Polecane posty

jarecki    3274
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Tylko durny zjadacz chleba nie potrafi powiązać drogich nawozów z drogą żywnością. 

no ja też chyba nie mogę 🥺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110

@Agrest a wiesz czemu tak wyglada?

bo oni maja swoich ludzi wszedzie, w rządach, w korporacjach i wszedzie gdzie jest władza lub pieniądze. Uważają sie za lepszych w końcu ,,naród wybrany przez Boga” i minie kolejne milenium a wszyscy beda ich niewolnikami. Im wolno wszystko, każdy kto powie na nich słowo odrazu antysemita. 

Maja rządy, gazety, stacje telewizyjne i kreują opinie publiczna jak chcą.

  • Like 7
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

@Agrest a wiesz czemu tak wyglada?

bo oni maja swoich ludzi wszedzie, w rządach, w korporacjach i wszedzie gdzie jest władza lub pieniądze. Uważają sie za lepszych w końcu ,,naród wybrany przez Boga” i minie kolejne milenium a wszyscy beda ich niewolnikami. Im wolno wszystko, każdy kto powie na nich słowo odrazu antysemita. 

olać ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587
14 minut temu, Agrest napisał:

Z drugiej strony taki Izrael robi biznes na historii. Minie kolejne millenium a oni wciąż kamienice odbierać będą itp...

Izrael trzyma w garści USA i większą część światowej finansjery więc porównywać nie ma co. Oni robią biznes z każdym jeśli maja z tego korzyść a nasi kretyni zrezygnują z korzyści bo kogoś tam nie lubią i maja uprzedzenia. To głupota w najczystszej formie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6439

A jak ma nie iść nawóz na Ukrainę, kiedy oni kupują go u nas za cenę netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6
18 minut temu, mirro napisał:

A jak ma nie iść nawóz na Ukrainę, kiedy oni kupują go u nas za cenę netto?

niby czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Izrael trzyma w garści USA i większą część światowej finansjery więc porównywać nie ma co. Oni robią biznes z każdym jeśli maja z tego korzyść a nasi kretyni zrezygnują z korzyści bo kogoś tam nie lubią i maja uprzedzenia. To głupota w najczystszej formie. 

Tu się mylisz Polska ma zwrócić mienie żydowskie trocha tego jest jak dadzą żydom to następni będą Pany trzeba zwrócić dwory i trafisz do pana na dwór jako robol .

Edytowano przez galan99
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
2 godziny temu, kubi13 napisał:

Jak nie dasz to nie masz. 

To jakie zasobności masz w glebie że jak nie dasz nawozu to nic nie urośnie? Co roku ,,solisz'' tylko ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587
14 minut temu, galan99 napisał:

Tu się mylisz Polska ma zwrócić mienie żydowskie trocha tego jest jak dadzą żydom to następni będą Pany trzeba zwrócić dwory i trafisz do pana na dwór jako tobol .

Ile masz dziś na swoim  wskaźniku paranoi?

  • Like 1
  • Confused 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi13    36
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

To jakie zasobności masz w glebie że jak nie dasz nawozu to nic nie urośnie? Co roku ,,solisz'' tylko ? 

No nie mów że rok bez stosowania azotu pociągniesz, nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Dużo lepiej uciąć dawki do minimum i już spadek plonu nie będzie tak mocno odczuwalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
3 minuty temu, kubi13 napisał:

No nie mów że rok bez stosowania azotu pociągniesz, nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Dużo lepiej uciąć dawki do minimum i już spadek plonu nie będzie tak mocno odczuwalny

Minimalne dawki u mnie będą z naturalnych a jakbym nie miał to nie poszło by nic 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
11 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jakoś dziwnie licze, bo w 2020 sprzedałem pszenice prosto z pola po 730 brutto a saletre kupiłem po 890 brutto to jest 2.5 czy 3 tony? 
Jak saletra była po 1400 wiosna to pszenica dobijała do 1000, a ceny które podałeś to chuba dla uspokojenia sumienia.

Pisałem już w poście ze cena saletry w 2020 r to była PROMOCJA :) plus bon na paliwo. Zeby było miarodajnie tak jak piszesz, to sytuacja ( taka droga sprzedaz zboza i zakup taniego nawozu przez Ciebie ) musiałaby się powtarzać co roku. Wtedy to co piszesz jest oczywistą racja i nie kłóce się :) 

Ale jak widzisz saletra znowu kosztuje 2 do 2.5 tony pszenicy. Ale sprostuje od razu, straszą tu na forum, ze saletra bedzie po 4000 zł. I wtedy znowu nie bede miał racji 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

@Marl Ja jak patrzę w przeszłość to np. w ciągu ostatnich załóżmy 5-6lat to raczej drożej saletra czy rsm nie wychodził niż 1,5 tony pszenicy , mocznik owszem podchodził pod 2 tony ziarna , więc też nie wiem skąd ty te porównania bierzesz ? Na wiosnę gdzie cena pszenicy raczej nie była tańsza niż 700-800 zł przez te ostatnie lata ,to przy twoich wyliczeniach x 2.5  , to saletra powinna kosztować 1700-2000 zł/tona . Podaj z jeden rok w ostatnich latach gdzie tyle kosztowała , Bo ja jak już stosuję rsm 11lat to do tego roku jeszcze więcej jak 1000zł za tonę nie płaciłem .

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294
2 godziny temu, Gromi napisał:

Jak dka mnie to mogą podnieść i o tysiąc złotych na tonie ponieważ już przy obecnych cenach nie zamierzam kupić ani grama... 

Jakie masz zasiewy czy uprawy że nie kupisz nawozu ? myślę dokładnie tak samo i podwyżki mi nie straszne z tym że liczę że to szaleństwo cenowe kiedyś minie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Panowie druga dawka azotu w pszenicy, pierwsza dawka w jęczmieniu i owsie i przedsiewnie kukurydza na ziarno jaki nawóz wybrać cena kg czystego azotu w saletrze wychodzi 8.90 zł a w moczniku z inhibilatorem 8.70 zł  co radzicie pasuje w tym tygodniu zakupić bo po nowym roku podwyżki gazu i prądu to pewnie i nawozy zdrożeją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
8 minut temu, mysza103 napisał:

@Marl Ja jak patrzę w przeszłość to np. w ciągu ostatnich załóżmy 5-6lat to raczej drożej saletra czy rsm nie wychodził niż 1,5 tony pszenicy , mocznik owszem podchodził pod 2 tony ziarna , więc też nie wiem skąd ty te porównania bierzesz ? Na wiosnę gdzie cena pszenicy raczej nie była tańsza niż 700-800 zł przez te ostatnie lata ,to przy twoich wyliczeniach x 2.5  , to saletra powinna kosztować 1700-2000 zł/tona . Podaj z jeden rok w ostatnich latach gdzie tyle kosztowała , Bo ja jak już stosuję rsm 11lat to do tego roku jeszcze więcej jak 1000zł za tonę nie płaciłem .

Tak, racja. Zeby było dokładnie to musiałbym zajrzec do ewidencji vat i zobaczyc po ile były zakupy. RSM nie licze bo nie stosuje. Owszem przelicznik x2.5 to za duzy, x2 to juz bardziej. Dawniej zaopatrywałem sie w miejscowych składach, mogło byc drożej niż np: WIALAN w którym kupuje teraz. NIe każdy sprzedaje zboże na wiosne i upuje nawozy gdy są najtańsze. Na wiele czynników można by to rozpatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

. NIe każdy sprzedaje zboże na wiosne i upuje nawozy gdy są najtańsze.

Pewnie że nie każdy tak robi , ale porównanie cen należy robić w tym samym czasie ( równolegle )jednego dnia ile kosztuje jedno i drugie , i w tedy jest jakieś porównanie cen , bo liczenie inaczej , to teraz by wyszło że trzeba dać 4 tony pszenicy( 750 w żniwa ) za tonę saletry ( 3000 dzisiaj )

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
1 godzinę temu, mirro napisał:

A jak ma nie iść nawóz na Ukrainę, kiedy oni kupują go u nas za cenę netto?

Ty też możesz za granicą kupić w cenie netto. A jak kupisz w Polsce i wystąpisz o zwrot vatu to też masz cenę netto.

Edytowano przez lukasz7604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
41 minut temu, mysza103 napisał:

@Marl Ja jak patrzę w przeszłość to np. w ciągu ostatnich załóżmy 5-6lat to raczej drożej saletra czy rsm nie wychodził niż 1,5 tony pszenicy , mocznik owszem podchodził pod 2 tony ziarna , więc też nie wiem skąd ty te porównania bierzesz ? Na wiosnę gdzie cena pszenicy raczej nie była tańsza niż 700-800 zł przez te ostatnie lata ,to przy twoich wyliczeniach x 2.5  , to saletra powinna kosztować 1700-2000 zł/tona . Podaj z jeden rok w ostatnich latach gdzie tyle kosztowała , Bo ja jak już stosuję rsm 11lat to do tego roku jeszcze więcej jak 1000zł za tonę nie płaciłem .

Popatrz że duża część tych mniejszych właśnie robi tak że nie ma gdzie przechować więc sprzedaje a zakupy robi na wiosnę więc przelicznik pasuje. To że ty tak robisz nie oznacza że wszyscy😉 kolega pokazuje maksymalny przelicznik w takich warunkach jakie podałem wyżej a teraz jest drożej pod 3 podchodzi zresztą nie jeden pisał o rsm że za beczkę kiedys musiał mniej pszenicy oddać niż teraz także to dużo mówi

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Chłopie ty się słyszysz to co piszesz ? Przy porównywaniu cen nikogo nie obchodzi kiedy kto robi jakieś zakupu , tylko ile porównywane towary kosztują w danej chwili , 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Oj, nie denerwuj się @mysza103 :) Takie myślenie nazywa się kreatywną księgowością albo naśladowaniem Rady Polityki Pieniężnej :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj