną, ale oczywiście firmy cenniki miały ale towaru nie sprzedawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Zamówiłem kilka tygodni temu, auto 24t nawozu w AGROLOKU i narazie tylko dostaje wiadomosci ze Z POWODU BRAKU PRZEWOZNIKA TERMIN realizacji ulega przesunieciu na... potem mija nowy termin i tak  przesuwaja 

Macie podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie najwieksza korzyść ze świń to gnojowica, pod rzepak poszło 30m3/ha czyli jakieś 100 kg N dostępnego+ sloma po zbożu. na wiosnę 200 kg saletry i koniec nawożenia, czekam na 4t. oczywiście soli i siarczanu magnezu trochę trzeba dosypać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
lolq1660 napisał:

Takie pytanko: Czy warto przy obecnej sytuacji inwestować w rozsiewacz z gps? Mam do wybrania prow i nie wiem czy przedłużać termin czy szukać siewki już na wiosnę? ceny rozsiewaczy horrendalne ale to chyba tak jak wszystkiego. Co poradzicie?

Warto jeżeli bedziesz systematycznie zlecał badania gleby profesjonalne z gps i mapowniem pól przy tych cenach nawozów to duża oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Grupa Azoty kolejny raz apeluje o kupno azotu bo na wiosne moze byc problem z dostepnoscia 

Chyba juz w magazynch sie nie miesci 

Jak dzwonilem na skald ze moze bym z 3 tony saletry wziol to facet czy na pewno az tyle bo nikt nie kupuke przez miesiac sprzedal moze 500kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
14 godzin temu, lolq1660 napisał:

Takie pytanko: Czy warto przy obecnej sytuacji inwestować w rozsiewacz z gps? Mam do wybrania prow i nie wiem czy przedłużać termin czy szukać siewki już na wiosnę? ceny rozsiewaczy horrendalne ale to chyba tak jak wszystkiego. Co poradzicie?

Jak masz gotówkę to traktuj to jako lokatę. Po 5 latach sprzedaż i będziesz na + 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
9 godzin temu, damianos95 napisał:

Grupa Azoty kolejny raz apeluje o kupno azotu bo na wiosne moze byc problem z dostepnoscia 

Chyba juz w magazynch sie nie miesci 

Jak dzwonilem na skald ze moze bym z 3 tony saletry wziol to facet czy na pewno az tyle bo nikt nie kupuke przez miesiac sprzedal moze 500kg 

Czytałem ten artykuł na FB. Warto też komentarze poczytać, jednak jest w kraju dużo rolników którzy ogranicza bądź wcale nie kupią nawozu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Jak to przewidziałeś że będzie na + po 5 latach z tym rozsiewaczem a może stracić na tym nawet 50 % .

Za 5 lat to może pozwolą siać tylko 2 kg nawozu na 1 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Co ty za bzdury znowu wypisujesz? 🥴


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Poczekamy to zobaczymy już nie długo zaczną wdrażać nowe przepisy nowego ładu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ci co zobaczyli wykres wyciągnęli wnioski? Po każdej górce jest dołek, po deszczu wychodzi słońce, a po nocy przychodzi dzień. Trzeba mieć pusto w głowie żeby zaakceptować te ceny, kupować nawóz tak drogi a później swój towar sprzedawać poniżej kosztów produkcji. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
9 minut temu, galan99 napisał:

Jak to przewidziałeś że będzie na + po 5 latach z tym rozsiewaczem a może stracić na tym nawet 50 % .

Za 5 lat to może pozwolą siać tylko 2 kg nawozu na 1 ha .

Prędzej zakażą używania rozsiewaczy bez GPS bo są nie ekologiczne. Na razie te wszystkie plany azotanowej/ ograniczenia n na hektar to jest bujda. Nikt nie może Ci sprawdzić faktur zakupowych. Musieli by zbadać n w ziemi a to naprawdę by trzeba było mieć pecha żeby za dużo wyszło. Koło mnie ferma sprzedaje 600 ton obornika co 2 miesiące i żadnego papieru nie chcą. Pozwolenie zintegrowane napewno na nich narzuca że muszą ten obornik rozpisać.

To jest ostatni normalny nabór nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie następny. Może tylko dla gospodarstw ekologicznych? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
damianos95 napisał:

Grupa Azoty kolejny raz apeluje o kupno azotu bo na wiosne moze byc problem z dostepnoscia 

Chyba juz w magazynch sie nie miesci 

Jak dzwonilem na skald ze moze bym z 3 tony saletry wziol to facet czy na pewno az tyle bo nikt nie kupuke przez miesiac sprzedal moze 500kg 

Zapytaj ile tego nawozu ma wzgledem lat poprzednich? Grupa Azoty ma iles % zapotrzebowania na placach ale 2 rzeczy są pewne: nawozu jest mniej a nie dowiozą wszystkim w 2 tyg towaru jesli jednak rolnicy stwierdzą że posieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Panowie a może  lepiej by było  zamknąć ten temat do nowego roku. Zero wpisów  bo widzę  ze tylko kazdy próbuje na siłę  przekonać  do swojego zdania ze robi wlasciwie a o cenach malo informacji. 1 stycznia otworzyc temat i zobaczymy kto mial racje bez bicia tej piany.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mihau7    1
15 godzin temu, lolq1660 napisał:

Takie pytanko: Czy warto przy obecnej sytuacji inwestować w rozsiewacz z gps? Mam do wybrania prow i nie wiem czy przedłużać termin czy szukać siewki już na wiosnę? ceny rozsiewaczy horrendalne ale to chyba tak jak wszystkiego. Co poradzicie?

Mogę Ci powiedzieć ze swojego doświadczenia jak to wygląda. Od 3 lat mam rozsiewacz kverneland exacta cl geospread (wcześniej wysiew nawozów odbywał się przy użyciu strumyka 600l) i ogólnie na plus. Powierzchnia upraw nawieziona podwójnie/nienawieziona się zmniejszyła. Jeśli chodzi o samo rozrzucanie nawozu też fajnie, po roślinach nie widać takich pasów (ciemniejsza, jaśniejsza zieleń) jak to miało miejsce w przypadku strumyka (po zastosowaniu azotu). Fajne jest utrzymywanie dawki w zależności od prędkości. Jak masz utrudniony przejazd to nie musisz się niczym martwić, sterownik sam ogarnie zmniejszenie/zwiększenie dawki nawozu tak by utrzymać zadaną dawkę na 1ha. No i na duży plus waga w rozsiewaczu. Żadnych prób już robić nie trzeba, jedynie należy sprawdzać granulację nawozu i wprowadzać do sterownika. Jak masz działki o nieregularnym kształcie lub słupy energetyczne to zachęcam. 

Tyle z plusów, teraz pytanie jaka cena maszyny byłaby o podobnych właściwościach obecnie. Podejrzewam że pewnie 90k brutto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33

Kupując i siać pszenica podrożała o 5 stówek względem tamtego roku to i tak zysk będzie większy niż przed rokiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Zamówiłem kilka ton  ULTRA 8 - cena 2790 zł brutto . pewnie jeszcze z " starej " ceny :/ 

Okazuje się , ze na lokalnym składzie ( świętokrzyskie ) jest taniej niż zamówienie poprzez duże firmy handlowe. U tych dużych ULTRA 8 juz 3000 zł brutto! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, damianos95 napisał:

Grupa Azoty kolejny raz apeluje o kupno azotu bo na wiosne moze byc problem z dostepnoscia 

Chyba juz w magazynch sie nie miesci 

Jak dzwonilem na skald ze moze bym z 3 tony saletry wziol to facet czy na pewno az tyle bo nikt nie kupuke przez miesiac sprzedal moze 500kg 

Zwesza interes.Jak vat na gaz pójdzie w dół to jeszcze więcej zarobia sprzedajac za granice a że maja pełne magazyny i słabo schodzi to chca wymusić kupno tych nawozów)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
8 minut temu, mihau7 napisał:

Mogę Ci powiedzieć ze swojego doświadczenia jak to wygląda. Od 3 lat mam rozsiewacz kverneland exacta cl geospread (wcześniej wysiew nawozów odbywał się przy użyciu strumyka 600l) i ogólnie na plus. Powierzchnia upraw nawieziona podwójnie/nienawieziona się zmniejszyła. Jeśli chodzi o samo rozrzucanie nawozu też fajnie, po roślinach nie widać takich pasów (ciemniejsza, jaśniejsza zieleń) jak to miało miejsce w przypadku strumyka (po zastosowaniu azotu). Fajne jest utrzymywanie dawki w zależności od prędkości. Jak masz utrudniony przejazd to nie musisz się niczym martwić, sterownik sam ogarnie zmniejszenie/zwiększenie dawki nawozu tak by utrzymać zadaną dawkę na 1ha. No i na duży plus waga w rozsiewaczu. Żadnych prób już robić nie trzeba, jedynie należy sprawdzać granulację nawozu i wprowadzać do sterownika. Jak masz działki o nieregularnym kształcie lub słupy energetyczne to zachęcam. 

Tyle z plusów, teraz pytanie jaka cena maszyny byłaby o podobnych właściwościach obecnie. Podejrzewam że pewnie 90k brutto.

Exacta TL Geospread 90k netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GA namawia rolnikow do zakupu bo juz na placach miejsca brakuje. No i słyszałem ze przymierzaja sie do exportu z tego powodu. I na wiosne moze zabraknąć azotowych. Ale to tylko plotka.! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj