Polecane posty

Mateusz1q    1827
15 minut temu, isentor napisał:

 

Jak tam nawozy? Coś spada?

image.png  

No nieźle 30% mniej od szczytu to nawozy 20% powinny polecieć. Hold!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
12 godzin temu, Agrest napisał:

Ciekawe ilu wpłaci.

Ja właśnie przed chwilą z gościem rozmawiałem to obiecał że dzisiaj resztę zaliczki za suszarnie mi przeleje, bo do jutra muszę dać odpowiedź na policję co dalej. On umowy podpisuje bardzo chętnie,  ze mną to nie chciał bez umowy gadać aż musiałem do niego 250 km grzać żeby umowę spisać i tylko dzięki temu odzyskam pieniądze! A co do nóg to chyba ktoś go odwiedził bo coś ostatnio się skarżył że nie może chodzić i żona musi iść na pocztę i przelew zrobić😁😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49
29 minut temu, Mateusz1q napisał:

No nieźle 30% mniej od szczytu to nawozy 20% powinny polecieć. Hold!!!

Mocznik też jest notowany na giełdzie. Od 1 listopada do dzisiaj podrożał o 11%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
9 minut temu, Zdzinio napisał:

Ja właśnie przed chwilą z gościem rozmawiałem to obiecał że dzisiaj resztę zaliczki za suszarnie mi przeleje, bo do jutra muszę dać odpowiedź na policję co dalej. On umowy podpisuje bardzo chętnie,  ze mną to nie chciał bez umowy gadać aż musiałem do niego 250 km grzać żeby umowę spisać i tylko dzięki temu odzyskam pieniądze! A co do nóg to chyba ktoś go odwiedził bo coś ostatnio się skarżył że nie może chodzić i żona musi iść na pocztę i przelew zrobić😁😂

To fajnie, dobrego prawnika to go jeszcze za koszty podróży i dniówkę można pogonić.

Ogólnie kiedyś trafi na takiego co nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

w tym roku zakupiłem  po raz pierwszy pod rzepak i pszenicę , a brałem od gościa co kilka lat nim handluje i stosuje u siebie na polach

cena lepsza od polifoski , niby zawartość składników prawie taka sama , a efekt będzie widoczny przy zbiorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

dzisiaj dzwoniłem saletra 2750, mocznik zwykły 3530, ten nowy 3630, polifoska 6 2820, 8 2870, polidap 3480 podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek39    3
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Co powieceoe o tym nawozie? Stosował ktoś? Cena ponad 2500zl za tonę 

FERTILIZER-NPK-8-19-29-3-S-BB-500kg_[300052]_568.jpg

Też miałem pod rzepak i pszenicę fosforu ma 18% rozpuszczalnego w wodzie czyli nie tak żle i oczywiście tańszy od poli 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

przywiozłem dziś znajomemu trochę mocznika po 3050 z małego składu. Saletry i saletzraku brak bo koleś mówi, że boi się ściągać żeby nie ud***ć

Edytowano przez thor1984
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
23 minuty temu, Andpol napisał:

butla 65 zł. chyba najtaniej w regionie ma jeden punkt

Gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
2 minuty temu, Dream1990 napisał:

jaka aktualna cena na polidap lub zamiennik?

Jakie macie ceny siarczanu magnezu w granuli z Tarnowa? 

Edytowano przez majster545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziś byłem na spotkaniu (bo inaczej tego chyba nazwać nie idzie), przez Agrolok. Na pytanie o ceny nawozów, była odpowiedź: że i tak mamy dobrze i lepiej wychodzimy teraz kupując nawet po 3tys niż w ubiegłym roku po tysiąc bo pszenica jest droga. Ogólnie straszyli nawet 50% wzrostem cen chemii, trudnością w dostępie i ogólną apokalipsą.. Najlepszą rzeczą jaką wyniosłem z tego spotkania to ciasto w brzuchu.  W TAP jak @mraukot wspomniał full reklam GA i prezes też wspomniał o wysokich cenach pszenicy. także jak dla mnie gaz może lecieć na łeb i szyję ale ''Wam i tak się opłca'' to po co obniżać cenę 

  • Sad 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To majac taka informacje i nawozy na połowe areału lub na 2 dawki na jedna uprawe to w co byście inwestowali,rzepak,pszenica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
majster545 napisał:

2 minuty temu, Dream1990 napisał:

jaka aktualna cena na polidap lub zamiennik?

Jakie macie ceny siarczanu magnezu w granuli z Tarnowa? 

Kizeryt 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Tylko nie każdy ma pszenne ziemie żeby stosowanie nawozu po 3tys się kalkulowało.

  • Like 5

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj