Polecane posty

Wicherek    4079
11 minut temu, witejus napisał:

Pisali modki żeby się tu z polityką nie wpier....ć czy nie?

przecież cena nawozu zależy od rządzących, nieudacznikom wszystko źle wychodzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
1 minutę temu, Karol6130 napisał:

Bo te pieniądze które dają są komuś zabrane, w sumie każdemu 

Tu sie zgodze z Toba ale jako ojciec nie zgadzam sie na to zebym ja ponosil tylko koszty wychowania kolejnych pokolen polakow niejednokrotnie odmawiajac sobie roznych rzeczy a osoby ktore dzieci nie maja nie ponosily z tego tytulu zadnych obciazen finansowych pomijam juz fakt ze nie poswiecaja swojego wolnego czasu nerwow itp... mnie nie stac zeby jechac na wakacje za granice a moje kuzynostwo bez potomstwa jezdzi sobie dwa razy do roku? Z tej perspektywy uwazam ze takie osoby powinny byc obciazone jeszcze wiekszym podatkiem.

  • Thanks 2
  • Haha 6
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2100
39 minut temu, czesio200 napisał:

Po 100kg ha i to wszystko. Większość jest na oborniku. Opryskane od chwasta jest Grzybowki nie będzie bo i po co.

Grzyb atakuje tam gdzie plon 1 tona i tam gdzie 10 ton, tylko moim zdaniem na pochyłe drzewo każda koza wlezie, na słabe rośliny grzyb ma łatwiej.

37 minut temu, mf362 napisał:

Wysadzić ten nawóz w niebo .

Jak w Bejrucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7398

Czyli według ciebie ja powinienem płacić większy podatek bo nie mam dzieci a Ty je masz i przez to tracisz nerwy. 

Ty jesteś może nawet większy artysta niż ci artysci

4 minuty temu, arek_124711 napisał:

Tu sie zgodze z Toba ale jako ojciec nie zgadzam sie na to zebym ja ponosil tylko koszty wychowania kolejnych pokolen polakow niejednokrotnie odmawiajac sobie roznych rzeczy a osoby ktore dzieci nie maja nie ponosily z tego tytulu zadnych obciazen finansowych pomijam juz fakt ze nie poswiecaja swojego wolnego czasu nerwow itp... mnie nie stac zeby jechac na wakacje za granice a moje kuzynostwo bez potomstwa jezdzi sobie dwa razy do roku? Z tej perspektywy uwazam ze takie osoby powinny byc obciazone jeszcze wiekszym podatkiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4079
8 minut temu, yaroslaw napisał:

Ci  co  nie mają dzieci  krytykują  pińcet plus  ci  co  nie mają  hektarów krytykują  dopłaty  a  ci co  nie mają  rozumu  mówią  że to  wszystko  wina  PIS u

Maciarewicz wydał 22 mln zł na komisję smoleńską ( to nasze pieniądze   ) raport schował do sejfu na 50 lat, czy to nie jest wina pisu ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
6 minut temu, yaroslaw napisał:

Ci  co  nie mają dzieci  krytykują  pińcet plus  ci  co  nie mają  hektarów krytykują  dopłaty  a  ci co  nie mają  rozumu  mówią  że to  wszystko  wina  PIS u

Ja mam hektary i jestem i zawsze bylem przeciwnikiem doplat... niech pozwola nam normalnie zarabiac na produktach a te doplaty i dotacje sobie wsadza w dupe bo ma to na celu tylko robienie z rolnikow zawodu bardziej uprzywilijowanego i roszczeniowego. Ciekawe ze w osiemdziesiatych latach za tej ciezkiej komuny ojciec mial 30 ha i co 2-3 lata nowy mtz albo ursus byl na podworku a  doplat nie bylo...

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

On by chciał żeby jemu płacić za ten wolny czas co poświęca własnym dzieciakom jakieś wynagrodzenie dodatkowe 😜 hahah

ale as :)

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

zaksan bb 3700 '' brac czy nie  brac'' oto jest pytanie

AS21bb kupiony po 2250 a na worku data produkcji 11.2020


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1384
7 minut temu, arek_124711 napisał:

Tu sie zgodze z Toba ale jako ojciec nie zgadzam sie na to zebym ja ponosil tylko koszty wychowania kolejnych pokolen polakow niejednokrotnie odmawiajac sobie roznych rzeczy a osoby ktore dzieci nie maja nie ponosily z tego tytulu zadnych obciazen finansowych pomijam juz fakt ze nie poswiecaja swojego wolnego czasu nerwow itp... mnie nie stac zeby jechac na wakacje za granice a moje kuzynostwo bez potomstwa jezdzi sobie dwa razy do roku? Z tej perspektywy uwazam ze takie osoby powinny byc obciazone jeszcze wiekszym podatkiem.

No nie wiedziałem, że w Polsce ktoś zmusza do robienia dzieci, i jeszcze trzeba je wychowywać kurła no przejebane, przejebane 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
7 minut temu, przemek28_28 napisał:

Grzyb atakuje tam gdzie plon 1 tona i tam gdzie 10 ton, tylko moim zdaniem na pochyłe drzewo każda koza wlezie, na słabe rośliny grzyb ma łatwiej.

Jak w Bejrucie?

To nie o to chodzi,  że atakuje tylko o to, że się nie opłaca. Fungicydów mało stosuje nawozów też  nie za dużo.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25666
4 minuty temu, Wicherek napisał:

Maciarewicz wydał 22 mln zł na komisję smoleńską ( to nasze pieniądze   ) raport schował do sejfu na 50 lat, czy to nie jest wina pisu ?

A to zależy.  Bez Tuska nie było by tej komisji😁

Chciałem zamówić dziś nasiona na wiosnę. Ni ceny ni oferty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
17 minut temu, yaroslaw napisał:

Ci  co  nie mają dzieci  krytykują  pińcet plus  ci  co  nie mają  hektarów krytykują  dopłaty  a  ci co  nie mają  rozumu  mówią  że to  wszystko  wina  PIS u

A jeszcze głupsi mowia, że PiS jest dobry.. 

Nie banujcie 😋

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
12 minut temu, jajonasz napisał:

A z jakiej racji mają Ci dawać na dzieci które sam sobie zrobileś, pieniądze na które ktoś inny musiał za***rdalać, bo wyobraź sobie, że państwo pieniędzy na drzewach nie hoduje 

Widze bardzo wysoki poziom dyskusji. Mi napewno wiecej biora niz daja mimo to nie sikam w majtki bo wiem jak dzieci sa wazne ale Ty masz inny tok rozumowania i tylko interesuje Cie to co teraz a nie co bedzie jak Cb juz nie bedzie. Poza tym jesli uwazasz ze w innych krajach osciennych dziala to inaczej to jedz do niemczech zobaczysz ile zaplacisz podatku w pierwszym progu podatkowym czyli jak nie masz dzieci

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 minut temu, Karol6130 napisał:

Czyli według ciebie ja powinienem płacić większy podatek bo nie mam dzieci

JEST BARDZO DUŻO Państw gdzie płaci się bykowe , zresztą i w polsce też ten podatek kiedyś był 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
24 minuty temu, Agrest napisał:

I zrobiłbyś największą głupotę w życiu. Dlaczego? A no dlatego że za te pieniądze z nadwyżki mógłbyś wielkie gu... kupić.

A mając tani nawóz nadal możesz walczyć o dobry plon wyprodukowany na tanich kosztach.

Duże prawdopodobieństwo że przy tej chorej inflacji i małej podaży zbóż na żniwa, ich cena może bić rekordy.

I najważniejsze - będziesz miał rzeczywisty towar w magazynie A nie pusty pieniądz na wirtualnym koncie.

Równie prawdopodobne, że pszenica będzie po 900 i zrobi największą głupotę rozrzucając go po polu 😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
10 minut temu, Karol6130 napisał:

Czyli według ciebie ja powinienem płacić większy podatek bo nie mam dzieci a Ty je masz i przez to tracisz nerwy. 

Ty jesteś może nawet większy artysta niż ci artysci

 

Zacznijmy od tego ze jesli sie rozliczasz to placisz wiekszy podatek bo nie mozesz skorzystac z ulgi na dziecko i to jest od dawna i to pis tego nie wprowadzil. Ale zeby cos wiedziec to trzeba czytac ze zrozumieniem i nie miec problemow ze zrozumieniem slowa mowionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25666
2 minuty temu, komizmo napisał:

Równie prawdopodobne, że pszenica będzie po 900 i zrobi największą głupotę rozrzucając go po polu 😁

No widzisz- Niee. Bo kupił tanio azot i przy 900 i tak wyjdzie na plus. Ale może wówczas pokusić się o przetrzymanie zboża na kolejny sezon, bo w razie gdyby nawozy nie staniały to w perspektywie 2 lat już mało prawdopodobne że ceny środków produkcji nie pociągną ceny zbóż. A przede wszystkim mniejsza podaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

W Polsce w okresie po 1945 roku potocznie nazywano w ten sposób podatek (a właściwie podwyższoną kwotę podatku dochodowego) płacony przez osoby bezdzietne, nieżonate i niezamężne powyżej 21. roku życia (od 1 stycznia 1946 do 29 listopada 1956), a później powyżej 25. roku życia (do 1 stycznia 1973

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bykowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, arek_124711 napisał:

Tak. Panstwo dawalo mu mozliwosc zarobku. Hodowal 500 tucznikow w cyklu otwartym i z pieniedzmi nie mial co robic i z bonami na ciagniki maluchy itp A teraz ? Ile dolozysz do tych 500 tucznikow?! Cwaniaczku

na pewno przy tych cenach nawozów będzie wszystkim łatwiej 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7398

To teraz kolego powiedz ile masz hektarów i co produkujesz 

3 minuty temu, arek_124711 napisał:

Tak. Panstwo dawalo mu mozliwosc zarobku. Hodowal 500 tucznikow w cyklu otwartym i z pieniedzmi nie mial co robic i z bonami na ciagniki maluchy itp A teraz ? Ile dolozysz do tych 500 tucznikow?! Cwaniaczku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
3 minuty temu, karolek12 napisał:

Koledzy czy wy musicie sie cały czas wyzywać? Aż nie chce sie tutaj wchodzić, wszystko wrzucacie do jednego worka. Bardzo dobrze że płacą jakieś pieniądze dla dzieci bo to są nasze dzieci polskie dzieci najważniejsze żeby te pieniądze nie trafiały do patologi

Dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
1 minutę temu, arek_124711 napisał:

Zart conajmniej nie na miejscu bo swoje dzieci wychowuje samotnie. 

I co teraz napiszecie ? Wielki szacunek kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
1 minutę temu, Karol6130 napisał:

To teraz kolego powiedz ile masz hektarów i co produkujesz 

 

Mam 100 ha rzepak pszenica swin chowac nie.moge bo asf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj