Skocz do zawartości

KarolaKarotka

Members
  • Postów

    831
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KarolaKarotka

  1. a drugi może napisać, że skupuje byki do 20 netto (na dziś), ale nikt takiego byka jeszcze nie miał
  2. @Cybulek17 wyczyść skrzynkę, mam pytanie ...
  3. Możesz zdradzić ile mniej więcej sztuk średnio było na stanie? Jak się kiepsko trafi z datami, to w jednym roku małe się nie łapią bo najpierw są za młode a później nie są wymaganych 120 dni, a w następnym roku te same się nie łanią bo są już są za stare albo jak dobrze rosły to już pojechały ...
  4. Kogo by nie zapytał to rozczarowany Błędów raczej bym się nie spodziewała, że źle policzone. Ale widać jasno, że zasady są złe, tak żeby dać jak najmniej, przy w miarę regularnym obrocie wychodzi że płacą mniej więcej za 1/3 maks 1/2 głów na stanie. No ale może to jest właśnie "dobre" zasady dla budżetu. Najwięcej mieliśmy wypłacone w pierwszym roku, pomimo że zwierząt w kolejnych dwóch latach było więcej.
  5. a ile ten kanion zabiera?
  6. A na ile lat trzeba było ten zapas zrobić po te 1600 plus powiedzmy 50 pierwszego dnia po wybuchu konfliktu?
  7. widzę, że tu sami szczęściarze ... musiało popadać Powiat Żnin i Wągrowiec w marcu ok 20 l, na drugą dawkę w pszenicy wywaloną miesiąc temu spadło w tym tygodnu 3 litry na pewno będzie narada nad kolejnymi dawkami ...
  8. A to wszyscy dopłaty składają 15 marca? Bo statystyki ARiMR mówią co innego ... Poza tym dopłata jest do 20 sztuk tylko, bajki z tymi dopłatami i ceną opowiadają a ciemny lud wierzy.
  9. Lekcja historii ... (nie tak dawnej historii, ale widzę że ludzie mają kłopoty z pamięcią) 1 dzień - rzad obniża stawki VAT na paliwa 2 dzień - stacje obniżają ceny o różnice VAT 3 dzień - stacje zaczynają regularnie podnosić ceny o kilka groszy dziennie 10 dzień - konsument płaci dokładnie tyle co przed regulowaniem ceny przez rząd, przedsiębiorstwa realnie płacą jeszcze drożej niż przed obniżką VAT Amen
  10. gdzie taka cena i na jakich warunkach?
  11. jak była droga dwa lata i zaczynała spadać to sobie wymyślili że będą liczyć średnią z trzech lat, dla dobra rolników oczywiście żeby wahań nie odczuwali (szkoda, że nie skorygowali faktur za lata jak był skok na 1800)
  12. na zasadzie ... "sprzedawaj, dziś Ci jeszcze przepłacę z dobroci serca, ale od nowego tygodnia w dół" nie wiedzą może ... kiedy po tym spadku na powrót odbije?
  13. grubo, chyba że to jakieś U/E
  14. naroście w czymś jesteśmy lepsi od zachodu europy 😜
  15. Karol, nie dawno pisałeś, że Ci obojętne, bo jak u nas będzie za drogo to kupisz na zachodzie i sprzedasz na wschodzie, kierunek się zmieni a Ty zarobisz ... ehh wróżby
  16. te 100 sztuk na pierwszy strzał to był raczej sarkazm
  17. ktoś mu tam dobrze w komentarzu napisał żeby sobie wstawił kilka sztuk pod wiatę których ma sporo i będzie wiedzieć czy to dla niego
  18. na hasło lucas osobiście reaguję pozytywnie, ale to tylko anonimowe opinie z sieci na hasło sipma trochę się blokuje ze względu na legendy o tych ich prasach no ale to inna maszyna, a cenowo jak było lucas kontra sipma?
  19. daje radę czy lepiej patrzeć na coś zachodniego? (ile głów obsługuje, jak długo ją już masz, nowa była?)
  20. jaką masz ścielarkę?
  21. W magazynie, gdzie trzymamy maszyny, ziarno i wszystko inne jak akurat jest miejsce jest filc, jest ok. ALE. Pytam dlatego, że obawiam się, że te wszystkie opary od zwierząt pójdą do góry, filc to będzie ładnie chłonął, ale z racji tego że zwierzęta tam będą cały czas to to nigdy nie obeschnie i czy od ciągłej permanentnie utrzymującej się wilgoci między konstrukcją a blachą nie będzie to szybciej gnić? (w oborze mamy płytę obornicką 10 cm, od dołu pcv i jest ok, ale tu nie ma sensu bo i tak 3 strony odsłonięte)
  22. sim/mm 17.50 netto propozycja (sprzedawać bo polecą, dziękuje nie ma mam towaru handlowego w tej chwili wybawco) pytanie pomocnicze: Wybieg, nad wybiegiem dach - konstrukcja stalowa + blacha trapezowa - z filcem czy bez? (proszę o podpowiedzi tych co mają, nie tych co słyszeli gdzieś i przeczytali gdzieś)
  23. Witam, ile teraz cenią odsadki lm ok 300 kg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v