Polecane posty

jacor73    1142
1 godzinę temu, Gargamel160 napisał:

Kupując i siać pszenica podrożała o 5 stówek względem tamtego roku to i tak zysk będzie większy niż przed rokiem .

Jeszcze zboża nieprzezimowały, a Ty już wiesz jaki będzie zysk, poczekaj choć do czerwca bo pogoda niejednego figla może spłatać, a do tego wielka niewiadoma z ceną w przyszłym sezonie. Zalecany stoperan z liczeniem zysków z przyszłego sezonu.

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Równie dobrze może być cena za zboże po 700 zł. Tego nawet wróżka nie wiem. Żeby kto wiedział że będzie taki wzrost cen to by kupił 5 aut , nawozu , węgla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

Dziś dojechało auto saletry które zamawiałem końcem sierpnia. 75% zamówienia po cenie 1400 netto, natomiast 25% po cenie obecnej, czyli średnia cena wyjdzie ok 1700 netto. Data produkcji 20 listopad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, zbigniewPGR napisał:

Ci co zobaczyli wykres wyciągnęli wnioski? Po każdej górce jest dołek, po deszczu wychodzi słońce, a po nocy przychodzi dzień. Trzeba mieć pusto w głowie żeby zaakceptować te ceny, kupować nawóz tak drogi a później swój towar sprzedawać poniżej kosztów produkcji. 

Nooo...aha...yhmm...przeleciałem sobie temat od stycznia...w maju i czerwcu to niektórzy szaty darli jak saletra była po 1200 i mówili że nie kupią i że na pewno będzie tanieć i że to bez sensu że nie dadzą zarobić złodzieja że że że....nie chcę po ksywkach wymieniać bo sami siebie wymienili....jak na wiosnę grupa azoty zachęcała do zakupów i robienia zapasów to też wszyscy się w głowę pukali i spisek przewidywali....teraz większość jest w czarnej d*pie i dalej zaklina rzeczywistość...taniej to już było. Gaz na tańszy się nie zapowiada, wiele zakładów wstrzymało produkcję, 90 dni do wjazdu w pole...

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to żeby nie ten zakaz to kiedy byście siali? tuż po nowym roku czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Jedyny Agrest mówi jak robi ze kupuje już npk na przyszły sezon i pewnie wygra na tym. Większość robi inaczej niż mówi, nie wiem czy że wstydu czy żeby być mądrzejszym niż są?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
4 minuty temu, HF86 napisał:

to żeby nie ten zakaz to kiedy byście siali? tuż po nowym roku czy jak?

Jakby zakazu niebylo to pewnie juz w lutym a ze zakaz to trzeba czekac do po 12 w nocy 1 marca aby jako 1 posiac to 500kg wiecej niz u sasiada bedzie sypac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642
Przed chwilą, HF86 napisał:

to żeby nie ten zakaz to kiedy byście siali? tuż po nowym roku czy jak?

A powiem Ci że  mocznik z inhibitorem w sadach niektórzy w grudniu praktykują.

W Niemczech, chyba na forum temat poruszany, rzepaki też w grudniu mocznikiem zasilali.

No a na wysiew przede wszystkim wpływa rejonizacja i przebieg pogody. Jak na Śląsku czy zachodzie cały luty trwa wegetacja to nie jest dziwne że każdemu spieszno z azotem.

Agencja ustalić sobie sztywny termin i ma w doopieże We Wrocławiu miesiąc wcześniej wegetacja rusza, jak w Augustowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Nawóz w okolicy (centralna wielkopolska) idzie cały czas do góry. Amonowa już skoczyła do 3060 brutto(dzisiaj dzwonione) z 2900 które było ostatnio. Dzisiaj kupiony nawóz z najtańszego źródła 5 ton amonowej 34 Włocławek za 2882 zł brutto/tona i 2 tony Polifoski 5 za 2686 brutto/tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Ja jeszcze tak sobie myślę że porażką może być kupić drogi nawóz na wiosnę i z racji czekania na dostawę rozsiać go trochę przy późno. Ale to zależy od pogody i ewentualnych problemów z dostawą oczywiście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
1 godzinę temu, Kedar88 napisał:

Dziś dojechało auto saletry które zamawiałem końcem sierpnia. 75% zamówienia po cenie 1400 netto, natomiast 25% po cenie obecnej, czyli średnia cena wyjdzie ok 1700 netto. Data produkcji 20 listopad. 

No to cię pośrednik skroił.Do mnie kilka tygodni temu dotarły auta pulanu makro zamówione w maju z ceną 1230

 

 

 

 

ccie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
3 godziny temu, Gargamel160 napisał:

Kupując i siać pszenica podrożała o 5 stówek względem tamtego roku to i tak zysk będzie większy niż przed rokiem .

Tiaaa..A teraz już od kilku dni pszenica i rzepak tanieją .Rzepak spadł ponad 59 euro .I co tu dużo liczyć .Każdy ma swój rozum i robi po swojemu. Oczywiście, że nie zawsze się trafi z decyzjami ale ja mimo wszystko uważam ,że z tą ceną nawozu to polecieli zbyt wysoko. Do tego jeśli dalej będzie giełda na czerwono to o jakich podwyżkach te zakłady azotowe mówią! A co jak się za chwile okaże że z tych 5 stówek zrobi się stówka albo i nic .W obecnych czasach ciężko coś przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

@pinochet @krilan06 może źle to napisałem. Zamówienia są realizowane na poziomie 75% tzn jakbym zamówił 4 auta to w tej cenie dostałbym 3. 4 w nowej cenie nie musze brać. Natomiast minimum logistyczne to 24t a u mnie wyszło 18t wiec musiałem się zgodzić na 6t w nowej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
32 minuty temu, Rumcajs73 napisał:

Tiaaa..A teraz już od kilku dni pszenica i rzepak tanieją .Rzepak spadł ponad 59 euro .I co tu dużo liczyć .Każdy ma swój rozum i robi po swojemu. Oczywiście, że nie zawsze się trafi z decyzjami ale ja mimo wszystko uważam ,że z tą ceną nawozu to polecieli zbyt wysoko. Do tego jeśli dalej będzie giełda na czerwono to o jakich podwyżkach te zakłady azotowe mówią! A co jak się za chwile okaże że z tych 5 stówek zrobi się stówka albo i nic .W obecnych czasach ciężko coś przewidzieć.

Co tu tłumaczyć, jeden rok trafił się lepszy z cenami dla nas to każdy teraz chce rolników doić ile wlezie. Świadczy to o tym że jesteśmy dla wielu branż źródłem utrzymanie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
2 godziny temu, wojak1986 napisał:

Jedyny Agrest mówi jak robi ze kupuje już npk na przyszły sezon i pewnie wygra na tym. Większość robi inaczej niż mówi, nie wiem czy że wstydu czy żeby być mądrzejszym niż są?

Ja też kupiłem npk przed żniwami nawet pod wiosenne zasiewy wtedy kosztował 1860 i tak se te 3 tony zyskuje na wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ciekawe gdzie wy ten nawóz macie na placu w GA do mnie w zeszłym wtorek przyjechała saletra z Anwilu wyprodukowana w poniedziałek o 16 godzinie i kierowca mówił że wszystko prosto z taśmy idzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Na mojej ULTRA 8 data produkcji to maj 2021. Kupiłem od lokalnego sprzedawcy wczoraj.

Podobnie jak @Agrest przeznaczone będzie pod planowane zasiewy rzepaku w 2022 roku. Nie wierze w spadki cen nawozów, choć wiele osób mówi, ze po Nowym Roku wszystko stanieje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
2 godziny temu, krilan06 napisał:

W czerwcu kupowałem poli 5 po 1526zł/t brutto. Polifoska 6 po ile teraz?

2019 roku poli 6 miała cenę 1900 zł do 2000 tyś wiec jak teraz jest 2500 zł to jest dużo ale względem roku 19 to była poli droga .

Dasz gwarancję że pszenica na drugi rok będzie 1500 zł .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

kontrakty giełdowe nie widzą żeby w wrześniu była powyżej 1200zł pszenica, chyba że podkoniec roku sie coś zmieni jak w tym ale w żniwa to żeby 1000zł było to będzie dobrze bo nikt nie da więcej żniwa to taki okres że każdy chce zarobić czy młyn czy paszarnia czy skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642
2 godziny temu, krilan06 napisał:

 Polifoska 6 po ile teraz?

Zapłaciłem za 4,5t po 2600, 5,5t po 2650.

Na jutro ma mi dowieźć, bo dopiero popiętrowałem bagi i zrobiłem miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Ciekawe gdzie wy ten nawóz macie na placu w GA do mnie w zeszłym wtorek przyjechała saletra z Anwilu wyprodukowana w poniedziałek o 16 godzinie i kierowca mówił że wszystko prosto z taśmy idzie!

W tamtym tygodniu miałem podobnie, saletra wyprodukowana dzień wcześniej o 4 rano następnego dnia była u mnie o 11. Z Puław że 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj