Polecane posty

Taurus83    889
16 minut temu, ZELKOW napisał:

kontrakty giełdowe nie widzą żeby w wrześniu była powyżej 1200zł pszenica, chyba że podkoniec roku sie coś zmieni jak w tym ale w żniwa to żeby 1000zł było to będzie dobrze bo nikt nie da więcej żniwa to taki okres że każdy chce zarobić czy młyn czy paszarnia czy skup

Agro As daje na dzień dzisiejszy 1040 netto na nowe zbiory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Puławy nie mają magazynu na dłuższą produkcje jak dwa dni chyba ? a nawozy są u dystrybutorów lub rolników na późniejszy wykup już pare lat temu tak było że braliśmy nawozy z wykupem za parę miesięcy lub jak cena nie pasowała to sprzedawali gdzie indziej tylko załadować trzeba było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Taurus83 napisał:

16 minut temu, ZELKOW napisał:

kontrakty giełdowe nie widzą żeby w wrześniu była powyżej 1200zł pszenica, chyba że podkoniec roku sie coś zmieni jak w tym ale w żniwa to żeby 1000zł było to będzie dobrze bo nikt nie da więcej żniwa to taki okres że każdy chce zarobić czy młyn czy paszarnia czy skup

Agro As daje na dzień dzisiejszy 1040 netto na nowe zbiory 

Ale wiecie jakie są kontrakty na zboże ? w sumie na rzepak podobnie, że jak im cena nie pasuje bo na rynku jest taniej to zrobią wszystko żeby zbliżyć się do rynkowej wiadomo że powinna być wyższa i tak ale 1040 na kontrakcie nie zawsze oznacza 1040 po sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1827
Dnia 27.11.2021 o 21:05, sznajdik napisał:

 

Pomyślta po co te wszystkie reklamy i artykuły żeby kupować nawozy. Ropa już obtaniała. Jeść tego nawozu grupa azoty nie będzie

Edytowano przez Mateusz1q
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Przecież jeden po drugim piszą że kupują ludzie. Przetrzymają cenę że dwa miesiące to już 90 procent będzie miało nawóz, najwyżej trochę mniejsze dawki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

orientuje się ktoś czy w Puławach sprzedają jeszcze ten mocznik z jakiegoś tam przesiewu czy cos takiego? kiedyś to brałem i było całkiem spoko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, Pitraszek napisał:

Przecież jeden po drugim piszą że kupują ludzie. Przetrzymają cenę że dwa miesiące to już 90 procent będzie miało nawóz, najwyżej trochę mniejsze dawki

To że 5 może 10 z agrofoto kupiło coś tam nawozu, nie znaczy, że pozostały milion rolników tak zrobił. Ja dla mnie to by nawet lepiej było żeby wszyscy zakupili już nawóz, to może w kwietniu/maju będzie mniejszy ruch to trochę tańszy nawóz utarguje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W kwietniu to w wielu miejscach już po 2 dawce będzie a Ty będziesz czekał aż Ci dowiozą azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

To że 5 może 10 z agrofoto kupiło coś tam nawozu, nie znaczy, że pozostały milion rolników tak zrobił. Ja dla mnie to by nawet lepiej było żeby wszyscy zakupili już nawóz, to może w kwietniu/maju będzie mniejszy ruch to trochę tańszy nawóz utarguje....

W maju to chyba będzie już trochę za późno niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Ciekawe jakby tak zadzwonić że odbieram własnym transportem i płatność na miejscu🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

potwierdzonym przelewem przy odbiorze nie chce -  a gotówką to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

podobno poszły 2 zgłoszenia do organów ale to nic pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

To nie bajera, gatka, tylko jak sie trafi na takiego który myśli ze trafił okazje zycia i kupi coś taniej niż wszyscy dookoła oferują to sam sie takiemu pcha, wręcz prosi żeby ten go w ch*ja zrobił. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2363

ja już w żadną okazje z internetu nie uwierzę juz się na tym przejechałem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj