Polecane posty

Gość   
Gość

Ja do tej pory na kontraktach zawsze traciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Nie wszyscy podpiszą kontrakt to raz i czy ten kontrakt jest 100 % gwarantem danej ceny ? .

Wielu chwali się że ma po 9 ton zapewne coś tam ma ale sami się rolnicy oszukują z tymi plonami a teraz gigantycznym ryzykownym kosztem inwestycji w pszenicę .

Cena saletry do 3 tyś to ruletka inwestycyjna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, galan99 napisał:

Nie o to chodzi nie patrz kto ile .

tylko takie podliczenie jakie będą koszta nawożenia przy obecnych cenach nawozów ? . 

jeśli nie będzie ceny pszenicy 1000 zł z następnych zbiorów jak to się przełoży na zysk .

200 kg polidapu  540 zł i 500 saletrosanu 30 1300 razem 1840 rok temu trochę więcej sypałem ale taniej było to wyszło 1200. Kompostu tu nie wliczam bo idzie co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Co to za pytania z tymi hektarami??? 

Nie, ale kupiłem nawóz z podobnym składem. Sprinta się nie opłaca bo drożej wychodz od kalium od luveny czy pothasplus od icl. 

Miałem w zeszłym roku sprinta. Wiesz co było na dole worka napisane? Product ICL. 

Tak samo sypkie nawozy dolistne produkuje adob.😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Mi teraz wychodzi 1500 zł na ha kukurydzy nie licząc obornika ale to nawożenie minimalne 100 kg Polidapu 150 kg soli 200 kg mocznika Lub wersja 2 250 kg Polifoska 6 Mocznika 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
52 minuty temu, HF86 napisał:

wszystko dążyć będzie do kontraktacji. I takie czucie mam że kontrakty będą narazie dużo lepiej opłacalne jak woly rynek. I tak powoli zagoni się rolników do siania tego co chcą i ile chcą i kiedy chcą 

to się dzieje od dawna w trzodzie. kontraktowy jakiś mały ale jednak dochód przyniesie, wolny rynek to ruska ruletka. 

Słowem ubezwłasnowolnienie u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Co do klasy ziemi to już kiedyś pisałem że u nas 5 klasa jest cięższa niz 3 klasa więc to nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
3 godziny temu, wojak1986 napisał:

Słowem ubezwłasnowolnienie u siebie

W drobiu masz zakontraktowane 90% rynku jak nie więcej teraz. Każda produkcja zwierzęca prędzej czy później podzieli ten los bo zwierząt nie przetrzymasz bo zysk leci na łeb.

Zboże możesz łatwo magazynować i firm handlujących masz ogrom. Jak masz 24ton i czym załadować to praktycznie siedziba firmy Cię nie interesuje tylko cena i pewność płatności. Ja nawet nie wiem gdzie agrolok ma siedzibę a sprzedawałem do nich pszenżyto. 

Ciekawy jestem czy przy prognozach produkcji zbóż brana jest pod uwaga cena nawozów. Robią oceny przezimować/liczą areały/patrzą na rozkład opadów a jeszcze nie słyszałem że obniżają prognozę bo nawozy są drogie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
5 godzin temu, Broody napisał:

Miałem w zeszłym roku sprinta. Wiesz co było na dole worka napisane? Product ICL. 

Tak samo sypkie nawozy dolistne produkuje adob.😏

To tym bardziej sprinta się nie opłaca. Sypkie adob, icl tez ma swoje własnie sypkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

ostatnio jak byłem na forum to co drugi krzyczał po tyle pie rdole nie kupuje  a dziś zaliczka wpłyneła to  pokolei kupują:) Tylko ja naiwny czekam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oni wpływają na wzrost PKB kraju 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
damianek2019 napisał:

ostatnio jak byłem na forum to co drugi krzyczał po tyle pie rdole nie kupuje  a dziś zaliczka wpłyneła to  pokolei kupują:) Tylko ja naiwny czekam 

było tak: "Jeszcze mnie tak nie pojebało żeby za azot płacić 2.400..." teraz kupuje za 3tys i mówi że dopiero teraz śpi spokojnie 😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No pewnie że śpi spokojnie bo kasy nie musi chować w skarpecie i bać się że ktoś buchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I bardzo dobrze że kupują. nie będzie takiego ruchu na wiosnę. A co wyjdzie to się zobaczy. raczej dużo drożej nie będzie, to świeży z dostawy do rozsiewacza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

To tym bardziej sprinta się nie opłaca. Sypkie adob, icl tez ma swoje własnie sypkie. 

No dokładnie. A te dolistne bardzo drogo u nich wychodzą. Nie opłaca się. Co do sprinta to trochę słabo się rozpuszczał jak sypnąłem na rzepak po zimie. Po deszczu część granul nadal była widoczna nierozpuszczona😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Pytanie tylko czy będzie na wiosnę..  sam czekam, ale mam pewne obawy.. nowy rok podwyzka prądu gaz też niestabilny i cała lista podatków dobrze nie wróży.. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZoonQo1    0

Ja kupowałem tego Sprinta i był ok. Rzeczywiście na worku ICL. Kalium miałem kiedyś, to zupełnie inny nawóz, nie tylko jeśli chodzi o skład, ale tez i granule. Luboń ma zgniatane, a ten z Agroloku to granulowany jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
12 godzin temu, tommy66692 napisał:

Co do klasy ziemi to już kiedyś pisałem że u nas 5 klasa jest cięższa niz 3 klasa więc to nie ma reguły

to chyba źle sklasyfikowana? na jakiej podstawie klasyfikują/klasyfikowali grunty? dla mnie V klasa to  jednoznacznie piach lity


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Gdybym miał chociaż 50 procent 5klasy to bym sobie życie inaczej ułożył. I 5 klasa to piach. Wy chyba 6 klasy nie widzieli. Na całe 24ha te 4 to 5 a reszta 6 w porywach w pół do 7. Ale co zrobić taką specyfika gospodarstwa. Chociaż podatku nie płacę😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

jokery to samo nie sieją i nie beda liczą sie ze niszymi plonami. a teraz zbiornik kupiony rsm, nawozy no chyba ze na testy dostali;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
9 godzin temu, damianek2019 napisał:

ostatnio jak byłem na forum to co drugi krzyczał po tyle pie rdole nie kupuje  a dziś zaliczka wpłyneła to  pokolei kupują:) Tylko ja naiwny czekam 

Nie jesteś sam.Ja też czekam.Czegoś się doczekamy na pewno.Tylko czego :).Na razie cena stoi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70
2 godziny temu, HF86 napisał:

I bardzo dobrze że kupują. nie będzie takiego ruchu na wiosnę. A co wyjdzie to się zobaczy. raczej dużo drożej nie będzie, to świeży z dostawy do rozsiewacza. 

oczywiscie ze tak ja nadal uwżam na wiosne droższae nie będą jak teraz szczyt cenowy mamy już za soba:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

to chyba źle sklasyfikowana? na jakiej podstawie klasyfikują/klasyfikowali grunty? dla mnie V klasa to  jednoznacznie piach lity

Nie wnikam w to jak sklasyfikowana, ale 5 klasa to ciężka glina piachu tam nie zobaczysz, za to 3 klasa to glina piaskowa 

Nie mam dostępności potashplus w tym momencie aby polysulphate 1200 netto

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj