Polecane posty

jacor73    1182
7 minut temu, Bartek933 napisał:

Ci co kupili woleli by dalsze wzrosty.. życie jest brutalne. Łatwo to zauważyć

Tak, tak, chcieliby aba jeszcze zdrożał do 5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sąsiad w samym szczycie na dwa lata kupił azotowe. miał być interes życia bo w grudniu już po 6 tyś miało być, tak mu przedstawiciele nagadali. jeszcze żeby z 100 zł pojechały w dół to byłby dla niego gargamedon 😂🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901
4 minuty temu, HF86 napisał:

sąsiad w samym szczycie na dwa lata kupił azotowe. miał być interes życia bo w grudniu już po 6 tyś miało być, tak mu przedstawiciele nagadali. jeszcze żeby z 100 zł pojechały w dół to byłby dla niego gargamedon 😂🙉

Niech pada, na moje buraki i sąsiada siano 🙂


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1863
43 minuty temu, HF86 napisał:

gdzieś jest sufit od którego to się odbije. tak samo i ceny gazu. unia i jej pakiet co2 😂 jest jeszcze reszta świata która takich yebnietych podatków nie wymyśliła i nawet po opłaceniu jakiegoś cła będzie im się opłacało przewozić do europy. 

gdzieś jest sufit od którego to się odbije. tak samo i ceny gazu. unia i jej pakiet co2 😂 jest jeszcze reszta świata która takich yebnietych podatków nie wymyśliła i nawet po opłaceniu jakiegoś cła będzie im się opłacało przewozić do europy. 

Ty cwaniakujesz bo kupiłeś tanio i podpuszczasz jnnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

Ty cwaniakujesz bo kupiłeś tanio i podpuszczasz 

nie mam nic i nie podpuszczam. będą świeże brane 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2138

Sraka jest, dziś byłem świadkiem jak gościu chciał kupić auto mocznika i auto polifoski i mu nie sprzedali bo nie mają i powiedział ze to juz 4 skład tak gada. Podobno z Włocławka juz nic w tym roku nie wyjeżdża. A znajomy pracuje u lokalnego sprzedawcy nawozów to sam powiedział ze oni nie maja czym handlować. Wstrzymali im sprzedaż i wczoraj 4 auta na pusto wróciły z Włocławka.

czekaja żeby od 1 stycznia sprzedać ta saletre +500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Sraka jest, dziś byłem świadkiem jak gościu chciał kupić auto mocznika i auto polifoski i mu nie sprzedali bo nie mają i powiedział ze to juz 4 skład tak gada. Podobno z Włocławka juz nic w tym roku nie wyjeżdża. A znajomy pracuje u lokalnego sprzedawcy nawozów to sam powiedział ze oni nie maja czym handlować. Wstrzymali im sprzedaż i wczoraj 4 auta na pusto wróciły z Włocławka.

czekaja żeby od 1 stycznia sprzedać ta saletre +500

I co wyslali samochody po cos co nie bylo awizowane do odbioru przez ich firme? Smiechu warte. Gdyby tak bylo jak przedstawiasz to napewno wloclawek poinformowalby odbiorce wczesniej ze nie ma towaru itp a nie narazalaby dystrybutora na koszty przejazdow aut na pusto. To nie piaskownica. I zeby bylo jasne nie podwazam tego ze mowisz prawde ale watpie w prawdomownosc osoby ktora Ci przekazala takie informacje...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
1 godzinę temu, HF86 napisał:

gdzieś jest sufit od którego to się odbije. tak samo i ceny gazu. unia i jej pakiet co2 😂 jest jeszcze reszta świata która takich yebnietych podatków nie wymyśliła i nawet po opłaceniu jakiegoś cła będzie im się opłacało przewozić do europy. 

gdzieś jest sufit od którego to się odbije. tak samo i ceny gazu. unia i jej pakiet co2 😂 jest jeszcze reszta świata która takich yebnietych podatków nie wymyśliła i nawet po opłaceniu jakiegoś cła będzie im się opłacało przewozić do europy. 

Dokładnie, chyba że to grubsza zmowa to wtedy nie wiadomo, 

A jak myślicie ruscy puścili już gaz do Niemiec bo przez Jamał przyblokowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wujek Putin świetnie się bawi i pokazuje unii że mają tańczyć jak on zagra. tyle krzyku że zaglodzic Rosję trzeba A to Putin ich trzyma w potrzasku. 

2900 saletra to nikt sobie czegoś takiego rok temu nie wyobrażał. 

 

Edytowano przez HF86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2138
20 minut temu, arek_124711 napisał:

I co wyslali samochody po cos co nie bylo awizowane do odbioru przez ich firme? Smiechu warte. Gdyby tak bylo jak przedstawiasz to napewno wloclawek poinformowalby odbiorce wczesniej ze nie ma towaru itp a nie narazalaby dystrybutora na koszty przejazdow aut na pusto. To nie piaskownica. I zeby bylo jasne nie podwazam tego ze mowisz prawde ale watpie w prawdomownosc osoby ktora Ci przekazala takie informacje...

Nie wiem, nie znam sie. Mowię co gadał znajomy. Szef w firmie mało sie pojawia bo mówił ze rolnicy go wyzywają ze go ,,pojebalo” ze drogo, ze nie chce sprzedać a nie maja czego, plac pusty, towaru nie mogli kupic, jak jest naprawdę? Nie wiem, pewnie spotkało sie kilku, kilkunastu panów w jakimś hotelu i ustalili ze skoro inne branże przez rok covidu zarobiły miliony to oni tez chcą i takie mamy ceny.

A ze cała otoczka sprzyja (podwyżki prądu, gazu, inflacja)  temu to czemu sobie odmówić extra zarobku???

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    989

Bawi się i puki co nie ma zamiaru zabawy sobie przerywać, a ci co czekają na rychłe obniżki  cen nawozów po nowym roku to życzę im powodzenia.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2487
1 godzinę temu, HF86 napisał:

gdzieś jest sufit od którego to się odbije. tak samo i ceny gazu. unia i jej pakiet co2 😂 jest jeszcze reszta świata która takich yebnietych podatków nie wymyśliła i nawet po opłaceniu jakiegoś cła będzie im się opłacało przewozić do europy. 

Sufit na pewno jest , tylko z tych pogłosek co się słyszy to wydaję się że cena tego sufitu jeszcze  nie dotknęła . Na pewno przyjdzie ten czas że będzie ostra jazda w dół , ale raczej nie będzie to na tegoroczne uprawy , chyba że gdzieś na 3 dawki bądz kukurydzę , ale to będą pewnie jeszcze tylko korekty cenowe a nie zjazd . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,

Edytowano przez SAUTER
pomylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1024

Z ciekawości policzyłem sobie średnią cenę saletry i mocznika od 2014-2021 jakie zamawiałem, saletra średnio 1160 a mocznik 1350 brutto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co żyć nie dają 🤔😂

co żyć nie dają 🤔😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
HF86 napisał:

wujek Putin świetnie się bawi i pokazuje unii że mają tańczyć jak on zagra. tyle krzyku że zaglodzic Rosję trzeba A to Putin ich trzyma w potrzasku. 

2900 saletra to nikt sobie czegoś takiego rok temu nie wyobrażał. 

 

kto by pomyślał ze taka cena bedzie. 1500-1600 bym sie spodziewał ale nie 2900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127
10 godzin temu, gustaww napisał:

Nie to że akceptuję tą cenę ale, ja również uważam że trzeba robić sobie porównanie jakieś, ja za zaksan zapłaciłem 2800zł  a pszenicę sprzedałem po 1350zł. Na 1 ha mam zamiar wysiać średnio 400kg N , czyli mniej niż tonę pszenicy kosztuje mnie sam azot, NPK ( 9:15:28) kupiłem po 2000zł/t  i sypnąłem 250kg. Więc nawożenie kosztuje mnie 1570zł na hektar  gdzie dostarczam  150kg czystego N.  Cena 1 tony pszenicy starcza na zakup nawozów które pozwolą uzyskać już dobry wynik pszenicy.  W roku poprzednim aby dostarczyć tyle N musiałem wydać 800zł  a pszenicę sprzedałem po 830zł, różnica nie jest aż taka duża.

Jak Was stać to nie wysiewajcie nawozów, wkrótce Wasze gospodarstwa przestaną przynosić jakikolwiek dochód . Ja wolę kupić bo zyskam więcej, a jak przypuszczam to ceny spadną do poziomu 2000zł za saletrę a pszenicy do 1000zł i tak zostaje, wszystko drożeje.

Nie pisz bo się nauczą liczyć jeszcze 😛 Tutaj ważny jest tylko przelicznik ile saletry kupię za tonę pszenicy, innych proporcji i współczynników nie wolno uwzgledniać

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dajcie to forum nowemu ministrowi rolnictwa poczytać. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
14 minut temu, Roxer napisał:

Nie pisz bo się nauczą liczyć jeszcze 😛 Tutaj ważny jest tylko przelicznik ile saletry kupię za tonę pszenicy, innych proporcji i współczynników nie wolno uwzgledniać

A Ci którym się super opłaca mają tylko nawozy jako koszt, ich rodziny żyją powietrzem i miłością 😜

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, KarolaKarotka napisał:

A Ci którym się super opłaca mają tylko nawozy jako koszt, ich rodziny żyją powietrzem i miłością 😜

W normalnym roku 3 t to koszt wyprodukowania reszta zysk, uważasz że w tym będzie inaczej?

3t x 800zł= 2400zł i masz 2400 na czysto przy 6 tonach pszenicy

3t x 1350 = 4050zł i 4050 do kieszeni

Przyjmijmy że koszt uzyskania to nawet 4 t pszenicy to zostaje Ci 2700zł  i tak więcej jak rok temu, chyba że puściłeś w żniwa pszenicę i nie kupiłeś od razu saletry.

 npk + saletra 1600zł ( 150N w czystym składniku)

Odchwaszczanie 130zł

2 x grzybówka  300zł

skracanie mikro - 300zł

 = 2330zł śor z nawożeniem, paliwo kupujesz w tej samej cenie  co rok temu, ewentualnie dodaj 300zł żeby było na Twoje.

Jak ktoś liczyć nie umie nic nie poradzę, nie można liczyć że kiedyś saletra po 800zł/t bo i pamiętam jak pszenica w żniwa 500zł/ tona była. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    37

Czemu przeliczacie saletrę na pszenicę?. Ja mam trochę 4kl. reszta 5i 6. Jak da 5 ton z ha to max. Mam też 15ha łąk, częściowo zalewowe. Do tego dziki, jelenie, sarny a i czasem łoś przebiegnie. Siana w okolicy tyle że po 40-50zl nie ma chętnych. Jak siać teraz takie drogie nawozy? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj